DHL colne konanie neplnoleteho

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
TaeTae
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 30. Máj, 2017, 17:28

DHL colne konanie neplnoleteho

Príspevok od používateľa TaeTae »

Ahojte, mam jednu otazku.
Nedavno som si objednal vec z Ameriky (stala viac nez 22 eur) a o par dni nato mi prisiel E-mail z DHL, ze im musim poslat zopar dokumentov(APV a Splnomocnenie), ale kedze som neplnolety, APV som si nemohol vybavit. A tak som im napisal, ze ci to moze byt vypisane mojim zakonnym zastupcom. Napisali, ze ano, ale je potrebne ,,zaslanie prehlasenia, ze zasielka sa bude preclievat na zakonneho zastupcu , nakolko prijemca je neplnolety." Ale ja vobec netusim, co to prehlasenie je a co tam treba napisat. Mozete mi poradit, prosim, kde najst tlacivo alebo nieco take? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: DHL colne konanie neplnoleteho

Príspevok od používateľa geroswen »

Toto si uprav ako potrebujes a posli to do DHL: http://www.tlaciva-online.sk/tlacivo-vz ... ti-udajov/

Inak ak sa nemylim, tak ti darmozraci v DHL si pytaju 18 eur len za to, ze ta budu zastupovat v colom konani. Posta to robi za zlomok ceny a nepytaju zbytocne milion dokladov.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
TaeTae
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 30. Máj, 2017, 17:28

Re: DHL colne konanie neplnoleteho

Príspevok od používateľa TaeTae »

A nevedel by si mi poradit co dat do jadra textu? Lebo som z toho totalne vymlety a netusim co napisat po ,,tymto cestne prehlasujem" ... :( Keby som len predtym vedel, ake papierovacky to budu, kaslal by som na to :D No nic, uz to necham na DHL, snad ma tie ceny nezabiju.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: DHL colne konanie neplnoleteho

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja neviem, napis tam nieco taketo:
Ja dolu podpisany *tvoje meno* cestne prehlasujem, ze som este nedosiahol plnoletost a preto ziadam, aby bola zasielka *cislo zasielky* preclena v mene mojho zakonneho zastupcu, ktorym je *meno rodica*.
Ak by s tym neboli spokojny, tak ti sami napisu, co ma ten text obsahovat.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
TaeTae
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 30. Máj, 2017, 17:28

Re: DHL colne konanie neplnoleteho

Príspevok od používateľa TaeTae »

Okay, skusim to tak napisat, snad to prijmu a nebudu okolo toho kecy. Dakujem, neskutocne si mi pomohol. A myslis, ze za menom mojho zakonneho zastupcu musim dat aj jeho rodne cislo, alebo to uz je vela?
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: DHL colne konanie neplnoleteho

Príspevok od používateľa geroswen »

Podla mne netreba. Predpokladam, ze ma rovnake trvale bydlisko ako na tvojom baliku a to im bude stacit.

btw: Ja som si dal v ramci colneho konania spojit 4 zasielky do jednej a to bola kazda pisana na ine meno v inom meste.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m

Návrat na "Debata o všetkom"