stavba domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa quicky »

tak to je bez debaty :) rozdiel je nieco stavat,ze to potom vymenim a rozdiel je to stavat s "viziou" na dalsich 20rokov.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa stiv »

Ved pisal, ze to chce mat poriadne a kvalitne cize mu to ani nemusi vyjst do 200k. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Leon »

Tak ale podlahy tam má tiež dopísané, že cca 20k. tak by ma zaujímalo, že čo ešte teda tam môže chcieť dávať za zvyšných 100k, keď všetko už rozpísal v podstate :D
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ale to pise, ze minimum
quicky napísal:tak to je bez debaty :) rozdiel je nieco stavat,ze to potom vymenim a rozdiel je to stavat s "viziou" na dalsich 20rokov.
tak ale niekto vydrzi 20 rokov aj s lacnejsou podlahou/kluckou/umyvadlom ... (take umyvadlo kym sa nerozbije tak nevidim dovod menit)

suma sumarum, zariadenie je dost variabilne a neviem ci sa da cenovo odhadnut, ale napr. tych 10-15k na kurenie to je vcelku ista polozka :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Leon »

ok, v pohode dajme 3x viac. 60 je myslím už prehnaná cena, že mu musia aj spievať tie nábytky. Za vyšných 60 tisíc čo chceš do domu zariaďovať? Ak to myslel celkovo všetko na pozemku, že dajme tomu nejakú fotovoltaiku, bazén, altánok, dajme tomu zavlažovanie a nejaké záhony, tak ok.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

podla mna mal na mysli komplet vsetko okrem pozemku
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

takto, do domu napchas eur kolko chces. kludne mozes mat dom 10x10m a bude ta stat 300 000e. Na interier mozes minut nekrestansky vela penazi, technologie co mozes do neho naprat tiez nieco stoja. Vsetko zalezi od standardu v akom to chces. Hruba stabva (obvodove mury, strecha, okna) Nie je az tak draha, eura sa zacnu tocit az ked sa zacne robit dnu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Leon »

No veď práve. Ale CSman sa pýtal na stavbu domu všeobecne, predpokladám. A nie, koľko ma vyjde dom, keď tam napchám originál obrazy z 5teho storočia :P Tak ma len zaujímalo, či mu v takom duchu odpovedal aj molnart a ak áno, tak kde chce strčiť zvyšných 80-90k mimo ceny toho, kým sa nezačne dom zariaďovať s ostatnými blbosťami a podľa toho čo chce žena :D
Naposledy upravil/-a Leon v Ut 18. Apr, 2017, 12:31, upravené celkom 1 krát.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa quicky »

kamarat chudak tiez zariadoval kuchynu podla zeny, vsetko znackove neviem ake tip top a je rad ked mu uvari aspon caj :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa molnart »

hore som uvazdal take odhady na bezny dom. osobne nemam to zatial uplne do detailu rozplanovane, zatial cenovu ponuku mam jednu, aj to uplne vseobecnu ale:
15k - buranie baraku co mam na pozemku + uprava pozemku (prekladka sieti)
10k - projekt - mam dost maly pozemok so znevyhodnenou juznou stranou takze chcem tam mat nieco co to cele optimalne vyuzije a nebude to tuctove (ano poznam ludi co stavaju z projektu za 800 eur)
60k - hruba stavba, zateplena, fasada, okna, strecha (vratane prace samozrejme)
5k - podlahy
15k - kurenie a vetranie (5 vrt + 5 cerpadlo + 5 rekuperacia)
10k - elektricke rozvody + inteligentna domacnost
15k - uprava povrchov, obklady, malovanie, dvere
10k - kuchyna
10k - kupelna
30k - zariadenie (byt som zariadoval za 20 a to bol iba nabytok a elektronika, ziadne prerabky, ani kuchyna ani rolldory apod. samozrejme nabytok co mam preniesiem - ak to dostanem cez dvere, lebo sa lepilo v byte az)
a ostane mi 20 k aby som si spravil okolo toho plot a aby nejako vyzeral dvor, o bazene ani neuvazujem, garaz tiez neplanujem (nie je kam), centralny vysavac z rozvodmi by som chcel ak vyjdu peniaze.

pocitam to s rezervou, bez svojpomoci, nieco niekde sa bude dat urcite usetrit, ale budu aj nepredvidane veci urcite. kazdpoadne je to dost vela na to ze celkom neviem ci dlhodobo chcem zit v tejto krajine (a vobec na tejto planete :D)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa quicky »

10K projekt? :D a nechces pravne sluzby kludne aj za 8 ? :D :D no dost teda....za take ceny sa planuju cele vystavby niekolko domov/ stvrt :D

ten centralny vysavac je co? este som o tom nepocul :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

fuh ale projekt za desat tisic je dobra palka


quicky, ten vysavac je, ze v pivnici abo kde mas masinu a v celom dome mas vyvody a behas len s hadicou nie s celym vysavacom
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa quicky »

ahaaaaaa tak to neviem ci mi za to stoji,ked vysavac stoji par korun,ale pohodlne to teoreticky moze byt - neviem posudit
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

10k projekt? tak akoze celkom dost, za tie prachy sa robia ine stavby, nie rodinny dom.

quick: centralny vysavac je celkom dobra vec, videl som to u chlapika co bol trochu pri prachoch (chodila s nim segra) a mal to potahane po celom RD. V jednoduchosti mas len diiery v stene na hadicku a vysavac mas v osobitnej miestnosti. Netahas za sebou niejake kable ani vysavac, len pchas hadicu.
ALe to uz je o peniazoch ked nevies co s nimi
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa molnart »

beriem to tak ze projekt je zaklad, prevazna vacsina problemov na stavbe je z toho ze projekt nie je dostatcne detailny a vymysla sa pocas stavby. sedel som s architekmi co by mi to spravili za 3-4, ked mi ale spravili nacrt tak vychadzalo ze 40 m2 by som mal iba chodby a podobne mrtve priestory, ked som sa ich pytal na modelovanie polohy slnka tak na mna kukali ci mi neyebe a tak,

ja by som doma dokazal upratovat aj kazde dve hodiny, lebo nenavidim spinu a vysavac ma serie ze viri prach, proste pred par rokmi so povedal ze ked raz budem stavat alebo kupovat barak tak to tam chcem mat.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Debata o všetkom"