Kosacka na travu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa marfan »

Ja asi 7 rokov kosím so Stihl FS400 vku tá kosačka má možno 15rokov a ide ako nová, všetko okrem štartovacej šnúry, vzduchového filtra a niekoľko hláv (myslím kde sa namotáva struna), je všetko originál. Je pravda, že treba vedieť aj kosiť a mať cit pre narábanie zo strojom ale táto kosačka už má toho celkom veľa za sebou. Kosenie kríkov, kosenie dvojmetrovej zeliny, kosenie menších stromov do priemeru 5cm a kosačka nemá problém. Niekedy som s ňou kosil 6-7 hodín v kuse a nepotrebovala po vyjazdení nádrže nechať ochladnúť pol hodinu aby normálne naštartovala, proste dal som benzín a išiel som ďalej. Mal som tú česť kosiť s krovinorezmi s malým aj veľkým výkon a aj s "profi". ABG, Hitachi, Vari, Hecht, Husqvarna, Stihl.

Profi kosačka Hitachi, ktorá sa tvárila profi a že vydrží vydržala po zábehu kosiť mesiac, na ABG sa zodrali kľukovky na motory, Vari a Hecht to je tak na kosenie suchej riedkej 10cm trávi. Osobne si myslím, že v prípade značiek Husqvarna a Stihl sa oplatí priplatiť, ide tu o ergonomickosť (nie aby po hodinke kosenia bolel celý človek), dobre navrhnutý motor, kvalitnejšie hlavy na strunu.

Je rozdiel dať za krovinorez 200€ a ďalších 200€ do opráv kým si nekúpim po nervoch nový ako kúpiť krovinorez za 400€ a dať do ND 50€ a vydrží živostnosť 2-3-4x ako ten lacnejší. (nehovoriac o lepšom kosení).
Treba si uvedomiť a povedať si na čo bude slúžiť pretože pre človeka čo bude sním kosiť 20m2 za mesiac je zbytočne dať veľa za krovinorez.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa HellAngel »

presne tak, pri kupe krovinorezu si treba premysliet co sa s nim ide kosit. Kamarat si kupil Oleo mac 736, na kosenie pri mure domu a pri plote. Celkova dlzka je mozno 40metrov. Nic viacej s tym nekosi. Som krutil hlavou, ze vyhodil za krovinorez 600e a pouziva ho na par metrov 2 x do mesiaca. To by hadam zvladol aj elektricky za 40.
Ergonomia je hodne dolezita, je velky rozdiel ked pri koseni trasie s krovinorezom ako pri zbyjacke a ked clovek pomaly neciti vybracie a krovinorez ide na plne otacky
Momentalne mam krovinorez hecht 133 R a zatial spokojnost. Ma za sebou 2 mesiace kosenia.
Dnes mi prisla kosacka hecht 5484sx a na tu som velmi zvedavy
NB: Asus ROG Zephyrus G14
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa LordKJ »

to kosenie mate pomaly jak druhu robotu ked vidim tie rozlohy travy :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa HellAngel »

no ja to mam tak, cca 1000m stvorcovych na klasicku kosacku a na cca 2 hodky krovinorezom. No ja ked sa pustim do kosenia, tak to mam tak na den roboty aj s prestavkami na kavu :)
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa lezgy »

no nahodou som dnes hodil rec s cvlovekom co predava strunove kosacky od revolty a za komanca ich pomahal konstruovat....
som sa dozvedel vec, neviem overit ale motorovo je to to iste u kazdeho vyrobcu
beru si a davaju na to svoje znacky a niektore si vykon upravuju uz potom umelo
ale v principe nemas rozdiel medzi znackami, platis len fakt za znacku

neviem ci ma pravdu ale zaujimalo by ma kolega hore pise....da sa odmerat vykon kosacky proklamovany a skutocny?
lebo napr ta moja za stovku kupena a taky vykon??ergonomia v porovnani z inymi cca rovnaka aj po pol dna kosenia a vykonovo...co ja viem?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa marfan »

S tými motormi je dosť možné ale len pri značkách ako ABG, Hecht, Vari a podobný výrobcovia. Husqvarna a Stihl to určite nerobia jednak si chránia svoje know-how a aj aby si nepokazili meno.

Raz som kosil z nejakým krovinorezom mnou neznámou značkou ale nálepku s výkonom 2,5HP to musí byť no čo vám poviem pol hodina kosenia a mohol som miešať nápoje ako barman. Pri týchto "lacných" krovinorezoch som zistil, že nie len výkon je dôležitý ale aj efektívnosť jeho prenosu.

Inak ja som kúpil na kosenie trávnika kosačku s Lidla pred rokom a kosí bez problémov. Má to motor Briggs&Straton a odomňa dve dediny kde bývam tak je autorizovaný servis na tieto motory takže no problém.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5276
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

hlasim ze dnes ju porazilo, vyletela z toho nejaka spruzinka ktora napina remenicu od pohonu koliesok, ta spadla a prestala pohanat kolesa...

zajtra im ju idem odniest na RMA
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5276
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak, dneska v polke 6. sezony zomrel pohon :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Debata o všetkom"