stavba domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

asi sa zrrejme rozpravas so zlymi architektmi. Ako za 3-4 tisicky musis mat projekt, ze ked ho chyti do ruk imbecil tak to podla neho postavi. Ohladne slnka, to co pozadujes nie je nic nezvycajne, projektant by podla pozemku mal vediet navrhnut co najlespie osadenie stavby, navrhnut kurenie a pod.
Ty to chces na kluc, ja som vsetko riesil co ty chces mat v projekte osobitne. Po projektantovi som chcel navrh stavby (izby, rozmiestnenie atd.) predstavu sme mali s polovickou svoju, takze on len kreslil to co sme chceli, pripadne nam povedal ze toto je blbost takto riesit.
Kurenie som riesil s kurenarom, on mi vyhotovil projekt ako to bude, elektriku som riesil s elektrikarom, vodu/odpady s vodarom atd. Nenahal som to len na projektantovi, lebo zas viem, ze projektanti nieco vymyslia ale vobec to v konecnom dosledku nemusi byt funkcne. Ja som to skaldal z viacej hlav. Bol som spokojny aj s majstrom, lebo ked som prisiel na stavby, pokecali sme co a ako, a sam mi navrhol pripadnu zmenu, ale z 90% sme sa drzali projektu.
CV ano, ak su na to prostriedky, kludne. Je to financne podstatne narocnejsie ako kupit vysavac, ale ked su prachy nie je problem. Ono sa moze aj pokazit po zaruke, oprava tiez nie je lacna ako kupenie noveho z NAY za 100e
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Leon »

a čo taká sranda stojí ? nie úplny lowend ... ten vysávač
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa molnart »

tak 2,5 + dalsich 0,5 rozvody. v byte mam vysavac karcher za 700, to boli fakt vyhodene prachy
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

akoze mne sa ten centralny vysavac fakt pozdava, ked su na to financie tak urcite ist do toho

aj ked ja sa musim skor naucit upratovat, raz za par mesiacov nestaci :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

urcite som za CV ak su prachy, ale nie je to len o nakupe, vsetko na ten vysavac je drahsie. Ale je to super.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa CSman »

Ja osobne by som nepotreboval moc veľký dom lebo rátam že tam bude manželka a jedno dieťa (pravdepodobne viac nie), poschodové domy je zas problém vykúriť.

Do tých 100 000 som myslel také veci ako celá stavba s kurením atď a podlahy obklady. Nazarátavam do toho cenu nábytku kuch. linky atď. Je prada že nejakých známych mám a veci ako je elektrika voda plyn a kúrenie by som si vedel vybaviť cez známych ale doska steny okná atď. by som dával firme.

Ako máte pravdu je to malý dom ale čo som pozeral aj inzeráty ponúkaných novostavieb, tak rozlohovo to býva zväčša takto. Väčšie domy idú už do výšky a to by som ja osobne nechcel a asi ani nevyužil. Hlavne ma odrádza fakt že za 64m byt si pýtajú 98 000 pričom 74m dom na kluč aj s pozemkom dlazbami a komplet kupelkou aj s kurením(je murovaný z tehál) ponúka realitka za 100 000, ako je pravda že pozemok je len nejakých 5,5a ale osobne by som vecsi nepotreboval (zahradu nechcem staci mi tam len jeden gril a lavica na sedenie) ale nevýhodu je že je v dosť odlahlej časti mesta.
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa CSman »

Čo sa týka projektov našiel som aj stránky kde predávajú kompletné projekty domov neviem či je to dobrý nápad sa s takým niečím zaoberať ale za cca 2000 by sa dal vybaviť komplet projekt s tím že by zaprojektovali aj prípojky podľa pozemku.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Leon »

CSman napísal:pričom 74m dom na kluč aj s pozemkom dlazbami a komplet kupelkou aj s kurením(je murovaný z tehál) ponúka realitka za 100 000
neupísal si sa? nikdy som na stránky kde sa predávajú projektové domy nepozeral, takže neviem ako a čo,... ale to počujem prvýkrát, že aj s pozemkom ti predajú dom? :P
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

predavaju sa aj take
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Leon »

tak ale kde? niekde vo Svidníku? :laugh:
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa quicky »

Bezne sa take predavaju aj v nitre...neni to nic nove ked investor realizuje nejaku zastavbu kde ma skupene pozemky + par predpripravenych projektov domov a vyberes si.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

jj, mna zarazilo skor, ze za vsetko dokopy 100k
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

predavaju sa aj tak, respektive predajca pozemku vie ponuknut aj realizatora stavby.

ono takto, rozdiel medzi 74m vs 100m domom cenovo moc velky nebude. Urcite nestavaj kamrlik. Ono ak mas 74m2 podorys stavby, tak po odratani murov atd, ti ostane cisty uzitkovy priestor 60m2. jeden znamy tak staval, postavil 2 poschodia, koli priestoru, no poviem ti ze hroza. AKo na byte si povies ze 75m2 je celkom dost, ale dom ee.

za 100 000 musim to mat uplne komplet, aj s kuchynskou linkou. Samozrejme ak sa budes drzat pri zemi a nebudes chciet klucky zo zlata.
Osobne by som a svojej stavbe zmenil, ze by som nestaval 2 poschodia, ale bungalov. Nejde tak ani o kurenie, to sa vsetko da, ale chodit hroe dole po schodoch a hlavne ked je dieta male a izbu ma hore, tak tam ani nie je. Vsetky haraburdy mame dole v obyvacke
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Leon »

LordKJ napísal:jj, mna zarazilo skor, ze za vsetko dokopy 100k
no veď presne to
.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

molnart napísal:hore som uvazdal take odhady na bezny dom. osobne nemam to zatial uplne do detailu rozplanovane, zatial cenovu ponuku mam jednu, aj to uplne vseobecnu ale:
15k - buranie baraku co mam na pozemku + uprava pozemku (prekladka sieti)
10k - projekt - mam dost maly pozemok so znevyhodnenou juznou stranou takze chcem tam mat nieco co to cele optimalne vyuzije a nebude to tuctove (ano poznam ludi co stavaju z projektu za 800 eur)
60k - hruba stavba, zateplena, fasada, okna, strecha (vratane prace samozrejme)
5k - podlahy
15k - kurenie a vetranie (5 vrt + 5 cerpadlo + 5 rekuperacia)
10k - elektricke rozvody + inteligentna domacnost
15k - uprava povrchov, obklady, malovanie, dvere
10k - kuchyna
10k - kupelna
30k - zariadenie (byt som zariadoval za 20 a to bol iba nabytok a elektronika, ziadne prerabky, ani kuchyna ani rolldory apod. samozrejme nabytok co mam preniesiem - ak to dostanem cez dvere, lebo sa lepilo v byte az)
a ostane mi 20 k aby som si spravil okolo toho plot a aby nejako vyzeral dvor, o bazene ani neuvazujem, garaz tiez neplanujem (nie je kam), centralny vysavac z rozvodmi by som chcel ak vyjdu peniaze.

pocitam to s rezervou, bez svojpomoci, nieco niekde sa bude dat urcite usetrit, ale budu aj nepredvidane veci urcite. kazdpoadne je to dost vela na to ze celkom neviem ci dlhodobo chcem zit v tejto krajine (a vobec na tejto planete :D)
To kurenie mas uz realne ceny alebo je to len tvoj odhad?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Debata o všetkom"