Život v Trnave

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
BubakB
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Život v Trnave

Príspevok od používateľa BubakB »

Zdravím
Mám celkom delikátny problém, s ktorým sa potrebujem poradiť, respektíve nájsť nejaké nové referencie.

Zaoberám sa tým a skúmam myšlienku, že by som sa presťahoval z Nitry (okolia) do iného krajského mesta na západe Slovenska. Do oka mi padla a zaujala Trnava. Keďže z pracovnej oblasti (strojársky, IT, výrobný priemysel, resp. pracovné ponuky v oblasti logistiky a dopravy. Arriva Trnava furt hľadá vodičov, tak keď už nič iné, tak skončím tam) tam všetko je čo sa týka príležitostí, resp. obchod a služby, takže niečo by sa mi tam určite našlo. Zaujímam sa však skôr o život, možnosti v komunite, voľný čas atď. Áno, lebo toto mi nejak v Nitre chýba,resp. to tu nenachádzam a som nezadaný, tak potrebujem iné podnety, než také, ktoré behajú po Nitre :cool: .
Otázkou je však, že či to tam má význam. Nejak som to tam už pobehal, poinformoval a mám už nejaké referencie dám a žien (napr. taký, že sa tam sa nedá nejak špeciálne využiť voľný čas diskotekámi a neviem čím :D ).

Čo ma teda zaujíma:
- Kvalita služieb.
- Komunita, ľudí je tam, zdá sa, že veľa a rôznych. Skôr aká je tam realizácia a kam zájsť, ak teda by bol aj taký že relevantný (sry, ale uschráchané nedobytné ženy nie sú môj záujem ani tie absolventky trnavských humanitných univerzít. Aj včera ma tam oslovili také študentky z tej sekty Aiesec a bolo to riadne... :laugh: :D :rofl: )
- A všeobecne trávenie voľného času. V Nitre sa to dá, ale je to dosť "osamelé" izolované mesto, čo je síce na jednej strane skvelé, ale keď tu človek žije 25 rokov svojho života, na relax sa mu zdá park už trošku málo. A vo všeobecnosti nie som taký typ človeka, čo len chodí do roboty a z roboty. I také referencie, paradoxne od milých dám som z Trnavy mal. Tak, sa zaujímam o možnosti. Do práce a z práce som chodil celý minulý rok a také stavy sú akurát tak na riadnu depku.

Síce je tam malá nádej, lepšie sa sa mi zdá Bratislava. Ale tam s ohľadom aj na cenu nehnuteľností a relatívne drahý život (ani sa to nezdá, ale mám známych, čo bývajú v Prahe a po určitej stabilizácii ja BA celkom drahým miestom s ohľadom na to, čo ponúka. Aneb vážne ženské, ktorým aj dva poctivé platy tesne pod 1000 Eur za jeden MESIAC! sú proste málo! :rofl: ) skončím na nejakej lepšej ubytovni a môj život bude asociálnejší než je dnes, kde aspoň poznám susedov.

Ďakujem. Dúfam, že rozvírim nejakú diskusiu a získam nové podnety.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa mp3turbo »

porovnaj ceny nehnutelnosti v BA a v TT, rovnako ako porovnas motor Hemi s MB1000... a zistis ze v tych nehnutelnostiach az taky velky rozdiel nemusi byt vzhladom na to kolko penazi vies zarobit. Moznoze ti splatka hypoteky vyjde v Blatisrave o 180eur viac mesacne, avsak ked zarobis o 250eur navyse oproti Trnave... to nemusi byt az taky zly deal.

Jasne, robota dnes a hypoteka cely zivot je nieco ine, ale statisticky by som povedal - bez HLBSIEHO skumania - ze ta zasrana BA by mohla vyjst z tohoto pohladu zaujimavejsie nez Trnava. Tam sa sialene zdrazelo v poslednej dobe, rovnako ako v Nitre.

Spolocensky zivot a nocny zivot v BA a TT podla mna s vyraznou prevahou vyhra... skus si tipnut ktore mesto. Kde sa toho statisticky deje viac a kde sa v buducnosti bude diat viac.

PS: zenske, musis lepsie vyberat. Jednoduche. Never tomu ze tisic eur alebo dvetisic eur polozi do kaviciek a čičoviniek kazdy druhy bratislavcan. Nepolozi. Nema. Musel by si zarabat 3000 v cistom aby si dal 700 na hypoteku, dalsich 200 na najomne sluzby atd, dalsich 100 na prevadzku auta, dalsich 500 na splatku auta nedajboze 100 (priemer rocne povedzme) na opravy auta/pneumatiky atd a este ti ma zostat skoro tisic na nejake zenske. Zabudni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa Krutibrko »

A co tak skusit CR? Ja zijem 5 rokov v Brne. Prace je tu pozehnane, volnocasovych aktivit tak isto. Mas tu strasne vela komunit, festivalov ( film, jedlo, pivo, vino... ), atd., proste ak budes chciet zit aktivnym zivotom, tak nebudes mat nudzu o akcie. Jedine, co je drahsie, je ubytovanie, pravdaze zalezi od stastia, ale vyssie to uz Turbo vysvetlil. Ak by ta nieco zaujimalo, vklude sa pytaj.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa LordKJ »

preco by mal ist do CR?, to rovno moze zostat v BA.

dalsich emigrantov nam netreba
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa stiv »

Že emigrant. To by ma ani nenapadlo takto rozmýšľať. :rofl:

Keby som sa mal mať oveľa lepšie v ČR tak vieš kde by som mal celé Slovensko.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak nie kazdy je taky, ze ano :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa quicky »

odid z nitry :D hanba! :D
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa lezgy »

kus offtopic..ale dojdi do MI najdes tam jeden na MLku jazdiaci ukazkovy zlakopecky podnet, ktory dnes ostemplovany Ckom prevoznou znackou narafal do semafora pri rozjazde :wallbash:
lebo nic ine ako podnet od nej v zivote cakat nemozes :D
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa kOsTi »

Podla mna by si mal zacat pri praci (konkretne kde co zozenies) a od toho sa dalej odpichnut... moze vyjst TT lacnejsie, ale ked tam najdes pracu za polku platu ako v BA tak to je dost nanic a to co usetris na byvani sa strati.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jak keby to uz niekto napisal v tejto teme :)

MI ML narafany : moc dobre. Nemame nahodou fotozaber ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa lezgy »

nemame...ale mame len v pameti neveriace ksichty ludi ked si ta .... veselo kukla naraznik, cuvla a odisla het
a toto ma obcansky...


OT....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Život v Trnave

Príspevok od používateľa newmi »

TT je v pohode ale ako bolo spomenute vyssie, v BA je proste viac moznosti kde sa zabavit. Je to logicke, kedze je to vacsie mesto ;-)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Debata o všetkom"