Umyvacka riadu do 300 € ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Umyvacka riadu do 300 € ?

Príspevok od používateľa Andre »

sa neda hentak posudzovat
whirpool za +-400e 7 rokov ide bezchybne, skoro kazdy den, 40min program, bez soli(makka voda), lacne tablety, pomerne ticha, ziadna plesen, riady nie su mazlave,...
mozno stastie, mozno slabe pouzivanie, kto vie... kupovat teraz novu, prihodim 200e na Miele nech mam "istotu" ze vydrzi viac nez 10 rokov
inak mam poradie do coho vrazit najviac :-D :
pracka(Miele) > chladnicka(Liebherr, samozrejme no frost) > vysavac(Hoover AT, bo stal polovicu co Miele C2/C3) > ostatne veci
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Umyvacka riadu do 300 € ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

posudzujem to z pohladu prakticnosti a pouzitelnosti. Aj umyvacka za 200e mi splni ucel v rodine. Ano ma svoje minusy oproti whirpool, ale tie zje o polovicu lacnejsia.
Kvalita umyvania je vyborna, co je pre mna hlavna vec, aby som mal pekne umyty riad, pohare sa leskly atd.
Su tu minusy oproti whirpool. O daco hlucnejsia, neriesim, prevazne spustam umyvacku vecer. Trocha vyzsia spotreba, aspon na papiery. Whirpool mala kvalitnejsie vyhotovene pojazdy na kose. A to je asi tak vsetko.
Mozem to porovnavat aj s bosh zhruba za 600e co ma bratranec. Dizajn neriesim, nakolko je zabudovana v linke. Programov ma bosh viacej, no pri otazke ktore pouziva, odpovedou bola ten zakladny. Kvalita umyvania porovnatelna, spotreba vody, urcite ma lepsiu spotrebu vody, no nedostal som sa k papierom. Tichost, bosh uz bola vyrazne tichsia ako Beko a whirpool. Kvalita vnutra je vyzsia.
Osobne moja udrzba spociva v tom, ze 1-2 krat tyzdene vytiahnem filter, amyjem ho. Raz mesacne kupim v DMke pripravok na umyvanie, cca 1.70e.
Tablety pouzivam momentalne DM za 3.70e 12v1 50ks v baleni. Som s nimi velmi spokojny. Inac Somat Gold ked su v akcii
Umyvacka nesmrdi, ziadna plesen, pohare/sklo sa pekne leskne ked ich vytiahnem
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Umyvacka riadu do 300 € ?

Príspevok od používateľa stiv »

Chris napísal:specifikuj, ktore umyvacky neni su za crap. Mas doma umyvacku za liter ?
Trochu váác, keď si sa už opýtal...

Z bežne dostupných napr. Miele a v mojích očiach Whirpool.

A čo nemajú tie lacne oproti drahším? Žiadne vymoženosti (svetlo, otvaránie), blbé koše, tragické spracovanie (hnusne stláčanie gombíkov a hrdza - poznám 2 z 2 prípadov kedy po záruke začala lacná hrdzavieť. Proste z každej strany dvierok sa začali robiť "bubliny" a hrdza na pántoch). Taktiež žiaden displej ani nejaký pekný dizajn iba biele dvierka a gombíky. Vyššia hlučnosť, spotreba a žiadne dodatočné funkcie (na farebné poháre napríklad).

Inač krstnej sa na pohároch spravil "mutny povlak" vôbec neviem čím to je ale je to na zryhanie a nejde to ani umyť. To by som sklo už ani nedával do umývačky. :rolleyes:

Ale súhlasím, že ak ti netreba žiadne veci z vyššie uvedeného ani nechceš nejakú značku tak aj nejaká z najlacnejších umyje riad bez problémov a závad. :)
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Umyvacka riadu do 300 € ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

dizajn ma netrapi, ja tu umyvacku ani nevidim, mam ju zabudovanu v linke. ANo hlucnot, mierne vyzsia spotreba (preratal si niekto o kolko viacej? je to v globale velmi malo).
V zaklade potrebujem 3 programy, eco na 50 stupnov, quick na 60 a long na 70 stupnov. Naviac ma sprchovanie a este nejaku hlupost. Svetlo nepotrebujem, vidim do nej dobre. Hrdza sa zatial ziadna neprejavila, ale nevylucujem, niekde sa setrit musi. Kose su slabsieho spracovania, hlavne tie pojazdy.
Hlavne ocakavanie co mam od umyvacky to splna, kvalita vyborna a hlavne to umyva za mna.
Inac ten povlak mi raz spravila whirpoolka. Uz to nikdy nedas dole. Neviem preco, mozno bol spinavy filter
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Umyvacka riadu do 300 € ?

Príspevok od používateľa newmi »

nam nejakym zazrakom whirpoolka drzi uz 7 rokov (klop klop klop :-D) a mame vydrzala dokonca 15, prednedavnom ju prvykrat museli opravovat.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
BigRoland
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 14:44
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Umyvacka riadu do 300 € ?

Príspevok od používateľa BigRoland »

keď ste hovorili o tých Miele... mal som a nechcem už... po polroku som ju dával do servisu každý mesiac skoro... raz turbína, raz ohrievač a potom už ani neviem čo to bolo... ale zase sa mi ospravedlnili že to bola chybná séria tak neviem

Návrat na "Debata o všetkom"