O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chcel som zostat ticho, ale neda mi : len aby ste vedeli co sa da spravit :

nelimitovane hovory Slovensko
nelimitovane hovory Europa, Švýcarsko a niečo hentam hore na mape v Škakandinávii (tusim Norsko ?)
nelimitovane esemes
internet myslim jedna tona, ci jeden gigabajt ci ako sa to rata, mna to nevzrusuje
ZIADNE sprostosti v zmysle 250 unikatnych cisel mesacne do zahranicia ako maju Pomarančoví (ale zabudnu to povedat)

SEDEM eur VRATANE dépéháhá.
Firma s 350 zamestnancami tu na Slovensku samozrejme.



Este raz : sedem eur vsetko dohromady, vratane dph.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa felipe25 »

v poriadku, ale bavime sa o firme s 350 zamestnancami, ktore maju isto aj prichadzajuce hovory /ak ich je vela, je to vlastne zberna ryza pre operatora, lebo on miesto eur od teba vymiena tie prichadzajuce hovory ako poplatky za prepojenie do inych sieti za hovory ktore idu z jeho siete von.
Takisto je to 350*7 = min. 2500€ kazdy mesiac bez nejakeho presviedcania, vymyslania, nahovarania a obnovovania zmluv.
Moj znamy nerobi az v tak velkej firme, no roky mal tak vyhodny pausal, ze az. Nevyhodou je azda volanie s dvoma 0 na zaciatku (iba jedna nula na zaciatku prepoji iba vnutrofiremne hovory...), no za par eur ma prakticky to, ze viac ani nevyuzije.
Podobne, ako ked banka da ucet zadarmo sa ludia cuduju, co z toho ma /no poplatky pri platbe kartou minimalne/...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa Leon »

turbo čo to je za firmu ?

moja mama robí vo VSE, východoslovenské elektrárne,... celkovo majú od Orange 3500 čísiel, ano o jednu nulu viac ako tvoja firma :D Pracovníci môžu brať paušály aj pre rodinných príslušníkov. Mám 6 centov hovory a 3 centy SMS,... koľko prevolám, toľko zaplatím,... internet 1 GB za 7 eur,.... čiže preto sa mi to nezdá, že tá firma má toľko ...
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa Ghost »

Hm....Taka zlava by sa mi zisla :D

Cize navrhujete operatora trocha posteklit a zadat si poziadavku o preson cisla?

Co ked sa retencne oddelenie neozve, dokedy je mozne zrusit poziadavku?
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa liqua1 »

mp3turbo napísal:chcel som zostat ticho, ale neda mi : len aby ste vedeli co sa da spravit :

nelimitovane hovory Slovensko
nelimitovane hovory Europa, Švýcarsko a niečo hentam hore na mape v Škakandinávii (tusim Norsko ?)
nelimitovane esemes
internet myslim jedna tona, ci jeden gigabajt ci ako sa to rata, mna to nevzrusuje
ZIADNE sprostosti v zmysle 250 unikatnych cisel mesacne do zahranicia ako maju Pomarančoví (ale zabudnu to povedat)

SEDEM eur VRATANE dépéháhá.
Firma s 350 zamestnancami tu na Slovensku samozrejme.



Este raz : sedem eur vsetko dohromady, vratane dph.
kvalitna bachorka...

este keby to bolo unlimited SVK, dalo by sa tomu s prizmurenym okom uverit, ale s netom a unlimited do EU...sotva.

limit 250 cisel plati aj na *unlimited* SVK pausaly.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa felipe25 »

vsetko sa da, :) vy tomu neverite, lenze ked sa ozve firma s 350cislami ze meni operatora, dokazu zazraky.

lenze, operator ma na salame tych "retencnych", co si vedia vybit svoju brutalnu ponuku, pretoze ich je mozno maximalne 10-15%. im dokaze dat pausal za nakladove ceny, prip. si pri nich pozrie, kolko maju prichadzajucich hovorov a sme doma.

operator zije z tych normalnych klientov, co dojdu do predajne, a aktivuju si cennikovy pausal :facepalm: :facepalm: za neuveritelne psycho ceny. ved nieje normalne, aby som mal za 16,99€ !!!! mal iba 100minut /sice neobmedzene v telekome, ale to operatora nic nestoji/, ziadnu SMS a smiesnych 200MB. Ved to su ceny pomaly ako v roku 2000 ked 60 minut stalo 480sk. Lenze ludia idu do predajne, aktivuju si to, a operator neriesi, ze retencne musi dat aj 60-70% zlavu, da ju, lebo ten clovek stale plati viac ako operatora stoji. Lenze tych 85-90% ludi co si aktivuju normalne pausaly su prave ten "specificky trh" - s prepacenim blbcov, cosu schopny za nic platit pomaly 5-10% ,svojej mesacne vyplaty.
V nemecku by taki operatori pri takych platoch jak mame my a cenach tu chodili po kanaloch...

viem o pripade, kedy bol znamy maximalne rozhodnuty zmenit operatora pretoze ho poskodili pri reklamacii. kedze vsak mal obrovske mnozstvo prijatych hovorov - aj z cudzich sieti, operator mu nukal raz za radom ponuky ktore odmietal. proste mu tam svietilo - urobit vsetko preto aby zakaznik neodisiel. nakoniec mu dali uplne zdarma k uz zlavnenemu pausalu uplne novy iphone 5 + iny mobil co si vybral k pausalu. a to uz neodmietol.
preco? lebo ked ma niekto 5000min prijatych hovorov mesacne z inych sieti, pre operatora je taky zakaznik viac ako vazeny aj ked ma 20€ faktury. preco? lebo nemusi platit za 5000min. odchadzajucich hovorov do inych sieti Inych svojich zakaznikov, proste ich vymeni za tych 5000 z toho cisla. samozrejme, to robi system a v obrovskych mnozstvach.

preto su pre operatorov dolezite nenechat odist cisla ako prevadzky, sluzby, a cisel, kde je vela volani nan z inych sieti. taky clovek moze robit faktury 1euro mesacne, ale prinos pre operatora moze mat aj 100€ mesacne!
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak veru tak.

Nie je to moja firma (je to mliekaren, viac nepoviem) a nerobim tam. Taktiez to maju pre rodinnych prislusnikov a cuduj sa svete, takmer vsetci to vyuzivaju. Kolko je dohromady cisel neviem, zamestnancov je tolko kolko pisem, spolu je to samozrejme par stoviek cisel navrch ale urcite to nie je 3500.


Ja osobne mam to iste cize nelimitovane v ramci EU za 14eur vratane dph. Mam ineho providera ako mliekaren. Nelimitovane esemesky.
Ze sto minut ? To musi byt slabsi VIKEND aby som tolko neprevolal alebo aby mne tolko nevolali - rano und večer vybavim jednu vec po patnast az dvadsat minut krat dva dni to je 80 minut ani som nezacal. Este sa ma pytali ze aky chcem telefon, a ja ze mate volaco vacsie ako 6.4" displej ? Ze ne, reku tak ma nechajte na pokoji, a ze uz mi potom nevedia dat dole ziadnu zlavu, reku uz ma nechajte na pokoji.

Ked som utekal z Pomaranca (aha tak uz vieme ktoru firmu nemam) tak mi velkodusne ponukli 21eur nelimitovanu Europu s 250 unikatnymi cislami no reku strcte sa toto ja nemam naladu striehnut, internet dva giga. Bol som u nich este sa volali Globtel, takze som odtial zdrhol po takmer 20 rokoch !!! Neisiel som prec kvoli peniazom, mna tych osem eur mesacne rozdiel netrapi, isiel som kvoli inym veciam.

A na zaver, poznam aj zopar takych ludi ktorym zavolas s CLIRom a oni sa ozvu ze "cau Filip, co ta trapi ?"
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa killswitch »

ked si jediny, co im vola s clirom, tak v tom velka magia nebude :)
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa Reinok »

faugusztin: tak to si ma nasral :D ale minimálne priatelka je teraz v naprd situacii, lebo ona je v O2, kde ale aj keby mi daju zadarmo pausal tak ten internet je nepouzitelny, a kedze chce este len ist do telekomu, nemám ako páčiť na telekom, jedine ja by som mohol ale ja mam viazanost, čo mi je prd platne vyhrazat sa odchodom :D

ale palec hore za tie 2GB netu....nemáte niekto taký paušál, preniesli by sme :D za odmenu...stačia mi2GB dát a sms :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sakra dobre ze hovoris, mam este stale na sebe napisany a totalne nepouzivany Data Neobmedzene za 6 eur na mesiac a pre pamatnikov to je internet bez akychkolvek datovych limitov. Sice to chodi len Edge ci co to je teda 400kbit/s, ale chodi to furt a bez limitov. A stranky sa na tom otvaraju uplne s prstom v ri...zadku.

Cize ono je to v principe 100GB za mesiac :) idem sa toho zbavit, vobec nepotrebujem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa geroswen »

Data neobmedzene malo v ponuke do roku 2011 O2, rychlost je obmedzena na 256 kbps ... keby si tahal bez prestavky cely mesiac plnou rychlostou, tak natiahnes 86 GB ... realne by si to dosiahol, keby si polozil telefon pod BTS a tahal torrenty ;) A taktiez to funguje vyhradne cez APN o2internet, cize ziadny narodny roaming.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa CageJ »

Bol som v O2 niekolko rokov (cca 4-5), v poslednych 1-2 rokoch to bola uplna katastrofa.. odpajanie hovorov, nemoznost sa mi obcasne dovolat (vraj u nich chyba nie je, samozrejme, ze bola..), ich blbe 1-1,66€ limity a pod. ...vraj pre funkcnost sluzby.. a ked som zacal cestovat, aj ten ich internet teda mizeria..

Rozhodol som sa teda preniest cislo.. dostal som viac zlav ako novy zakaznik v Telekome.. co je logicke.. na starych seru.. O2 mi ponuklo trapnych +50% kreditu na 6 mesiacov.. vzhladom na trapnost ponuky som o neprenose ani nerozmyslal... a mesacne som minul 12-15€..
Pokrytie Telekomu uplne na inej urovni, samozrejme su aj slepe oblasti ci len oblasti s GPRS/EDGE, ale tych je minimum.

Posledne skusenosti z tohto roku.. Brat sa rozhodol, ze vezme strieborny pausal O2.. ale rovno mu predajca povedal, ze ZIADNE! zlavy mu nedaju... ze je nutne, aby preniesol cislo k inemu operatorovi, a nasledne sa vratil... a tak mu daj tych -5€ ci ako.. FRASKA.. Samozrejme neboli by sme na SK, keby prenos tam a spat netrval asi tak mesiac.. No, podpisal zmluvu o pausale, ze vezme Nokiu 515 (pre mamu, on ma L920). Samozrejme telefon nebol na sklade, ale neunuvali sa podpisat zmluvu o dodani, ved vraj bude !!!!!!!
Asi o 2 tyzdne zavolali, ze nie, telefon nebude. Ale co, ved pausal plati..... Pridem tam s bratom a pytam sa, ... a to sa vam nezda porusenie zmluvy z vasej strany? - "Samozrejme Nie! Ved si vyberte iny telefon."
Hovorim, tak ako.. pozeram, pozeram.. tak chcem tento... zlava je pripominam 168€ a telefon bol mozno v cene 55€ (nejaky tlacitkovy Samsung) a zase zadrhel... Ale vy musite celu zlavu vyuzit. Opakujem, ze ja nemam potrebu kupovat dalsi telefon... Mam ich doma funkcnych plno. Spominam, ze kolega, s ktorym brat podpisal zmluvu opakovane tvrdil, ze nevyuzitu zlavu je mozne rozlozit do mesacne poplatku.. Zrazu sa dozvedam, ze ale to predsa nejde! Nic, nas**** odchadzam a zrazu zistujem, ze celu zlavu je mozne vyuzit aj v NAY... Po tyzdne sa vraciame do O2 a pytam, ze ako je mozne, ze nam takuto alternativu neponukol (samozrejme maju prepchaty sklad roznymi cinanmi, ktorych sa chcu zbavit, domyslam si, tak zrejme preto)...
Takze asi po 6 tyzdnoch konecne "ziskavam" nove zariadenie (zlava vyuzita na kavovar, aj to z nudze cnost), aj to z NAY...A telefon objednavam mame cez net.
U mna O2 = nikdy viac.
Su to moje osobne skusenosti a nemusite samozrejme so mnou suhlasit.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa geroswen »

Na prenos maju operatori stanovenu zakonnu lehotu, ktoru musia dodrziavat (4 dni?). Ak ju nedodrzia a das ich na telekomunikacny urad, tak budu mat co vysvetlovat.

Pri zlave za prenos je to logicke.. by default ju mas na 30 mesiacov, keby davali zlavu za prenos alebo jej ekvivalent kazdemu, tak by mohli zlavy rovno zrusit a namiesto toho plosne znizit ceny vsetkych sluzieb, co by malo z marketingoveho pohladu negativny dopad. Keby to takymto sposobom nefungovalo u vsetkych operatorov, tak by na Slovensku nebol 1M migrovanych MSISDN. :-)
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa faugusztin »

CageJ, nechapem preco ste to teda nezamenili za zvysenu kapacitu internetu ? V pripade strieborneho by ste teda mali namiesto 500MB kapacitu 1GB dat, za rovnaku cenu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa felipe25 »

CageJ:
Posledne skusenosti z tohto roku.. Brat sa rozhodol, ze vezme strieborny pausal O2.. ale rovno mu predajca povedal, ze ZIADNE! zlavy mu nedaju... ze je nutne, aby preniesol cislo k inemu operatorovi, a nasledne sa vratil..
sorry, ale ako by to fungovalo, keby dostal zlavu kazdy??? ved to je cielom retencie, aby si to clovek vybehal. aby nestacilo povedat v predajni: idem prec a odist od stolika, pretoze to vie urobit kazdy. zmysel retencie je uplne inde, a tu zlavu si treba vybehat./vyjednat a ukazat operatorovi realne - odchadzam, zmluvy podpisane.

ja to uplne chapem, lebo dnes najdes jedneho cloveka, ktory si nevie precitat cennik, a po prvom chybnom uctovani - ktore ale nastalo v jeho hlave je schopny povedat v O2 Orangei aj v Telekome ze ide prec. A to ma vsade dostat zlavu? Mf.
Tu zlavu si treba vyjednat, a to, ze predajna ju NEDA vonkoncom v ziadnom pripade ani ked sa tam zakaznik bude hadzat o zem mi pride "normalne".
Ak to clovek chce zjednat, musi preto urobit viac ako len dojst a opytat si zlavu... A nie tu sa stazovat ze ziadnu zlavu nedaju. Ved jasne ze nedaju, to nieje trh, maju cennik a bodka.

A ked sa dakomu v O2 nepaci, nech ide prec, sak tam viazanost nieje ziadna. V takom Orangei som mal 3reklamacie, vsetky boli zamietnute, aj ked som bol v prave. Jednu mi raz uznali, ale vypis som si zaplatil. Zatial ked v takom telekome som reklamoval videohovory /tiez som si zle precital cennik/, poslali mi cennik s tym, ze sa mylim, a vypis hovorov mi poslali FREE of charge.
V Orangei ked som reklamoval nieco co mi uznali mi najprv povedali ze si mam vyziadat podrobny vypis hovorov a podla neho reklamovat - reklamaciu uznali a k tomu ze mi maju preplatit vypis napisali: podrobny vypis je uctovany v zmysle cennika. Takze asi ta, ked si niekto mysli ze jeden alebo druhy je lepsi. Vsetci operatori su na tom viacmenej rovnako, kazdy robi kiksy, a na zakaznika casto drbe.

btw x ludom som radil ze maju odist do O2 realne podpisat ziadost a cakat na hovor.. o tyzden debata: no co ti ponukli? ta nic, siel som do predajne povyhrazal som sa ze idem do O2 a dali mi jeden balicek navyse /PS: ktory bol v tom case v normalnom cenniku pre vsetkych/. ked su ludia drb. a nechcu pocuvat, je to ich problem. ked niekomu robi problem ist do o2 / inde a dat ziadost o prechod a usetrit tak casom 300-400eur ak nie viac, nech si plati ak na to ma aj 100eur a pausal :)

to clovek sa nema stazovat, ze isiel do o2 a ziadnu zlavu mu neponukli, ale presne naopak, ma pisat, ako vydrbal so systemom. (odchod, prichod...)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Debata o všetkom"