Kúpa bytu v KE na hypotéku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

topka je mat vychod spalnu a obyvacku a zapad kuchynu a detsku. isto enda splanunna zapad. kruty preslap. ohladom banky zavisi aku mas bonitu-predosle uvery,zamestannie. manzelku.deti, atd a potom kolkonmas cash a ci mas zabezpeku. ci nieco vies zalozit. presne tak. od realitakov zmluvy ani zadarmo.spiny sa kryju aby si nic nezmohol v pripade problemov ale tak vies citat, co podpises. a galeria sli prve byty za 50k za 40m2 a teraz posledne idu za 60k. co je dos si myslim. ale zase neboj sa priplatit za lokalitu. to je nieco, co este aj tvoje vnucence ocenia. kolega vcel usetrit 10k a siel na furcu ale podla mna za 15-20rokov by sisi povedal ze zapchy stres dostupnost za to stalo a ten byt mozes mat aj 50rokov
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa molnart »

otazka je co riesi zmluva s realitkou ked mas vadu na byte. kupis si byt, zistis ze je tam nejaky problem, realitka za to aj tak nezodpoveda, lebo obchod iba sprostredkuje a predavajuci s tym tiez casto nic nezmoze, ani keby sa tam napisalo ze to do poriadku za vlastne naklady, ked problem nie je u neho. vo vedlajsej bytovke bol pripad ze chlapikovi prasklo potrbuie a tri dni vytapal 2 susedov pod sebou a odmietal nie ze zavolat opravarov ale ani pustit k sebe tych co susedia zavolali a museli to riesit cez policiu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa quicky »

molnart ak to bolo na moj prispevok asi si to zle precital / pochopil... ja som pisal o zmluvach "z" realitky ( tzn sprostredkuju predaj "zabezpecia" kupnu zmluvu,atd) a nie "s" realitkou.

z praxe, 90% tychto zmluv stoji za ...(nadavat sa tu nema udajne), preto som povedal, ze urcite si splnomocnit advokata (idealne overeneho; nie podomovych pravnikov, vseznalkov a pod) na kontrolu / vypracovanie zmluv - nekupujes chladnicku za 5korun.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak a ak teda detska na zapad, tak deti sa mozu pripekat ? Ci budu potom rychlejsie rast ako kvetinky ? :D

Co sa tyka orientacie, nejaka ina alternativa, kompromisna nie je ? Zasa zimu po zvysok roka a plesne nechcem. Inac Galeriu som pozeral a je to uz zial vypredane. Co sa tyka tej banky a uveru, tak mi hlavne slo o to, ci sa teda ten zakon presadi a ak by sa presadil tak kedy, nakolko by to mohlo ovplyvnit ceny. O seba sa nebojim, mne tie nove podmienky vrasky nerobia, mal by som to v pohode zvladnut. Len predpokladam, ze keby to preslo, tak by sa vdaka tomu mohli ked uz nie znizit tak aspon stabilizovat ceny.

S tou lokalitou plne suhlasim, za mna asi jedine Terasa, Juh a Zelezniky. Sever je zasa dost drahy, kedze je to 15 minut peso od centra a celkom luxus co sa tyka okolia ...Plus je to dost daleko od mojej sucasnej prace ...

Quicky, kolko by si asi opytal advokat za taku zmluvu ?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa quicky »

neviem kolko je to na vychode, v nr tak do 300, blave aj 3x tolko, v priemere cca 200-250,ale opat zavisi od kvality zmluvy,narocnosti, referencii advokata atd... urcite odporucam ist za nejakym s ktorym ma nejaky tvoj znamy/rodina dobre skusenosti (proste advokatovi sa nechodi na inzerat) :)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak to nie je take zle. Zacinam si ale teraz klast otazku, naco je potom dobre kupovat a predavat cez realitku ?

Zabudol som sa este opytat na poschodie ... Vsimol som si, ze to ludia dost riesia. Je to az take zle byvat napr. na 1. poschodi ? Mna napadli mozno vyssie ceny energii a skor sa mozno najde nejake nestastne osudom zabudnute stvorenie :D, co sa rozhodne prist na nepozvanu navstevu napr. cez okno :D

Najvacsiu dilemu mam teraz ci s tou kupou pockat do dalsieho roka, alebo kupit uz rovno teraz ak najdem nieco fajn ... Co pozeram bazos., na Terase je toho strasne malo, na to, ze je to najvacsie sidlisko, same Tahanovce a Furca ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa quicky »

tak poschodie je podstatne lebo krajny byt budovy,na prizemi moze byt chladny(vyssie naklady),naopak pod strechou horuci a pod...

tak silou mocou ty realitku nepotrebujes,inzeraty si preziers aj sam,obhliadku dohodnes,lvcko si pozriet vies online,od spravcu si zistit cca rozpis platieb a pod...ale ako hovorim nezabudni na advokata (stale sa najdu ludia co povedia,ze nic neni treba zmluva z netu je dobra a potom pride ten jeden pripad zo 100 ked si mozu buchat hlavu,lebo holt investicia 200-300 za kvalitny dokument je pri cene bytu devastacne ;)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Chris »

quicky: co take by nemalo v takej zmluve chybat, ked vravis, ze vacsina je slaba vravis ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa molnart »

presne to iste som sa chcel spytat. snad to quicky nebude brat ako rozdavanie know-how zadarmo, ale co som pocul o problemoch s kupou nehnutelnosti tak nikde som nevidel ze zmluva by to vedela vyriesit. tazko si viem predstavit ze predavajuci by daval nejaku zaruku na nehnutelnost apod., ak by si na tom trval preda to dalsiemu zaujemcovi za rohom co nic take neriesi.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa quicky »

zalezi vzdy od konkretneho pripadu, nemam rad "ramcove" zmluvy, lebo vacsinou je to pripad od pripadu, castokrat sa predavaju nehnutelnosti kde clovek si povie,ze okej tu som pravnika nepotreboval,ale co ked su na nehnutelnosti, vecne bremena, zalozka alebo pocas vkladu ti tam zrazu vbehne exekutor za predavajuceho ako povinneho (co teraz s peniazmi, s nehnutelnostou, vznikla mi skoda,atd), nedoplatky na vsemoznych poplatkoch, vybavenie/zariadenie nehnutelnosti -zapocitanie do ceny alebo samostatne (castokrat miesto zbytocnych sporov),vypratanie nehnutelnosti (asi malokto z vas si vie predstavit ake tazke je niekoho dostat z bytu, ano aj vtedy ak je uz byt prepisany na kupujuceho a pritom novy vlastnik ma povinnost platit poplatky, atd), ovozdanie prevzatie nehnuteľnosti, naroky na nahradu skody porusenim zmluvnych podmienok (opat treba nastavit za konkretnych okolnosti), ako fakt je toho kopec co sa moze / nemusi stat.

ako hovorim,nehnutelnost neni kupa za pat korun a toho co sa tam moze udiat je viac ako dost (ano nie vsetkemu sa da predist resp niektore riesenia mozu trvat dlhsie ale vzdy budem radsej za tych par korun poisteny co mozno najviac ako vobec).

p.s. jeden klient kupil byt a po 4 rokoch sa nevie do neho dostat (byt kupeny v drazbe), samozrejme riesil si to sam a tak to aj dopadlo, 4 roky plati najomne atd, a byt uziva niekto len tak :) sak tiez nepotreboval advokata od zaciatku (ano aj tu sa najdu vynimky, ktore viac nepomozu ako pomozu, preto som vravel,treba si dat niekoho "spolahliveho" na odporucanie od znameho a pod)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Neviete niekto, kde sa dozviem viac o tych novych podmienkach ? Ci to pojde cestou novelizacie zakona, ak ano, kedy sa o tom bude rokovat atd... Google velmi nepomohol...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa dendroid »

Este jedna otazka, co hovorite na orientaciu SV-JZ, 6 zo 7 poschodi ?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

my mame momentalen 2 byty a obe na poslednom poschodi a sere ma ze dalsi som na posledne nemohol dat. aj novostavby si beru cim vyzsie tym drahsie ale kvoli vyhladu isto. samozrejme mame obe strecgy nove zateplene a je to topka klud. nikto nad tebou,vytah na 8nechodi casto.s useda vytopila 4poschodia z 8 a hadaj komu sa to nestane?ale ako vravim strecha mhsi byt top. v lete nie je az tak horuco a v zime nie je zima a to je zena zmrzloch. ale velmi vela robi orientacia. my mame zapad kich a detsku. dieta potrebuje teplo viac ako dospely, ked pridu deti uvidis, ze ked kupat ides ta ma byt teplo atd, co sa tyka hypo, ked anjdes byt ber, ked ti netreba hladaj kym nenajdes svoj top byt. to mhsi byt ze vojdes a vies, toto chcem. uz sme neake nehnutelnosti predali v rodine tak viem. nechem ani quickiho neako podcenit, ale kopec bank uz aj maju neake scoje kupne zmluvy co ti radi daju k hypo zadarmo. napr nam sa stalo raz, ze predajca zatajil dlh 2tis eura, som bol v usa a caja mimo. banka im dala o 2tis e menej predajcovi a realitak vyguleny bo nemal ontom ani paru. realitak je ok lebo maprehlad o bytoch ale pre kupu/predaj je useless,zbytocny. ked som v tv predaval byt ta kupujuic malda rodinka hned ze oninez realitku chcu ze sa boja,ze ma nepoznajuba ja ok, dajte im 500e alebo ja s vami pochodim za dva dni urady zadarmo. ta oci gulili a doteraz mi kyvu ked sa stretneme. ale to ja am chrbtovu kost a mnoho mnoho ludi nema no. bacha na to. ako sa pise hore. nekupujes rohlik

ps gakeria city su predane prve byty. druhe sa maju zacavrekonstruovat, ci volal si tam?pred dvomq mesiacmi mali este 6. odporucam neprerobeny. poznam chlapca v ke co robi prerabky slusne s ockom za smiesne love.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa Odar »

<OT>
To je dobre, ze si tak vysoko, lebo v lete to na 8smicke prevetras. Ja som teraz na 2jke pod strechou a cez leto je to dost boj. Byval som aj na 11tke pod strechou a tam bol problem s vytahovou strojovnou. Dost to bolo pocut. Mozno v novostavbach je to riesene inak a nepocut to tak, ale toto mi vtedy dost vadilo.
</OT>
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kúpa bytu v KE na hypotéku

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj. napr na poslednom v 4.posch bytovke je pruser. samozrejme nebrat rohove byty. ale posledne s dobrou orientaciou a nie roh je pre mna bola je a bude top volba. byval som aj na 4 posch 12 rokov, paru rokov dom, byt 11posch paru rokov potom 8posch cca 5 rokov a stale posledne bola top volba. bol som u kamosa na 7/8vo vedlajsom bloku a nevidel som rozdiel no susedov nad nim.som kvalitne pocul
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"