Kúpa bytu v KE na hypotéku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Ahojte,

Vzhľadom k stúpajúcim cenám a nezmyselnosti bývania v podnájme som sa rozhodol začať si zháňať byt v KE. Neviete mi niekto náhodou poradiť nejaké stránky, prípadne linky, na čo si treba dať pozor ? Pravdupovediac to pre mňa bude dosť výzva, nikdy som sa nad ničím podobným ani poriadne nezamýšľal...

Ďakujem vopred
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Chris »

Skor specifikuj ake mas poziadavky a aky si narocny, potom si to spis na papier a podla toho zacni hladat.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Fragrance
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 853
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Fragrance »

Otázne je či ideš cez realitku alebo na vlastnú päsť. Ak cez realitku, prídeš na obhliadku a realiťák ti nebude vedieť nič povedať, tak sa zbal a utekaj. Hľadal som 3/4 roka byt v BA a zažil som iné extrémnosti z úst realiťákov. Na čo si dávať pozor, toho je veľa. Ako prvé začni na nejakom portály kde sú nehnutelnosti napr. http://www.reality.sk /tu vieš ak špecifikovať na mape presné ulice kde nehnutelnosť chceš/. Vyhľadaj nehnutelnosť a zrieš si obhliadku.

V rámci obhliadky sa popýtaj na veci ktoré potrebuješ, ja som sa pýtal na nasledovné: rozvody elektriny, stupačky, vek nehnutelnosti, či je zateplený, náklady na bývanie, ako je riešený správca a kolko sa investuje do fondu opráv, či je barák založený napr koli zatepleniu (ako dlho sa bude spácať) a pod. Správcovské veci som sa pýtal priamo v sídle správcu, realiťáci chcú rýchlo predať a majú častoktát nulové vedomosti. V rámci samotnej obhliadky si daj načas a ak sa ti byt páči tak vyskúšaj okná, vodu, elektrinu či je všetko funkčné, všímaj si stav stien či nie je niekde fľak po zatečení /ak je strop alebo stena čerstvo namaľovaná bude to tak isto podozrivé/, skontroluj stav parkiet a pod. V prípade ak je byt aj s pivnicou, tak isto si ju kukni. Ak ti povedia že nemajú od nej kľúče tak sa nedaj odradiť. S realitkou je dobré si potom ujasniť kolko majú províziu za predaj tj. koľko a či je započítaná v cene nehnuteľnosti.

Kapitola sama o sebe sú susedia. Tam sa ale ťažko radí, je to aj o šťastí. Môžeš im zaklopať a kuknúť čo sú zač, pokonverzovať /ideálne nejakých starších ľudí čo tam bývajú desaťročia/.

K hypotéke, tak tam si nechaj vypracovať aj zo 5 ponúk. Mne sa stalo, že moja banka kde som mal účet 12 rokov /TB/, mi ponúkla 2x taký úrok ako konkurencia....

Ak už budeš chcieť kúpiť tak zjednávaj, vždy je nejaká vata ktorú môžeš dať dole...

Veľa štastia ti prajem nech dobre vyberieš.
Spoiler: ukázať
Origin ID: Schimpyq
Steam : http://steamcommunity.com/profiles/76561197981985013

CPU:Intel Core i5-4570, COOLER: GELID Solutions Tranquillo revize 2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6 GB
RAM: 12 GB DDR3 1333 MHz /2x4 + 2x2/,
MB: MSI B85M-G43
HDD: 250 GB SEAGATE + my Ebook WD 500 GB externy + 1 TB WD.
SSD: Crucial M4 128GB 7mm
PSU: Seasonic S12II 620 W
Case: Zalman Z9 NEO Plus
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som teraz kupil 1izb na projekte priradnici.sk ale maju este paru bytov aj galeriacity.sk pri galerke an terase. minimalne aby si mal vytah/balkon. veci co su popisane vyzsie su samozrejmost.p ozistuj ci ja optika vo vchode, orientacia bytu aby si nemal nic na sever hlavne-zima,plesne, atd. v/z je topka. isto neries sidliska furca/tahanovce/kvp. conpoznam utekaju nabterasu seci. aj peso si v meste a rano bez zapch krasne ides. dochadzal som aj ez furcu a aj z po ta viem ako su an tom sidliska. mne zase tb dala 1,45 na 3 roky a tonuz mame 5rokov za sebou
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Chris »

stefan je poslednu dobu volaky bohaty. Auto , byty kupuje :D :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa chatpall »

kupa bytu je dost komplexna zalezitost ak sa tomu naozaj chces cenovat a nekupovat macku vo vreci.... ono ani realitka ti nepovie presne informacie ktore maju vplyv na kupu bytu ak naozaj chces dobre byvanie.

urcite co sa tyka technickeho stavu tak je potrebne vediet informacie ake opisuje Fragnance. este doplnim ci nie su nahodou na strope viditelne flaky po vytopeni, popriapde ak je cestvo premalovana jedna dve izby, ktore su blizko susedovmu zachodu/kupeni (sused hore ). to znamena ze bud je sused flakac, alebo su rozvody vody v hroznom stave a dochadza k situaciam ze sa vytapa.

dalsia vec su ludia/komunita co zije v dome. viem ze vacsina ludi v BA (kde som byval 5 rokov v kupenom byte) - hlavne novopristahovalci, maju tendencie si mysliet ze na druhych ludi v spolocnej nehnutelnosti srat! tieto informacie je tazke zistit, bud poznas niekoho kto v danej bytovke byva a dostat z neho informacie, alebo ist za spravcom nehnutelnosti, domovnikom atd. a zistit si informacie o susedoch. ver mi ze nechces bytav vedla ludi, kde v byte spi kazdy vecer iny clovek a nezmestis sa do vytahu ked vsetci vyjdu z trojizboveho bytu (12 ludi).

co sa tyka bytoveho spolocenstva, zisti si ci ma spolocensketvo dlhy, ci maju nejaky plan obnovy, ci maju pozicky, co vsetko je dome naplanovane v buducnosti - vymena supaciek, spolocnej elektriky, vytahu atd. pozri sa ci sa v dome v poslednom case nevystriedalo viacero spravcov, spravcovia robia aj koncorocne zavierky a ludia k nim maju pristup ci uz v pisomnej forme alebo niekde cez nejaky web. ak take spolocenstvo nema, tak bud su to starsi ludia a nezaujima ich taketo nieco, ale maju uplne zleho spravcu. od spravcu sa vela veci odvyja. od tvojej spokojnosti s prostredim.

dufam ze som na nic nezabudol :)
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

pametam si ked som v po kupoval 3izbacik a vosiel som len do vchodu a smrad neskutocny od staniek a vytah pomalovany 15rocnymi umelcami. v tom momente som ani byt nechel vidiet. a nasiel som top vchod a hned aj byt asi 200m vedla. susedia je velmi premenna vec. mozu sa odstahovat/pristahovat a to neovlyvnis. velmi by som vsak ekoval aj celkovo vchod z vnutra po schodoch ze ak je poriadok a cisto tak vecsina je ok susedov. retardi sa najdu vsade. alebo casom pridu.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Dakujem za info ... Este taka otazka, kde vsade mam pozerat tie byty okrem bazos.sk ?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

nehnutelnosti.sk a aj na fb su neake skupiny. tu galeriacity si cekol?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Cekol, ale neviem, ci to je riesenie pre mna.Neviem, ci by som bral jednoizbovy byt v novostavbe a viac si nemozem dovolit . Trocha ma odradza predstava robit vsetko v jednej izbe ako na internate, plus tipujem, ze by to tam skoncilo ako skladisko.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

no novostavba to neni .pozor na to. to je zatepleny stary intak. priradnici.sk je novostavba. vyber si aj lokalitu a tam do schranik daj ze kupis byt. vela ludi neriesi internet,bazare atd.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Zubesuch »

po kolko sa priblizne predavali tie byty v Galeriacity? To by ma strasne zaujimalo. 40m2 uh.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa quicky »

a hlavne ked si budes kupovat byt tak si zmluvy daj spravit/ prekontrolovat nejakemu serioznemu advokatovi... a nie podpisovat zmluvy z "realitky"... -odcenis v pripade problemov, ci uz nejake pravne vady na nehnutelnosti alebo ine...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Dakujem za rady,

zacnem si asi spisovat zoznam, na co si dat pozor :D Keby niekoho nieco napadlo este, budem vam vdacny.

Co sa tyka orientacie bytu, je fakt najlepsia vychod-zapad ? Nebude pripekat slnko pol dna na jednu a potom poobede na druhu stranu ? Horucavy v byte mi velmi vadia, ked ma clovek v byte v lete 30 stupnov a aj viac, je to des. A nic s tym neurobi, teda okrem klimatizacie, co ja velmi nemusim.

Mozno este jedna otazka, nevie niekto, ako to vyzera s tymi novymi podmienkami, ktore chce nbs pretlacit ? Teda obmedzenie moznosti poskytovat uvery nad 80 percent a limity vo vyske splacanej sumy v zavislosti od prijmu ...Bude sa o tom rokovat ? Je realne, ze to prejde a ak ano, kedy sa to asi moze zmenit ?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa killswitch »

osobne sa mi paci, ked su spalne na sever, pretoze tam nie je v lete taky hic.

Návrat na "Debata o všetkom"