Roboticky vysavac do 500€

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2776
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa Mumaq »

Skuste poradit nejaky roboticky vysavac do domu do 500€. podlahy su kombinovane - drevo a koberec.
Bol by som rad, keby vysavac aj ozaj tahal, ako vysavac, nielen zametal, ale neviem, ci v tejto cenovej relacii sa vieme pohybovat. Kto ma s tym skusenosti a co najlepsie hodnotenia. Zatial sme pozerali na https://www.roboticky-vysavac.sk/lg-vr- ... videa#tabs ale kedze sa nevyzname nikto v rodine, tak si radsej nechame poradit od zainteresovanych. Cenove rozpatie 200-500€, cim menej, tym lepsie. ak vyssia suma, tak na splatky ak by bolo mozne kupit. 250€ max cash,zvysok splatky. Dakujem
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ja poznam z vlastnej skusenosti irobotov. Mame v rodine troch aktualne sme kupili tusim 876tku zo zlavydna za 450e a zatial velka spokojnost.
Cize mame 765,876 a 651
imac_win
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2016, 22:19

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa imac_win »

Tiez teraz planujem, po dlhej uvahe beriem LG. Na vyber irobot - tu sa mi extremne nepacilo ze jazdi ako opity blazon a naraza do vsetkeho, neato - nihm bateria (!) a velmi hlucny (co nemusi vadit ak niesi doma) a lg je vraj silnejsi ako irobot a lepsie vysaje rohy. Baterka polymerova, ultrazvukovy senzor - nebude vrazat do nicoho zbytocne..
f4kE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 17:33
Bydlisko: Trencin

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa f4kE »

A co taky MiRobot? Ten je silnejsi ako 980ka irobot.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa stefan222 »

a ten lg je aky?ako casto to treba cistit?doma vysavam tak 1x za 4dni
hry- ps5
doma-HP probook
imac_win
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2016, 22:19

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa imac_win »

To je celkom blba otazka - podla toho, kolko mas spiny a priestoru
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ake mate skusenosti s takymto vysavacom? Co to dokaze povysavat? Aj vacsie spiny ci len prach?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa stefan222 »

no byt cca 73m2 skoro vsase rovina okrem wc a kupelne kde mam prah.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Hlavne si dajte pozor, ci dany vysavac zvlada pohyb po tmavej podlahe. Po prestahovani do noveho bytu som nemilo zistil, ze aktualny vysavac sa odmieta pohybovat po tmavohnedej dlazbe. Proste zahlasi chybu E5 a hotovo. Chystam sa kontaktovat vyrobcu (Philips), akym sposobom to riesit. Dalej odporucam skontrolovat, ako dlho vysavac vydrzi vysavat na jedno nabitie (ci zvladne cely byt na jeden zatah, alebo sa bude musiet medzitym dobit) a moznosti planovania (napr.v ktory den/cas ma vykonat vysavanie).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa HellAngel »

nechcem otvarat novu temu, tak sa opytam tu. Pozeral som roboticke vysavace a iRobot Roomba 651 je celkom dobre hodnoteny. V testoch konci vacsinou za hore uvedenym LG. Mate niekto s nim skusenost?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som dostal na Vianoce totalny lowcost Sencor 7020. Nastastie mam byt zariadeny tak, ze nemam ziadne kable po zemi a koberec mam iba v chodbe, kam sa vysavac nedostane.
K samotnemu vysavacu tolko, ze hlucnost je akceptovatelna, upratuje to celkom slusne - tj vselijake smietky, omrvinky a prach to povysava. Co sa tyka nejakej logiky, tak je to uplne tupe zariadenie porovnatelne s hupacim konom. Ma to narazove cidlo a iba dokola opakuje rezimy. Chvilu sa to mota popri stene, potom to zacne kruzit dokola. Ale musim povedat, ze to funguje prekvapivo dobre a za tu hodinku co vydrzi behat po byte sa dostane hadam vsade. Celkom dobre si poradi aj pod stolom mezdi stolickami. Ma to nastavitelne cidla, takze nema problem ani na tmavej podlahe - mam tmavosive parkety.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
imac_win
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2016, 22:19

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa imac_win »

Ako caato vysavat si urci kazdy sam, idealne nechat ho vysavat denne cely byt a potom uvidis, kolko bordelu naberie, ak kazdy den nieco, tak nech vysava aj kazdy den, od toho je. 1x za 4 dni je blbost, ved je to robot, nech robi.

Nadrzka je cez pol litra, zatial ho vypradznujem po kazdom vysavani, co ma asi neskor prestane bavit, takze ked si pozriem co vysaje teraz odhadujem ze aj dva ci tri tyzdne by mohol jazdit na jednu nadrzku ak by vysaval denne.

Irobot je oproti LG jednoducho povedane blby (jazdi nesystematicky), ak porovnavam rovnaku cenovu hladinu (cca 550e) - nuz, reklama ako ma sajfa, a marika z hornej dolnej a neviem kto este doma 4 iroboty nieco stoji :D :D

Teraz ho nechavame bruzdat po byte denne a vzdy je v nom vrstva prachu, nechapem kde sa stale berie, uvidime ci to bude denne.

Xiaomi moze byt za tu cenovku fajn, ale za cenu otaznej zaruky ak bude kupeny z ciny.

O tom co vsetko ma a nema sa rozpisovat nebudem, ma to vyrobca na webe - a velmi nekeca, +- je uprimny.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa stiv »

Vysoke koberce a chlpy od psa asi roboticky nezvladne nie?
.
imac_win
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2016, 22:19

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa imac_win »

Psa nemam, ale moje vlasy, pripadne aj dlhe zbera. Dlhe sa len zamotaju do kefy a je to tak na 3-5 minut dokladne ich vybrat. Cvikom to pojde neskor mozno rychlejsie. Koberce - predajca pise 15mm bez "mopu" = len utierka nasucho (ja ho nemam, ani som ho nemal v krabici, pojdem nepritomnost tej utierky reklamovat), vyrobca pise 20mm a mne v poho povysava ikea koberec ktory ma mat 30mm dlhy vlas. Trosku zneistie ked nan vyleze ale potom v pohode.

By som mal daco od lg dostat za ich "chvalenie" :D :D
imac_win
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2016, 22:19

Re: Roboticky vysavac do 500€

Príspevok od používateľa imac_win »

K tym kobercom - ja mam rezim turbo ktory si aktuvuje sam ked na koberec vyleze, pripadne sa da aktivovat aj na ovladaci (da sa s nim jazdit aj manualne pomocou sipiek na ovladaci). Ale neviem ci ten turbo rezim maju vsetky lg hom bot, preverte si.

Návrat na "Debata o všetkom"