Balik zo zahranicia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Tibor26
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa Tibor26 »

Nie mne nejde ani tak o ten danovy podvod ale to ze sa bojim ze mi neprejde koli tomu ze to je na SK zakazane ale nieje :D Ja som upravoval tu fakturu preto aby tam bolo ze sa jedna o lampas s laserom 1mW a potom ma napadlo upravit aj cenu :D
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa adam102 »

Urcite to otvorili, balik budes mat prelepeny paskou "Vyclievacia posta".

S tou fakturou s mensou sumou by som neriskoval, neviem, ake su za to dosledky. Kedze ide o statne peniaze, asi dost velke.
Kazdopadne najistejsie je ukazat im originalnu fakturu, tych 100+€ sa oproti 570 strati :D DPH klasicky 20% a CLO prinajhorsom 11% z ceny navyse.
Na Slovensku to zatial zakazane nie je, pokial viem.

Nezabudni tu potom pridat video ako to svieti, idealne bez dymostroja. A VZDY nos tie okuliare, snad si si ich priobjednal. Krypton by ich uz mohol mat v cene.
Tibor26
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa Tibor26 »

No laser je doma :) Bol som pren v ZA na colnici, predlozil som im original fakturu, zaplatil CLO vo vyske skoro 140e, No esteze som im nedal tu falosnu, lebo baliky otvaraju vsetky a niesu tam veru kokoti, vedeli ze je to laser a este aj aky :D Ale vydali v pohode :) No ma poskodenu zrejme optiku alebo samotnu diodu - ach ta nasa posta, hadzu s tymi balikmi jak chuji dopc, lebo vedla laseroveho bodu na stene je obdlznik maly a na vecsiu dialku je miesto laserovej bodky velka gula, no lasez sa neda zaostrovat ???? WTF ???? Ale ja si poradim s focusom :D je to ale iny kanon :D Okuliare v baleni su a paradne teda :) Svieti jak slak, skusal som v izbe a von oblokom na stredny vykon, - da sa prepinat na plny vykon sa vypol - vybita batt takze nabijam. Palit sa s nim moc asi nebude dat, na palenie su modre lasery mam 2W a na ceste 7W to bude supa, Ten 2W zapali papier ako nic aj karton a drevo a co bude robit 7W s G2 optikou, amen :D Poslem neskor video toho kryptona, zatial davam link na modry 2W :)

https://www.youtube.com/watch?v=kESmMTANq9k

Mam tam viac videe, skoda ze tam nemam video s kartonovou krabicou jak som ju roztrielal laserom iba diery jak z gulometu :D
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...
Tibor26
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa Tibor26 »

Nabil som poriadne baterku, no teraz je to ina supa :eek: najme vonku.
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa fobos »

a k comu to budes vyuzivat este zrad ? :) mne to pride ako vyhodene prachy (ale je tvoja osobna vec, v podstate mi to je uplne jedno - len ma zaujima k comu sa to vlastne vyuziva taketo silne lasery.. :?: )
Xbox Series X...
ANONYM_a7

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

1Watt laser je u nás zakázaný predávať, kedysi som vedel aj podľa akej vyhlášky, ale keďže som už nejakých pár rokov zo školy už neviem. Preto sa aj u nás bežne nepredáva v trafike ... na laser je to brutálny výkon a dá sa s tým narobiť aj celkom slušný bordel...

foboss - pravdepodobne veda - merania, bezne vybavenie pre niekoho kto studuje optoelektroniku a laserovu techniku... ak si to kupil na palenie papiera sa pomocim od smiechu :D

odporúčam preštudovať cviká a prednášky http://ec.elf.stuba.sk/kme/buxus/genera ... age_id=236 sú od Kováča ml. a tento pán je jeden z top borcov na svetlo čo tu máme ;)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa fobos »

ved prave, len ci s tym nebude obstrelovat macky dake :D
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa mirjak »

sorry za OT, ale na take plasenie holubov osierajucich strechu je to asi lepsie ako vzduchovka (?) :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik zo zahranicia

Príspevok od používateľa Papek »

to ti budu doslova padat pecene holuby do huby :D

Este k tym udajom a fakturam: na udajoch ktore im poskytujes mozes zakryt (zaciernit/zabielit) nerelevantne a citlive udaje. Robim to bezne, ked davam vypisy z paypalu, banky a pod. a nikdy nikto nenamietal - tj. colnik nemusi vediet, komu, kedy a kolko platim.
Na fakture je dolezita identifikacia tovaru, suma, mnozstvo, postovne. V tomto pripade by stacilo nechat v popise iba green laser. Colnik pozrie na sumu, povie si ze asi to sedi, mozno si aj zanadava, ze taka blbost stoji 500e a vybavene.

K tym upravenym sumam... majte aspon tolko rozumu, ze ked uz upravujete sumy, tak sa tym nechvalte takto verejne, najma ked je to verejne pristupne forum. Pripadne problemy za par usetrenych eur nestoja, pokial to nerobite vo velkom ... ci?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Debata o všetkom"