Kúpa bytu v KE na hypotéku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Mne tie ceny momentalne pridu fakt ako padnute na hlavu ...Nesledoval som to sice predtym, ale standard je prerobeny byt na KVP za 87 000 eur ? Asi fakt pockam, co sa stane po Novom roku. To aj predtym boli take ceny, ci to fakt teraz vystrelilo, lebo sa ludia boja tych novych podmienok ? Dalsia otazka co si kladiem je, ci je to spravny cas takto pred koncom roka ... Predsa len je tesne pred Vianocami, ludia asi maju ine starosti ...Ci nebude aj ta ponuka lepsia po Novom roku a tym padom vyssia sanca natrafit na nieco normalne... Lebo uz zacinam zvazovat, ze si postavim radsej jurtu alebo sa prestahujem do Maslickova :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ked ti nehori pod zadkom tak hladaj, mas cas zrejme. ceny bytov spadnu hned ako sa uroky na hypo dvihnu, bezny caty jav, ceny su vysokko lebo vecsia ssanca si vziat hypo s mensimi urokmi, viac love ludia maju, drahsie su byty. podla mna skor ide o to aby si nasiel "ten svoj" byt. cena v prepocte na tvoj a tvojich deti zivot, nehra rolu. a necakaj ze secko spadne o 10K, pojde to dole o max 5K.
ako pise quicky, da sa aj smart byt urobit s medenymi trupkami a len audio system a sauna v kupelni by stala zopar tisicok. saunu nemyslim z merkury za 700e co je zrdoj plesni akurat.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Chris »

stefan.koval napísal:no ked ti nehori pod zadkom tak hladaj, mas cas zrejme. ceny bytov spadnu hned ako sa uroky na hypo dvihnu, bezny caty jav, ceny su vysokko lebo vecsia ssanca si vziat hypo s mensimi urokmi, viac love ludia maju, drahsie su byty. podla mna skor ide o to aby si nasiel "ten svoj" byt. cena v prepocte na tvoj a tvojich deti zivot, nehra rolu. a necakaj ze secko spadne o 10K, pojde to dole o max 5K.
ako pise quicky, da sa aj smart byt urobit s medenymi trupkami a len audio system a sauna v kupelni by stala zopar tisicok. saunu nemyslim z merkury za 700e co je zrdoj plesni akurat.
poupravil by som to tak, lacnejsie si vedia pozicat. Lb co pozeram nikto neriesi kolko si pozicia ale ze vobec hypo dostanu a ze kolko ich to bude stat....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Pozeram teraz dvojizbove byty v KE a vyber je fakt bieda, same prizemia a pod strechou. Dalsia vec, co som si vsimol, strasne malo bytov sa ponuka na KVP a Terase, naopak Sever/Juh/Centrum je ich o dost viac. Neratam Tahanovce, Jazero a Furcu, kam ist nechcem. Nejake logicke vysvetlenie ?
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Leon »

Ľudia nechcú predávať :D ... kamoš riešil minulý týždeň kúpu bytu. Pozeral Zelenú stráň a Panorámu. No a predvčerom nakoniec kúpil byt na Panoráme a aj to tak, že za ním boli 3ja čakatelia, keby povedal nie. Nič tam v podstate už nieje voľné a byty sa budú odovzdávať až v Novembri. Ja mám nastavené email notifikácie asi z 3 portálov na byty iba v centre, a potom južnú triedu len po Rybu. Skáče možno inzerát na každé 2 dni. Minulý týždeň vyskočil byt hneď pri auparku a keď stam ráno volal už nebol. Je veľký dopyt, to je vysvetlenie.
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Veľký dopyt sám o sebe nevysvetľuje slabú ponuku. Lebo na to tu narážam. Na KVP za 2 týždne až 3 dvojizbové byty ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Leon »

Tak jedno ide s druhým. Keď sa to hneď všetko rozpredá tak jasne, že nemáš poriadne z čoho vyberať :P Novostavby 3/4 roka dopredu vypredané. Skús si ponastavovať tie emaily. Máš to na maile hneď keď to realitka/súkromná osoba pridajú na net.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

a celkovo je malo 2i v ke. terasa je topka a pod strechou moze byt vyhra, a nemusi samkrejme ale polha a orientaciu cekuj a potom strechu. samozrejme prizemie nikdy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Co hovorite na rohovy byt, kupit ho, ak by bola cena primerana, ci je to fakt take zle ?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

isto nie, jedine zeby si mal roh smerovany vyslovene na juh a len spalnu.
inac aj po zatepleni tie rohove byty/izby su chladne. ale mat chladnu spalnu je sen kazdeho. posli link do spravy, ceknem.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

No link nemam, to bola otazka, ktora mi napadla vseobecne ...Aby som sa vyhol tomu, ze niekde pridem a zasa budem riesit dilemy a zoberie ten byt hned niekto po mne. Tak, ako som to riesil s tym na juh orientovanym pod strechou a doteraz si bucham hlavu o stenu, ze som ho nevzal, mohol som mat s tym pokoj ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa faugusztin »

Osobne mam byt situovany na severovychod, a nemam s tym problem. Ano, pocas zimy kuris viac - no toto ma byt osetrene so spravcom bytu a ostatnymi vlastnikmi, ze ake koeficienty sa pouzivaju. A pocas leta je predsalen v bytoch o nieco studensie.
A potom uz ostava iba otazka, ci ti bude chybat svietenie slnka do okien. Mne slnko svieti do okien iba do cca 10-tej hodiny, potom som zvysok dna v tieni.
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa tusom »

tiez mame krajny byt a mozem povedat, ze ked sme pozerali byty, tiez sme sa chceli vyhnut krajnemu bytu, ale teraz v tom problem nevidim
bytovka je tehla, zateplene, kraj bytu je stitova stena orientovana na zapad, na tej krajnej strane mame spalnu, okna na sever, a obyvacku, ktora ma okna na juh
v spalni je v lete prijemne chladno, v zime jasne, ze chladnejsie, ale to regulujem kurenim, obyvacka je tepla, riadiatory tam uz teraz vypinam
cize ja by som krajny byt az tak tragicky nevidel, ako sa to niekedy prezentuje
ale samozrejme zalezi od konkretneho bytu, ako pisal stefan, je dobre ist pozriet byt viac krat, pocas roznych casti dna :)
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Ak by som ten byt bral, tak to nepojde cez realitku. Co vsetko by som si mal zistit ? Viete mi poradit ?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa quicky »

po pravnej stranke ci vo vztahu k stavu bytu?

Návrat na "Debata o všetkom"