Kradnutie penazi cez PAYPAL

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Kradnutie penazi cez PAYPAL

Príspevok od používateľa marfan »

Ja som si už založil účet v Zuno na tieto veci budem tam nechávať minimálnu sumu len keď budem potrebovať niečo objednávať tak tam pošlem peniaze.

Som zvedavý kedy mi niečo PAYPAL odpíše.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kradnutie penazi cez PAYPAL

Príspevok od používateľa felipe25 »

Kedze somnou par ludi riesi ZUNO, skusim rozpisat, ako mat chranene peniaze, a pouzivat na paypal debetnu kartu k uctu:


takze, zalozite si ucet v zune - bezny osobny ucet v EUR, s debetnou kartou.

Potom, ked uz budete mat tento ucet si zalozite /teraz presne neviem, ci uz ich nemate sucastou bezneho uctu/ ucty sporenie a sporenie plus.
Vsetky tri ucty maju svoje vlastne cislo uctu, avsak, kartu debetnu mate len k osobnemu.

Takze, na osobnom ucte si nebudete nechavat vyssie sumy, dajme staci euro dva... Peniaze si nechate na ucte SPORENIE (je tam aj urok, a peniaze vam okamzite kedykolvek chcete odidu na OSOBNY UCET), alebo na SPORENIE PLUS (urok 1,1%, ale ak v danom mesiaci presuniete z tohto uctu co i len cent, nedostanete uroky).
Cize modelovo: mam 10 000eur
1euro necham na OSOBNOM UCTE, 1000EUR necham na SPORENI, a 9000 EUR bude na SPORENI PLUS /ak viete, ze ich dany mesiac nepotrebujete/.
Kedze by toto bolo zdlhave, a ked chcete platit v obchode vzdy by ste na ucet museli nieco presunut - aby ste s debetnou kartou mohli platit, aktivujete si este kreditnu kartu. Tu kartu NIKDE NA NETE nepouzijete, bude cisto na nakupy, benzin.. atd... Limit Vam daju 1000eur lavou zadnou, aj viac (musite vsak byt zamestnany na TPP... bohuzial). Karta je zdarma. Cize, debetnu kartu mate na paypale, a ked vam niekto chce vybielit ucet, dostane sa max. k euru, co tam mate. Kreditka sa sice splaca cez osobny ucet, ale to dokaze urobit behom chvile, ked si presuniete peniaze zo sporenia na osobny ucet, a nasledne splatite kreditku.

Tymto sposobom mate jeden ucet, debetku, ktorej udaje vam mozu ukradnut, a aj tak sa k nicomu nedostanu, a kreditku /so zablokovanymi net platbami, v pripade straty/.

Kazdopadne, ani toto riesenie nieje naj, kedze ak mate inkasa, trvale prikazy, na osobnom ucte musite drzat nejaky cash, a ked vam hacknu paypal/ucet atd vtedy, tak one pridete.
Takze tu sa ku slovu dostane mbank ucet - poziadate si on, nepoziadate o debetnu kartu, a inkasa, trvale prikazy budete platit z mbanky, kde budete vzdy mat nejaky mensi cash na tieto vydavky. Je to zlozite? Neviem, ja tak fungujem roky, a nemam problem.



Vzdy je to lepsie, ako si v inej banke kontrolovat ci som zaplatil 200eur kartou, ci mi odisli 3 inkasa /niekedy clovek dostane preplatok za inkaso, neodide, a uz plati plny poplatok kedze zlava je iba v pripade 3 zrealizovanych inkas/.. aby som mal ucet zadarmo - a koniec koncov, tu mate nulovu sancu, ze vas niekto osmekne....
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Kradnutie penazi cez PAYPAL

Príspevok od používateľa DankoPR »

osobne som to teraz vymyslel tak, že mám učet v TB, 4/2016 mi končí karta takže už to nebudem riešiť dovtedy (snaď mi tie 2 ďalšie vyplaty neujekradnu :D :D ) ... založil som si včera mbank učet a tam si budem držať napr. 20€ stale čo ma bolieť nebude ak by ma nahodou okradli a z TB karty nebudem platiť nič

resp. je nejake (velke) riziko platiť s nou v obchodoch na terminaloch?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kradnutie penazi cez PAYPAL

Príspevok od používateľa mirjak »

ja som kadejako spekuloval, nakoniec robim tak, ze cez https://www.paypal-dobijanie.sk/ si pred platbou prevediem z môjho inetbankingu potrebnu sumu a nasledne zaplatim cez PP z toho kreditu...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Kradnutie penazi cez PAYPAL

Príspevok od používateľa Xeigen »

tiež mám druhý účet v mbank + poitenie zneužitia karty (čo je myslím nejakých 60 centov mesačne)
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Kradnutie penazi cez PAYPAL

Príspevok od používateľa marfan »

No z paypalu mi už odpísali, že mi naspäť vytvoria účet na môj email a že do 2-5dni mi vratia tie peniaze. No lenže kartu som blokol síce mám už vydanú novú ale ešte mi neprišla a nemám hu aktivovanú tak som dal bratovú, myslíte že to nebude vadiť ?
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Kradnutie penazi cez PAYPAL

Príspevok od používateľa warrior606 »

Myslim ze ti na ucte zostanu ako kredit. Potom si ich bud posles na novu kreditku alebo pouzijes ak budes nieco kupovat
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Kradnutie penazi cez PAYPAL

Príspevok od používateľa marfan »

Peniaze mi poslali naspäť na ten istý účet, s ktorého boli peniaze aj ukradnuté.

Ešte čakám na vyjadrenie ohľadom znova vytvorenia účtu na Paypale. Písali mi, že mi ho vytvoria na rovnaký email ako mi bol zrušený.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,

Návrat na "Debata o všetkom"