Tatra banka internet banking

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lithrai
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40
Bydlisko: Nová Dubnica

Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa lithrai »

Môj otec má poslednú dobu čudný problém pri prihlasovaní do IB Tatra banky. Ako sú tam tie dve políčka na prihlásenie, PID a heslo, tak keď píše, znaky sa mu vôbec neukazujú. Proste klikne do políčka PID a začne ho zadávať, ale vôbec nevidieť, že sa tam tie znaky dávajú. Keď však klikne potom do políčka heslo, tie znaky, čo zadal ako PID sa v tom políčku PID ukážu. Používa Firefox. Už som mu všetko preinštaloval a stále to robí. Čo som si však všimol, že cez Edge mu to ide normálne. Uz sa s tým niekto stretol?
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja pouzivam Chrome ale teraz som skusal aj Firefox a zobrazuje sa to OK. Myslim, ze pri tom ich Flashovom internet bankingu mozeme byt radi, ze sa tam vobec da prihlasit.

Mne minule odisli z uctu asi 4 platby a v SMS mi stale chodilo, ze mam rovnaky zostatok... to aby si clovek prepocitaval, ci mu z uctu nemiznu $$$ :-)
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa dargy »

No hej tie smsky su tragedia. A hlavne ked platis bezkontakt. Niekedy vyuctuju aj o tri tyzdne...a potom sms o prekroceni... Ma slak trafia preto. Ale uprimne, lepsi Ibanking nema nikto. Taka slovenska je riadna otrava...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa shiro »

lithrai napísal:Ako sú tam tie dve políčka na prihlásenie, PID a heslo, tak keď píše, znaky sa mu vôbec neukazujú. Proste klikne do políčka PID a začne ho zadávať, ale vôbec nevidieť, že sa tam tie znaky dávajú.
Tiez mam FF a jedine co to robi, je, ze to nema po loade stranky fokus na tie policka. Je treba najprv kliknut do policka a az potom pisat, inac to nepise. Ale ze by som znaky nevidel, to nie.

Bezkontaktne platby su tzv. offline platby. Tie sa neprejavia hned, resp. nepride ti hned sms ze sa zmenil stav uctu. Aj ked $$ odidu hned, lebo musia.
Tiez neviem preco je to takto riesene. Sak je fuk ci platis bezkontaktne alebo normalne, $$ z uctu odidu, tak by mala dojst sms. Takisto ako vie terminal poslat info do banky pri normal platbe, preco nevie pri bezkontaktnej? Divne.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa LordKJ »

pri bezkontakte neodidu tie peniaze hned, resp. zavisi od terminalu niekde chodia hned aj smsky o platbe a niekde ti to ta stiahnu az o tyzden
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa dargy »

shiro napísal: Aj ked $$ odidu hned, lebo musia.
No fakt niekedy to trva aj dve tyzdne. Nie sms ale realne stiahnutie a vyuctovannie napr. je karta pouzita 3.5. 13,45€ spracovanie a vyuctovanie 9.5. Ak si mal na ucte dajme tomu 20€ 3.5. tak bezkontaktne ti nestiahne do 13.5 ziadne prachy. 8.5. Vyberrs 20€ z bankomatu a 9.5. po realnom zuctovani si prekrocil nepovolene precerpanie na ucte. To som pouzil jednoduchy priklad, v reale je tych platieb dajme tomu 20 a potom vzniknu niekedy zaujimave situacie. Lebo su obchody kde to trvalo aj 10dni. Ja tie bezkontakty milujem je to rychle ale neprehladne. Na tom by mohli este popracovat teda.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa shiro »

hej, principu rozumiem.
akurat mi pride divne, ze to obchodnikom takto nevadi...kto si ma pamatat transakcie v obchode za jediny den, nieto este spred tyzdna, ak sa daco pobabre.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa LordKJ »

preto ta tatra nepusti platit bezkontaktne ak mas <60 na ucte

vela zavisi od obchodu, vcera v mcdonalde som platil bezkontaktne a sms prisla ihned
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa geroswen »

Pri platbe cez terminal by som to este pochopil ale mne odisla z uctu splatka na ich stratove sporenie, splatka istiny a splatka uroku a zostatok v SMS mi posielali stale taky isty. Keby to bolo vsetko naraz, tak pochopim, ze mali nejaky vypadok ale toto trvalo od 13.4 do 16.4 :good:
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa shiro »

nieco tam isto blblo, tiez myslim ze neni dovod aby to pisalo stale stejny zostatok.

LordKJ -> a mas tatrabanku? lebo s mekacom mam skusenosti, ze ich terminalom sa nepacia tatrabankove debet karty. a musim platit na PIN, nie bezkontaktne. Ale skusim, mozno to uz spravili :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa LordKJ »

jop tatrabanka visa electron, mcdonald v eurovea sc
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa geroswen »

Tie bezkontaktne platby su v TB dost tragedia, tiez odomna casto pyta PIN v Bille aj ked tam chodim pravidelne.

Teraz som nainstaloval MobilePay a dufam, ze to bude spolahlive... nie ze pojdem do obchodu len s mobilom a nebude sa dat zaplatit :D
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa LordKJ »

platim kazdy den v bille a pin ma pyta mozno raz za mesiac, ale to mam nakupy len po cca 5e...

Limit pre jednu bezkontaktnú platbu je 20 eur.
Kumulatívny limit pre všetky po sebe nasledujúce bezkontaktné platby je 60 eur.

Po vyčerpaní limitu platobná karta vyžaduje použitie so zadaním PIN kódu. Obnovenie kumulatívneho limitu sa uskutoční iba v prípade, ak disponibilný zostatok na bežnom účte/kreditnej karte po transakcii je minimálne 60eur. Kumulatívny limit nie je časovo obmedzený.
https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/u ... ml#detaily
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa geroswen »

O tom kumulativnom limite som nevedel. Myslel som, ze pokial je to menej ako 20e, tak by to malo ist vzdy bez PINu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Tatra banka internet banking

Príspevok od používateľa shiro »

ee, ono sa to spocitava. to je len dobre, aby ti dakto nevytahal ucet nejakym snimacom ci podobnou kravinou...alebo zena...alebo deti :-)
tusim sa da limit aj navysit, ale musis volat do banky alebo tam zajst.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Debata o všetkom"