stavba domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak urcite to nebolo 6000e, samotna pripojka (neratam potom tahanie rury do domu) - zapojenie plynomeru firmou, stala vari 600-700e. Ten zbytok ceny je rozny, zalezi ako daleko mas od pripojky dom a odkial tahas privod do hodin. Tam sa to moze slusne nabalit
Cena za slusny kotol je okolo 2000e, ale tak da sa kupit uz aj lacnejsie, dnes je kopec vyrobcov a moznosti
Pelety/ekohrasok. No cena kotla sa pohybuje celkom vysoko, treba ratat s dost velkym skladovym priestorom. A AJ ta pec si vyzaduje sem tam pozriet.
Navratnost sa pocta pri dnesnej cene plynu mozno aj na 10 rokov a viac.
Vsetko ale zalezi od toho ci su pripojky pri dome, kolko stoji pripoenie, kotol atd a potom sa da vyhodnotit co je v tom momente vyhodnejsie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Prípojka bola riadne ďaleko, mi máme na to známeho všetko povibavuje príde spraviť atď. Vždy to vybaví lacnejšie plus ešte to aj správy a tiež má stále niečo s toho a všetci sú spokojný.

Eko hrášok je väčší bordel ako peletky to by som fakt nechcel. Dobrý peletak tak 3-3.5K plus akumulacka plus veci na dopoje atď. suma sumárum máme kotolne aj za 10K . Veľa ľudí to robí tak že sa poskladajú a rovno si objednajú celý kamión peletiek. Ale aj tak sa to nechita na plyn samozrejme ak sa dá tak cena je omnoho lepšia a je to pohodlnejšie pre ľudí, ale niektorý ľudia majú radi oheň :D
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Kedysi som dakde cital o moznosti zakopat do zeme plynovy zasobnik, ktory bolo samozrejme potrebne vzdy po nejakom case doplnit. Riesilo sa to na pozemkoch, kde nebola plynova pripojka.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, zakopavat ROZHODNE NESMIES. Je to hrubo protizakonne a ziadna plynarska firma to nespravi.

Mozes si tipnut preco :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

zasobnik je moznost, urcite. ALe musi byt von a musi byt k nemu pristup. Urcite nie pod zemou. Nevidim v tom ale zmysel dnes, nakolko cena kurenie plyn vs elektrika je zhruba rovnaka. Skor treba zainvestovat do systemu kurenia, aby bolo co najefektivnejsie a vybrat spravny kotol
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Cital som to pred niekolkymi rokmi (cca 5-6 rokov nazad), cize odvtedy sa situacia samozrejme zmenila.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uhm nie, aj vtedy to bolo zakazane.

Je to kvoli korozii nadrzi, pristupu, pravidelnym prehliadkam, samozrejme bezpecnosti. V neposlednom rade ked ti nahodou nieco niekde zacne unikat v utvorenom prostredi (=na zemi) tak je to lepsie ako ked sa to volakde pod zemou nema ako odvetravat a potom bada bada boom boom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Leon »

Bol tu teraz sesterničin bratranec, zhodou náhod stavajú práve dom tak som sa spýtal. 120m2 bungalow ich vyšiel na 33k, Čisto dom so strechou bez okien.
.
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa CSman »

Leon napísal:
CSman napísal:pričom 74m dom na kluč aj s pozemkom dlazbami a komplet kupelkou aj s kurením(je murovaný z tehál) ponúka realitka za 100 000
neupísal si sa? nikdy som na stránky kde sa predávajú projektové domy nepozeral, takže neviem ako a čo,... ale to počujem prvýkrát, že aj s pozemkom ti predajú dom? :P
nie neupísal ale ako vravím sú to malé pozemky a v odľahlej časti mesta v podstate úplne na okraji takže všetko je od ruky
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa CSman »

HellAngel napísal:predavaju sa aj tak, respektive predajca pozemku vie ponuknut aj realizatora stavby.

ono takto, rozdiel medzi 74m vs 100m domom cenovo moc velky nebude. Urcite nestavaj kamrlik. Ono ak mas 74m2 podorys stavby, tak po odratani murov atd, ti ostane cisty uzitkovy priestor 60m2. jeden znamy tak staval, postavil 2 poschodia, koli priestoru, no poviem ti ze hroza. AKo na byte si povies ze 75m2 je celkom dost, ale dom ee.

za 100 000 musim to mat uplne komplet, aj s kuchynskou linkou. Samozrejme ak sa budes drzat pri zemi a nebudes chciet klucky zo zlata.
Osobne by som a svojej stavbe zmenil, ze by som nestaval 2 poschodia, ale bungalov. Nejde tak ani o kurenie, to sa vsetko da, ale chodit hroe dole po schodoch a hlavne ked je dieta male a izbu ma hore, tak tam ani nie je. Vsetky haraburdy mame dole v obyvacke

ja som ale písal 74m uzitkovej plochy nie celkova rozloha domu
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa CSman »

Diablo1st napísal:
CSman napísal:Ja osobne by som nepotreboval moc veľký dom lebo rátam že tam bude manželka a jedno dieťa (pravdepodobne viac nie), poschodové domy je zas problém vykúriť.
Čo sa kúrenia týka, všetko závisí od izolácie, kvality okien a od druhu vetrania. Tieto tri veci ti robia straty. Ak máš straty malé tak kúriš veľmi málo.

TU si môžeš prečítať niečo o stavbe pasívneho domu. ;)

P.S. 74m2 na DOM :? To je podľa mňa skôr víkendová chatka ako dom. Pod 120m2 ani nerozmýšlaj.
načo mi ale bude 120m dom ked v nom budem byvat ja manzelka a eventualne dieta ? viac deti by som nechcel ak by aj bolo da sa spraviť podkrovie aby sa dalo obyvat resp ak to umozni pozemok tak pristavat. v sucasnej situacii by som mal taky velky doma akurat na dobru ozvenu lebo inac by som ho nevyuzil jedine ak v tych 120m myslys aj garaz
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa CSman »

quicky napísal:Jak pre teba vymera:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4806165998
tak to hej jediné čo mi vadí na tom je tá rovná strecha lebo v lete to neskutočne pečie a pochybujem že bez klimatizácie by sa to dalo vydržať
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa maniak »

CSman: ja akurat rozmyslam nad kupou domu (akurat vo vystavbe), ktory ma 125 m2 obytnej plochy (na 2 poschodiach) a celkova uzitkova plocha je 200 m2 (cely je podpivniceny) + garaz a pristresok pre dalsie auto + 350 m2 zahrada. My sme akurat 3, dalsi prirastok vzhladom na aktualne zdravotne problemy neplanujeme (my sme zdravi, deti nam chytaju jednu vzacnu chorobu za druhou, genetika zatial nic neodhalila), ale stat sa to moze. Dom ma peknu velku obyvacku s kuchynou na prizemi (+ potencial pre pracovnu), 3 izby a kupelku na poschodi (spalna, detska, dalsia izba moze byt bud hostovska alebo herna pre dieta). Pride mi to mozno trosku vacsie pre nas, ale popravde, kazdy priestor sa da vyuzit, aspon je to dostatocne vzdusne, kazdy ma aj svoj vlastny priestor, ... Za seba by som teda s obytnou plochou domu nesiel pod 100 m2.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

CSman napísal:
Diablo1st napísal:
CSman napísal:Ja osobne by som nepotreboval moc veľký dom lebo rátam že tam bude manželka a jedno dieťa (pravdepodobne viac nie), poschodové domy je zas problém vykúriť.
Čo sa kúrenia týka, všetko závisí od izolácie, kvality okien a od druhu vetrania. Tieto tri veci ti robia straty. Ak máš straty malé tak kúriš veľmi málo.

TU si môžeš prečítať niečo o stavbe pasívneho domu. ;)

P.S. 74m2 na DOM :? To je podľa mňa skôr víkendová chatka ako dom. Pod 120m2 ani nerozmýšlaj.
načo mi ale bude 120m dom ked v nom budem byvat ja manzelka a eventualne dieta ? viac deti by som nechcel ak by aj bolo da sa spraviť podkrovie aby sa dalo obyvat resp ak to umozni pozemok tak pristavat. v sucasnej situacii by som mal taky velky doma akurat na dobru ozvenu lebo inac by som ho nevyuzil jedine ak v tych 120m myslys aj garaz
Nie garáž som na mysli nemal. Samozrejme vždy sa dá uskromniť, ale keď už ideš stavať dom, o niečo väčšia rozloha ti ten rozpočet až o toľko nenavýši. Rád by som videl aj ten pôdorys 74m2 domu. To tam musia byť dosť malé izby. Je tam vôbec nejaká technická miestnosť?
Už som veru zopár ľudí stretol, čo stavali dom a po čase sa im zdal malý. Srandovné celkom je, že tvrdili presne čo ty: "na čo mi bude väčší" :D . Ono keď je všetko prázdne je to ok, ale keď sa tam začne bývať, tak zrazu nie je kde odložiť sezónne oblečenie, či podobné veci.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: stavba domu

Príspevok od používateľa Fullesh »

Inak netreba si tieto mini bungalovy pliest s bytmi, pretoze v bytoch je dost vela m^2 mrtva plocha, kdezto v dobre navrhnutom dome je toho vyuziteho priestoru daleko viac. Tiez ked chodim po domoch tak to porovnavam s byvalim 3izbakom 71m^2 a dost som prekvapeny ze vtych domoch s rovnakou metrazou je toho priestoru viac aj ten pocit je ovela iny. Dnes tie izby sa navrhuju ozaj len pre postel a skrinu a ze sa tam bude len spat, v bytoch su tie spalne velke.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.

Návrat na "Debata o všetkom"