Partnerske/pracovne cestovanie

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Panstvo (a damstvo),

Zaujimam sa o moznosti cestovania na dlhsiu dobu, ci v ramci projektu alebo sukromne.
Proste otvorit si trochu obzory po dlhsej dobe na SVK ma to riadne nudi.

Svagor takto siel s dietatom aj manzelkou do Skotska na rok na nejaku farmu no a co vam poviem, zazili to co v KE urcite nie :)

Viem ze vsetci si predstavujeme ine zamerania, od moznosti starat sa o opusteny ostrov na jeden rok po stazi v IT valley.

Konkretne linky, napady a skusenosti? Rad prijimem vsetko.

Ja chcem zobrat snubenicu, nase dve macky a niekam ist na pol roka rok, ci farma, ci ostrov ci mesiac, to je jedno, proto prijimat trochu ine vnemy pokial nam to situacia dovoluje (chapaj nemame rodinny dom a kury k otre sa treba starat).

:bye:
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa molnart »

budem zvedavy co tu pribudne. my sme zo zenou tiez zacali fantazirovat pred casom, tak vytiahla z nejakeho casaku - slepicinca pribeh o rodine co takto isli na novy zeland na farmu aj s detmi, nastastie nezabudla napisat ake firmy ich sponzorovali pocas celej akcie... vlastne pocas celeho rozmyslania som si uvedomil aky ubohy zivot zijem, kde 3/4 mojej vyplaty su dopredu naprogramovane na trvale prikazy a cez vikend davam deti k starym rodicom aby sme stihli doma poupratat
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Molnart,

Tvoju poslednu vetu by mali zakazat za prilisny realizmus :smutny:

Heh, ale ono prave pre taketo uvedomenia ludia dumaju co kam ako. Vies co je podla mna sranda? taketo cestovanie a rozsirovanie obzorov ti ukaze (popri nekonecnom pocte nadhier) ze nikde nie je zivot lahky a kazdy si musi ten svoj zmysel zasluzit. Inak povedane, po navrate z farmy na vidieckom Skotsku sa na to hypo mozno aj tesis :D

Teraz k veci - pre teba mozno zaujimave. Svagor bol v Anglicku + manzelka + 2(?) rocne dieta. Na farme, starali sa o zvierata a celkovy chod. Neuveritelny zazitok. pol roka.

Znami boli v Skotsku na Zamku, kazdorocne tam treba od kuchyne cez zahradu po...no proste vsetko co vidite v serialy "downtown abbey" :D.

Potom su tu ostrovy (UK, Spanielsko, neviem co este v ramci EU) Kde sa da sa starat o nejaku vzdialenu usadlost, narocnejsie na psychiku (vacsinu casu vyslovene samota, ziaden internet atd.)

Inac US ponuka omnoho vacsiu moznost v tomto, prace typu "pol roka cestuj pre nasu firmu v ramci US na kamione po firmach a rob to a tamto, zober aj zenu".

Ja by som niekam kde: Sa naucim vazit si viac zivot a svoju lenivu rit (teda kde treba aj makat), kde si zarobim (hej viem zle...), a rozsirim si obzory, chapaj nie ropna plosina kde viem aj zarobit aj sa naucit nebyt lenivy....

Inak s tymi detmi by si kludne mohol popremyslat o Britskych ostrovoch, tam sa na panstvach da komplet byvat sezonu, trochu zarobit a mat zazitok (deti sa naucia to co tu uz na dedine ani nenajdes...). Mna to tam hore az tak nelaka skor by som niekam na slniecko.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa Chris »

na farmu ??? Este zenu ok, ale aj s deckami ? Ty chces este macky ?

Inak v Canade stale hladaju kamionistov :D I ked myslim, ze na ITckarskom fore, hladas ako ist robit manualnu pracu von.... ehm
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No ked tu vieme rozoberat susicku na pradlo vieme aj robotu :D A myslim ze prave nam IT chlapcom by taky pol rok na farme pridal nie len znalosti ale aj par CM v gatiach v ociach zeny :D

Inac dobry postreh, na farmu by som asi moje bytove macky nebral heh.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa Chris »

sice neviem ako dlho pracujes a co robis, ale takyto "trip" mimo ti dost poserie "karieru" .

Na taketo srandy bol pocas vysky super Erazmus alebo cez leto Work & Travel. 3 mesiace pracujes/1 mesiac cestujes napr. po USA. Super ti to rozsiri obzory atd. Budes to chciet opakovat kazdy rok az sa skola konci a je tomu koniec....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa warrior606 »

Pri vycestovani by si mal stymi mackami akurat problemy. By ti lepsie bolo bez nich a priniest ich az potom. No ak chces na britske ostrovy tak si svihni a to poriadne a uvidime ako to tam bude ked zacne prebiehat brexit. Kamos sa bol starat o jedneho uja na ostrove po pol roku sa vysral na to. Vacsinou si odrezany od sveta bez nicoho. Ak by si bol sam zacne ti to liezt na hlavu a ak zo zenou tak bud ti zacne liezt na na nervy ona alebo budete mat potomstvo :D inak vela stastia lebo zalezi kde sa dostanes a hlavne pozor aby to nesprostredkovaval nejaky cudzinec idealne ak to je priamo cez domaceho.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa molnart »

zasa dovodov preco nie sa vzdy najde. ja som teraz zanechal staru robotu po 10 rokoch, 3. mesiac som v novej robote kde sa asi dlho nezdrzim, takze z pohladu kariery nevidim ziadny problem. navyse aj robis v nejakej vyspelejsej firme tak zvycajne neni problem aby ti dali tzv. sabbatical a po navrate pokracovat kde si skoncil.
najvacsie obavy mam o decka. ta cela akcia by musela byt riadna charita z pohladu zamestnavatela ktory by bol ochotny tolerovat motaka ako som ja a moju zenu ktora je sice sikovna ale deti 3 a 1,5 rocne by ju dost zamestnali, takze jej pridana hodnota otazna.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak ku mackam, to je naozaj druhorade aj ked sme na ne naviazani celkom :)

Ku kariere, tu je to dost osobitne, ja nemam problem si zobrat pol roka neplatene volno a nastupit tam kde som prestal, Slovenske ponimanie kariery tj. dri jak pes na druheho sa snazim neaplikovat a driet adekvatne a plynulo, mam pocit ze vysledky sa dostavuju (aj ked nie tak rychlo ako cez mrtvoly).

Na vysoku som nesiel koli inym potrebam a sice som co to pocestoval ale malo, hold ta zlata klietka v korporatoch ma usadila. a ironicky ked sa usadzam so zenou viac nas to von taha, asi preto ze si uvedomujeme ze lepidlo tvrdne doma kazdym dnom viac :) Ku tomu ze na nervy - ano, ale uprimne, ak so zenou nevydrzim niekde vo dvojici tak potom to nie je moja zena ;)

Inac zniem ako superman ked po sebe citam, samozrejme ze aj zena by na nervy liezla, aj v robote by trochu problemov bolo aj na farme by som nadaval na hovna miesto klavesnice. ALE O TOM TO CELE JE. Vyliezt trochu z bubliny komfortnej svojej lebo mam velmi nihilisticke myslienky so stupajucim (stale nizkym) vekom a ako vieme cas na take myslienky ma clovek co ma vela casu.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa warrior606 »

Pozri neviem kolko mas rokov a ako si na tom z cudzim jazykom. V dnesnej dobe je trh v zahranici strasne nasyteny. Nevravim ze sa robota neda zohnat, da sa ale bez jazyka to je za minimalku. Ked mas moznost ist na farmu skus to a uvidis. Mozno zostanes a mozno ta to bude tahat naspat. Ak sa mozes vratit tak to mas o to lahsie. Ja sa tiez mozem vratit a robotu mam hned ale ja sa uz nevratim. Viac mi vyhovuje zivot tu :)
ANONYM_a7

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

extrémna forma prostestu stredného veku modernej spoločnosti :D

Farmu máš aj na slovensku, to len tak pomimo ak by šlo len o to zmeniť mentálnu aktivitu za tú fyzickú. Ak chcete niečo podniknúť a hlavne zažiť. Vezmi si 25l batoh, zbal si veci ktore reálne potrebuješ a choďte smerom akým chceš ísť. Nič iné ti nevygeneruje toľko zážitkov, skúseností ako toto. Tu je však otázny vek. Pred 10 rokmi by som s týmto problém nemal. Dnes sa už na to môžem z vysoka vysrať :D

Vy davaja sa musíte dohodnúť čo ďalej so životom atď. to ti tu nik nenapise. Treba skusit a zistit
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

zobrat sa takto aj s rodinou a spravit restart vo svojom zivote v inej krajine je dost zahul. (mozno najskor ty, a potom si donesies zvysok?)
je to super pre mladych, ale neviem si to predstavit uz s rodinou.
navyse, krajina uplne iny jazyk, ine zvyky (aj ked nic extremne ine od nas. ale je rozdiel velkomesto vs dedina = sak jak u nas), ak uvazujes o gb, tak mysli na to, ze ide o ostrov (uz ked, tak nieco blizsie) a pripadne komplikacie s transportom hore dole.

navyse, neviem ako si predstavujes taku robotu na farme. ale je to dost makacka. to neni len prasiatka hladkat a s konikmi sa rozpravat, ale kydat hnoj, nazrat im dat, napit, zradlo pripravit na dalsi den, cistit ich bydla a ked su zvery spoko tak potom sa maka na supporte statku a fixuju sa veci co sa kde pokazi.
a takto stale dookola.
my sme takto dosli na jednu farmu, ked sme boli novi na ostrove, a ked si nas europskych chlapcov typek premeral tak sa s nami ani len nebavil.
nakoniec sme zostali, tam kde bol aj plan ... na hotely hrnce umyvat.
urcite sa najdu aj prijemne chvile na takej farme, to zasa netvrdim.
mozno najdes taky job, kde bude treba robit uspavaca sliepok. v takom pripade, je to win win.

ak sa do toho rozhodnes ist, tak klobuk dolu. ja taku odvahu by som asi nemal na tvojom mieste. a vies jak sa hovori, odvaznym one, stastie praje.
Spoiler: ukázať
::: ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak on nechce restart ale zazitok
ANONYM_a7

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Na zážitok sa netreba na pol roka/rok odsrať z krajiny :D vela známych by vedelo rozprávať čo vycestovali za zážitkom, a prezážitkovali roky a vrátili sa bez koruny a idei čo ďalej :) Ja som chcel len toľko že ak vy dvaja neviete čo, odpoveď na internete nenájdeš. Je pravda že inšpiráciu asi áno ale ak by bol chtíč tak silný ako popisuješ, asi by to vyzeralo inak.


Just my 2 cents..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Partnerske/pracovne cestovanie

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mam zopar kamaratov ktori niekam isli na dva tyzdne... a po siestich rokoch ich z tej Australie museli doniest v zuboch s kopajucimi nohami :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"