paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapciska, moje znalosti elektroniky siahaju do urovne "v lavej dierke zastrcky ta bude trepat, v pravej by nemalo" tak nekamenovat please.


Krpaty pouziva tablet ktory ma dodanu nabijacku 5V/2A. Predpokladam ze tolko aj tlaci, odmerane nemam. Ked je tablet uspany alebo vypnuty, nabija sa primerane rychlo ; ked ho vsak pouziva, celkova wattaz NESTACI na prevadzku tabletu a nabijanie zaroven - aj pri pripojenej nabijacke ide bateria dole pocas prace na tablete, samozrejme pomalsie ako bez pripojenej nabijacky, ale predsa. Povedane inak, 10W tomu tabletu nestaci.

Furt mi s tym piluje usi a posledny tyzden som par silnych hodin stravil studiom silnych 20W+ nabijaciek z ebayu. Prakticky vsetko su to zgrcy, bez ohladu na to kolko stoja. Vyvalit 50eur za kvalitny model sa mi kvoli fafrnkovi nechce a ani vlastne neviem ako kvalitny model vyzera, odpalit tablet nemienim.

Inak sranda, prakticky vsetky USB nabijacky ktore som pozeral na ebayi som nasiel otestovane u tohoto pacienta : http://lygte-info.dk/
zlaty chlapcisko, odpisal mi asi na styri emaily, okamzite, precizne, podrobne, velka spokojnost.


Bojova uloha : poradte prosim

a) akykolvek lacny 5V zdroj s viac ako 2A, natrtkam to do USB kabla. Kludne inzerat z bazosu (nemam doma nic silne 5V okrem ATX a to teda nie)
b) mozem odizolovat kable z dvoch USB nabijaciek (kazda 5V/2A) a spojit plus na plus, minus minus, aby trtkali vacsie ampere do tableta ?


Hlavne to riesenie cislo B ma zaujima :) lebo to viem spravit zadarmo a za dve minuty. Jasne ze nemozu byt spojene seriovo pretoze by tam bola vysoka voltaz (10V), takze potrebujem len paralelne zapojenie na posilnenie amperov. Premisa mojho myslenia :

: 5V/2A nie je dostatocnych na prevadzku a nabijanie tabletu
: 5V/2A v pohode nabija bateriu tabletu vo vypnutom stave = neskodi mu, je to takto designovane original z vyroby.
: 5V/4A sucasne by mali tahat tablet plus nabijat bateriu a nemalo by to byt horsie (vyssie ampere) ako vypnuty tablet z jednej nabijacky.
: ak by aj jedna nabijacka mala zlahka inu voltaz nez druha, nevadi, pretoze v tablete je ajtak len 3.7V LiIon baterka ktora sa v pohode nabija aj pri 4.7V ; v skutocnosti v Bjornovych testoch strasne vela nabijaciek davalo len 4.5V pri prudovom zatazeni na ktore boli cajchovane

: nic by sa nemalo poskodit ani pri dlhodobom pouzivani, samozrejme na zaciatku budem sledovat zahrievanie atd, ale vobec nic by nemalo hrozit
: cakam ze USB kablik ktory pripajam do tabletu takmer nabeton neprenesie 4A (20W) cize do tabletu ani 4A nepridu (priemer ; vnutorny odpor).


Trosku dobre alebo som uplne mimo ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa molnart »

ked som videl nazov temy tak hned som si myslel ze toto bude nejaky smak, no som bol prekvapeny ze si to postol prave ty :D

do elektriky sa tiez nevyznam, ale laicky par veci viem.

to ze kolko prudu odoberie zariadenie z nabijacky riadi samotne zariadenie. takze ked mas starsi telefon napr. s 1500 mAh baterkou, a ma v sebe nastaveny nabijaci prud 800 mA, tak sa bude nabijat rovnako dlho, bez ohladu na to ci to napojis na nabijacky s 1A alebo 2A. takze je velmi nepravdepodobne ze ten tablet by dokazal odobrat 4A. (napr. mam doma hracku s 70 mAh baterkou, nabijam ju z 2,4 A nabijacky a nabija sa 3 hodiny. ta ista nabijacka mi dobije mobil s 2400 mAh baterkou pod 2 hod). dalsia vec co hra, ze akonahle baterka dosiahne cca 80% nabitia, nabijaci prud sa znizi na cca 0,5A, bez ohladu na silu nabijacky.
moje podozrenie je ze tvoj tablet neodobera ani tie 2A, nainstaluj si apku Ampere, ten ti ukaze kolko tecie do tabletu (po odratani vlastnej spotreby). alebo Battery Monitor Widget ti ukaze pekne historiu, takze uvidis nabijaci prud aj za idle stavu (vypnuty display).


osobne som videl najvyssi prud na nabijacke 2,4 A@5V. sice su aj 48 W nabijacky ale tie maju 5 USB portov po 2,4 A. neviem aky je na to dovod ale nejaky urcite bude, elektrikary mozno vysvetlia. experimentovanie s 4A pri 5V mi rozumne nepride. asi je na to nejaky dovod preco su rychlonabijacky QuickCharge na 9 resp. 12 V a netlacia vyssi prud. toto vsak musi byt podporovane na urovni tabletu (chipsetu), takze tebe taka nabikacka nepomoze.

najpravdepodobnejsie riesenie by som hladal v USB kabli, tie lacne shity dokazu mat brutalne straty, takze z 2 A ti ostane len 0,8 na konci, najma pri dlhsich kabloch.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa LordKJ »

zohnaj nejaky merac na usb a zisti kolko prenasa dany kabel - aby si neriesil neexistujuci problem,
ja mam kable co z jednej nabijacky davaju 0.5-1.8A ... co je brutal rozdiel
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vykonam, zohnam !

Vidim ze som rozmyslal rovnako ako pisete obaja. Postrehy :


>> to ze kolko prudu odoberie zariadenie z nabijacky riadi samotne zariadenie. takze ked mas starsi telefon napr. s 1500 mAh baterkou, a ma
>> v sebe nastaveny nabijaci prud 800 mA, tak sa bude nabijat rovnako dlho, bez ohladu na to ci to napojis na nabijacky s 1A alebo 2A.

suhlas. Podla vnutornej konstrukcie (aj baterie, aj stroja), podla motormanagementu (ked bateria dokaze absorbovat prud 2A a na zaklade vyrobnej konstrukcie jej to skodi, tak elektronika moze obmedzit nabijanie na 0.8A napriklad a to bude drzat bez ohladu kolko amperov dokaze poslat nabijacka).

Jednoznacne to vsak vyzera tak, ze 5V/2A = 10W nie je dostatocnych pre ten tablet. Preto mu chcem zlahka zdvihnut mandle. Keby 10W bolo dost, tak by sa bateria nabijala - sice sakrapomaly, ale predsa (mam aj taketo hranicne situacie na inych zariadeniach, nabijanie kvaltom 3% za hodinu pri prevadzke, 30% pri vypnutom a podobne). Aj by som napisal aky je to tablet ale vobec neviem, nejaky Samsung 10" s ultravysokym rozlisenim (ukrutne viac nez FullHD ale nema to 4K).

Inak k tejto myslienke ma doviedol moj Dell Latitude E6540 stroj. 65W nabijacka ? Bateria sa vobec nenabija, napriek tomu ze masina nezerie 65W, ide niekde okolo 38W merane digimeracom na stene za nabijackou (cize notebook v reali zerie okolo 30-32W, ostatne je strata na trafaku v nabijacke atd). Ked tam drcnem 95W nabijacku s rovnakou 19.5V akurat vyssim maximalnym prudom, tak sa bateria nabija asi 10% za hodinu, ale predsa. A ked je tam 135W nabijacka tak sa bateria nabija absolutne rovnako rychlo ci je notebook zapnuty a robis na 100% alebo ci je uplne vypnuty, pricom i7 procesor a ATI grafika co tam mam dokaze roztúžiť spotrebu na 95W len tak fikne. Inak povedane, tej 135W nabijacke zostane len 40W na nabijanie baterie, pricom prakticky rovnakych 40W zostava aj tej najslabsej [!] pri malej zatazi stroja a rozhodne 40W zostava tej strednej pri akejkolvek praci, pokial nejde CPU alebo grafika naplno.




>> takze je velmi nepravdepodobne ze ten tablet by dokazal odobrat 4A.

suhlas, 4A je len kombinovana maximalna amperáž dvoch paralelne spojenych nabijaciek. Rozhodne tablet vie zjest viac ako 2A, neviem ale kde je strop a ani ma to netrapi. Ak by moja uvaja bola spravna, tablet by mal dostatok energie aj na prevadzku (=nevybijal by bateriu) a aj na nejake nabijanie ZAROVEN (ci uz pomalsie alebo rychlejsie nabijanie, to ma netrapi, hlavne aby bateria nesla dole).

Drobnost ktoru som nespomenul : ked krpec pozera videa na youtúbe alebo sa uci matematiku na takej hravej kalkulacke, tak sa bateria vybija pomalsie ako ked peckuje nejake narocne hry. Laicky sa mi teda zda, ze od realnej spotreby zavisi ako konkretne vela originalna nabijacka "nestiha".






>> dalsia vec co hra, ze akonahle baterka dosiahne cca 80% nabitia, nabijaci prud sa znizi na cca 0,5A, bez ohladu na silu nabijacky.

ano, pravda, cim je bateria viac nabita tym pomalsie sa nabija aby sa chranila. Teplota, vnutorny odpor, zivotnost, atd. Jasne. Zase, toto nie je moja priorita.





>> moje podozrenie je ze tvoj tablet neodobera ani tie 2A, nainstaluj si apku Ampere, ten ti ukaze kolko tecie do tabletu (po odratani vlastnej
>> spotreby). alebo Battery Monitor Widget ti ukaze pekne historiu, takze uvidis nabijaci prud aj za idle stavu (vypnuty display).

velmi dobre, pozriem ! Ja hlupy nemam ponatie ze taketo aplikacie existuju a ani nejdem kvakat ako asi tak mozu byt presne.




>> osobne som videl najvyssi prud na nabijacke 2,4 A@5V. sice su aj 48 W nabijacky ale tie maju 5 USB portov po 2,4 A.

suhlas aj nesuhlas, uz som ako moja zena. Na mnohych nabijackach totizto tie porty NIE SU limitovane cize ked ma nabijacka trafak cojaviem 20W BEZ PRISLUSNEHO PRUDOVEHO OBMEDZENIA NA USB PORTE, tak kludne moze vypeckovat jediny obsadeny port az na 4A, ked zapojis dva porty naraz a budu mat zariadenia s rovnakym odporom tak kazdy port pojde 2A.

Aha :
http://lygte-info.dk/review/USBpower%20 ... %20UK.html

4A na port len tak zahuci :
http://lygte-info.dk/review/USBPower%20 ... %20UK.html
http://lygte-info.dk/review/USBpower%20 ... %20UK.html
http://lygte-info.dk/review/USBpower%20 ... %20UK.html

Tri a pol :
http://lygte-info.dk/review/USBpower%20 ... %20UK.html
http://lygte-info.dk/review/USBpower%20 ... %20UK.html
http://lygte-info.dk/review/USBpower%20 ... %20UK.html

a vedel by som vela silno tuho moc pokracovat.




>> neviem aky je na to dovod ale nejaky urcite bude, elektrikary mozno vysvetlia.

isteze - tenucke usb kabliky od nabijacky do zariadenia. Tade sa styri ampere a dvadsat wattov proste nezmesti. Ani konektor na to nie je uplne stavany (plocha kontaktov atd).




>> experimentovanie s 4A pri 5V mi rozumne nepride. asi je na to nejaky dovod preco su rychlonabijacky QuickCharge na 9 resp. 12 V a
>> netlacia vyssi prud. toto vsak musi byt podporovane na urovni tabletu (chipsetu), takze tebe taka nabikacka nepomoze.

iste, vid vyssie (kable, konektory). Cim mensi prud musi tiect, tym mensie zahrievanie a straty, ved to je jasne. Preto je lepsich 15V a 2A nez 5V a 6A, furt je to len 30W ale...




>> najpravdepodobnejsie riesenie by som hladal v USB kabli, tie lacne shity dokazu mat brutalne straty, takze
>> z 2 A ti ostane len 0,8 na konci, najma pri dlhsich kabloch.

kabel je default z vyroby, zhruba meter dlhy takze kratucky, vsetko original. Nemyslim ze by tam boli brutalne straty. Mam doma asi sest nabijaciek, vsetky 2A, jedna 2.1A, uplne rovnake spravanie na siestich rozlicnych kabloch. Niektore vyzeraju tensie, niektore hrubsie, ale ved vieme ze v tom hrubom "na pohlad" kabli nemusi byt v skutocnosti o nic tensi vodič nez v tom na omäk tensom.

Idem vyhmatat tie aplikacie, diky za tip.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa LordKJ »

moja skusenost je, ze vacsinou original kable k tabletom/novym mobilom su dost kvalitne a zvladaju davat cez 1.5A. (ak su pridavane k nabijackam co davaju okolo tych 2A) - teda nejaky samsung kabel k tabletu to musi zvladnut - tam by som problem nehladal


btw si ma potesil s recenziou na Blitzwolf nabijacky - dopadli dobre aj po elektrickej stranke /maju fajn ceny, aj dobre produkty (hlavne kable som skusal)/
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jo - kabel.
jo - blitzwolf. Ak to nijako neporiesim, idem do 40W 6portoveho Blitzwolfa, 19.99$ vratane shippingu ku nam

pustil som Ampere, skakali tam vselijake cisla, nejake aplikacie su na pozadi ale nic nečvŕka neprehrava atd. 20mA az 230mA zrejme tecie do baterie. Ale proste boli male, nad 300mA som v tej aplikacii hadam ani nevidel pocas 10 minut co do toho kukam.

teplota 35.7 stupna
napatie 3.895v
android 4.4.2
aha mam model tabletu : ťamťung sm-t320, ma 16GB internej pamate plus 32GB microSD kartu

skusim zabit vsetky aplikacie a restartnut. Neviem co tam krpcovi bezi na pozadi, dufam ze niekomu nerata bitcoiny :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa molnart »

230mA je brutal malo. kolko ti to ukazuje ked odpojis nabijacku? ked mas pri odpojenej nabijacke napr. -700 mA a pri zapojenej +200 tak nabijaci prud mas 900 mA
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa mp3turbo »

I see.

Medzicasom som nahodil Ampere Charging Meter, od firmy ZAStudio, ta ukazuje ze charging niekde okolo 1000mA - beha to zhruba od 950mA do 1100mA. Nad 1100mA nebolo, pod 900mA tiez nebolo. Tento Ampere Charging Meter sa mi paci ukrutne viac lebo vacsie cisla :)

Teraz je sranda ze Ampere ukazuje "min 10mA, aktualne meranie 200mA, max 1090mA" co by viacmenej suhlasilo s datami Ampere Charging Meter-a. Otazka je preco ACM neukazuje cisla okolo 200mA a/alebo preco Ampere ukazuje pretoze to su obrovske rozdiely.

Vedecky pristup mi tusim nevysiel. Takze po sedliacky a analogovo : 8:05pm, 40% battery. Nabijacka 2A pripojena, krpec hraje MajnKraft.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa LordKJ »

okolo 1A je stale nic moc, moj telefon sa nabija z powerbanky cca 1.5A
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa Snake »

Nuz, kedze nevieme aky tablet to mas, ale predpokladame ze pouziva standard USB 2.0 a USB Battery Charging Protocol 1.2 (na USBPD by to musel byt USB 3.X / USB C)

BC 1.2 nam diktuje to, ze kabel znesie maximalne 5A pri 5V, pripadne za istych okolnosti aj 20V @ 5A. Toto su limity co znesu kable, podme sa teraz kuknut co znese realita podla specifikacie:
Clipboard01.jpg
Ups, no presne tych 1.5A. No tak sa kuknime preco nam tu fesaci vypravaju o 5A
Clipboard02.jpg
Podla NOTE 1 vidime, ze CDP je dimenzovany na MIN 1.5 a MAX na 5.0, a ze to je kvoli bezpecnosti, co chapem, nechces aby malemu utopilo ruky ze? Ked sa kukneme na to kolko moze hociktore zariadenie cucat max, tak vidime ze to je 1.5A (PD Current Draw).A toto su samozrejme hodnoty, kedy sa pouziva MicroAB konektor, a ziadne datove linky, resp datove linky su urcene na komunikaciu chargeru s napajacim obvodom.

Takze, kedze ako ta tu pozname a vieme ze hlavu nemas na to aby si si mal kam dat snurku na mobil, ti musi byt nad slnko jasne, ze 1.5A je MAX co ty dostanes, to ze cucas 1A moze znamenat ze:

1) charger nie je stavany podla BC1.2 specifikacie
2) kabel nema dostatocne specifikacie na prevadzku pod BC1.2 (v dokumente > http://www.usb.org/developers/docs/devc ... 070312.zip ) pekne vidiet ake ohmove hodnoty a casy musi splnat, inak sa aktivuje poistka ktora A znizi.
3) zariadenie nie je podla BC1.2 specifikacie
4) tabletik je stavany tak aby si cuckal max 1.0-1.1 A

V praxi to znamena ze pokial prve 3 podmienky problem nevyriesia, kludne si vyrob aj trafo na 200A a vzkries Teslu, nikdy viac nabijat nebudes. Preto je taky hit Samsungacky Quickcharge, a pripadne aj od Qualcommu, lebo to obchadza specifikacie a je tam solo cip co to riadi, spolu s nabijackou, pokial sa to bachne na nabijacku co nie je quickcharge, ide to po USB specifikacii, a ako vidis, ta je v tvojom pripade aka je.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Pekne ! Vieme aky tablet, napisal som to... Samsung SM-T320. Ako je stavany neviem, nabijacka vravim original a rovnake spravanie maju aj mnohe dalsie ktore mam doma od inych zariadeni. Bateria tam je 4800mAh, displej 2560x1600 a je to cele nahovno. Verim tomu ze 4800vka bateria sa dokaze nabijat vacsim prudom ako 1000mA, k tomu bodu cislo 4.

Body 1,2,3 neviem overit ani vylucit. Neviem ci 2A nabijacku naprdeli k tabletu lebo inaksiu nemali poruke alebo preto ze 1A na nabijanie baterky max z akehokolvek dovodu a 1A na prevadzku zariadenia (pardon, ICFG MAX 900mA takze necely amper)... ked zjavne ani 2A nestacia na prevadzku zariadenia a zaroven akekolvek nabijanie. Inak rovnaky tablet ma kamošš a robi mu to iste, pri zapojenej nabijacke neudrzi šťavu. Zatialco bez nabijacky sa bateria vytrepe komplet za radovo 3 hodiny, s pripojenou nabijackou je to zhruba 8 hodin, ale proste nevydrzi od rana do vecera cize 12 hodin bez sance.



Pragmaticky pristup sa prerusil vecerou a odchodom krpcov kam patria, teda postele. Rovnaky problem : http://androidforums.com/threads/app-th ... te.746217/

My phone is slowly losing charge when it's charging and being used at the same time, (with my old charger, my phone still gained charge when I was charging and using the phone at the same time.

i ked je to sposobene niecim inym : "I bought an AC charger that's advertised as 3 Amp. (It's the PowerGen dual-port USB charger that's received good user ratings on Amazon.) I'm using it now, but it's been charging much slower than my old 1-Amp charger"

poyebany TROJamperovy cinsky nabija pomalsie nez JEDNOamperovy povodny, bez komentara. Aj preto som velmi vdacny za testy toho danskeho Bjorna. Aj by som si kupil nieco taketo : http://www.ebay.com/itm/USB-Charger-Doc ... KTeKKjCerQ

lenze zase Bjorn testoval a povedal ze tie cisla su dost hausnumera, nepresne pod 500mA, nepresne nad XXXmA blablabla, cele zle, proste kvalifikovany odhad a na taky sa mozem vykaslat. Nemam ziadny SPOLAHLIVY zdroj informacie. Ani tym cislam z tabletu nejak prilis neholdujem, kedze su take rozlicne a kedze Ampere Charging Meter soft napisal nejaku taku message ze telefon neobsahuje senzor z ktoreho by boli data o prude (kurna tak potom odkial si berie tie cisla ze).
Naposledy upravil/-a mp3turbo v So 11. Feb, 2017, 21:48, upravené celkom 2 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa LordKJ »

preco potom niektore telefony/tablety tahaju cez 1.5A? obchadzaju standard? /podla nejakeho cinskeho usb "meraca"/
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ignoruju. Proste ked ti tolko daju draty (apple Iveci maju HRUBSIE kvalitnejsie kable, bez debaty), zariadenie moze tolko cucat.

Pri bateriach 4000mAh+ a pri sucasnej prevadzke neni problem, 1.5A sa uzivi absolutne v pohode. Co vlastne chcem dosiahnut je jedine to, aby sa ten blby stroj nevybijal ked je pripojeny na nabijacku, je mi uplne jedno ze sa nebude nabijat, len nech nejde dole.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa Snake »

ziadne tablety ani telefony netahaju viac ako 1.5A, neda sa to, nakolko by to mohlo znicit aj zdrojove zariadenie, si predstav ze zapojis ajped do notebooku a ten ti krasne spali cesticky, toto nikto riskovat nebude. Ako som pisal hore, Samsung aj Apple (Tristar) maju svoje obvody a cipy a tymi vedia pustat viac z originalnych zariadeni, original kablami, a ver ze ta matematika co tie cipy robia v ramci mikrosekund je ina kava, pokial nieco po tej cesticke zlyha, ide to po USB specifikacii, bodka.

Na to aby turbo mohol nabijat viac, by charger, kabel a tablet musel vediet USB Power Delivery, a to je domenou USB3 a USB C konektora, tam sa dostavame az k 100W, realny trhovy stav? Workstationa od HP/Lenova vie max 15W (5V@3A), USB C monitor od LG vie cez USBC nabijat Macbook / mobil, jednym kablom, preco? Lebo USB Power Delivery.

PS: hentym tintitkom si maximalne rozhasis meracie casy standardu, a je ukrutne mozne ze ti to ukaze 500mA lebo elektronika nedostane dobry odpor a reakcny cas, budes na to cakat tyzden, a my si o tyzden aj jeden den precitame ako na<> ukazuje Ampere Charging Meter soft.

PPS: test s Lumiou 950XL - Wall charger co dosiel s tym, plus origo kabel, 1.5A (USBA>USBC), v notebooku 900mA, (USBA>USBC), Notebook > telefon cez Thunderbolt aktivny kabel (ano som lenivy si kupit jednoduchy 3.1G2 USBC > USBC kabel) - 2.0A.

V prvom pripade nefunguje USBPD a nejdu datove linky, tzn telefon sa nabija 1.5A, v druhom pripade telefon VIDI ze sa pouzivaju datove linky, preto je max prud 900mA. V tretom pripade sa naplno pouziva USBPD ktore este moj NTB dava a prasi do Nokie 10W aj s datami. Fakap co?

Proste vsetko je ochrana starych zariadeni, preto bol taky pruser s nespravne groundovanymi USB C kablami co skumal Benson Leung z gugla, lebo by to mohlo poskodit stare zariadenia, pamatajte, furt sa najde niekto kto toto pichne do dosky z roku 2005, a tam sa nemoze stat ze nieco zacne iskrit, NEMOZE.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: paralelne spojenie dvoch USB nabijaciek aby rychlejsie nabijali

Príspevok od používateľa mp3turbo »

okej, v plnej miere akceptujem ze existuju standardy a 1.5A maximum ; len som chcel ohnut skutocnost z toho vyplyvajucu :)

nevyslo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"