O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
badyto

O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa badyto »

Na uvod - nie, nejde o ziaden hack, ide iba o stastnu nahodu, kt. mozno dokaze zreplikovat kazdy :-)

Story: Rozhodol som sa prejst z O2-fer na tmobile-easy. Dovod jednoduchy, aj ked trosku odbocim: vyhovuje mi gigovy FUP. Do mesiaca prevolam tak 5 minut a poslem 3 sms... Gigovy balik od O2 je 8e, rovnaky u Tmobile za 6e (+ lepsie pokrytie LTE), k tomu O2 volania 12c, tmobile 9c, takze nie je o com... :bye:
Tak som si teda vcera skocil do tmobile ze nech mi prenesu cislo k nim. Cvakol som 4e za novu kartu. Dnes mi prisla hroziva sms od O2 zo znenim "Zavolajte prosim bezodkladne na 949 ohladom Vasej ziadosti o prenos cisla." Pravdupovediac - som asi citlivejsia natura kedze ma trosku vystrasila ta formulacia, ale tak volam... Mila slecna na druhom konci mi povedala ze ak zrusim ziadost tak mi daju -6eur ku kazdej fakture po dobu 20 mesiacov. Nechcelo sa mi to verit, kedze mesacne faktury mam okolo 10 eur, fyzicka osoba... Tak som sa jej neveriacky pytal ci to je vazne tak ako to znie. A cuduj sa svete je to tak... Takze ziadost o prenos cisla zrusena a ak to spravne chapem tak mi prave O2 dal 120eur aby som od nich neodisiel... :cool:

Odporucam teda Vasmu operatorovi pohrozit ze odidete ku konkurencii ak vam neda podobnu zlavu :good:

Na druhu stranu sa mi vynara otazka - pokial je operator ochotny odpustit vam ~60% faktury kazdy mesiac a dokaze stale zarobit... Nemame tu na tom nasom "specifickom trhu" trosku nadsadene ceny? :D To kolko oni potom zarabaju? :D
ANONYM_a7

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Trocha nadsadene? Sme siroko daleko velmi drahy v zhladom na to co dostaneme :rolleyes:

Inak retencie funguju u kazdeho operatora cize nic nezvycajne v podstate sa da dost toho vyhadat aj ked si FO
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa felipe25 »

nic nove...
uz tretie "dvojrocne" obdobie posebe mam takto pausal so zlavou :) len treba citat aj mobilmania a pod. :)
a ako z toho ziju? ze im staci aj o 60% menej ako im davas teraz??

prepojovacie poplatky, vela minut z inych sieti na tvoje cislo z teba robi zaujimaveho zakaznika napr. (prijmes 200min z cudzich sieti, ktore oni vymenia za dalsich 200 volani z ich do inych a pod.).
cudoval by si sa, ako sa vymienaju minuty miesto platenia prepojovacich poplatkov..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
badyto

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa badyto »

Samozrejme, kazdy uz pocul o tom ako sa daju vyhadat/dohodnut krasne zlavy a vyhody. Niekde som dokonca cital clanok kde sa niekto cudoval preco vacsina Slovakov jednoducho prijme standardnu ponuku operatora. Az doposial som bol ale v presvedceni ze spolocnym menovatelom vsetkych tychto specialnych ponuk je fakt ze ten dany klient je pre operatora velmi zaujimavy... Teda podnikatelia kt. maju kopec telefonov na firmu, pripadne FO kt. maju vysoke faktury... Ale vobec ma nenapadlo ze by dokazali nieco zarobit na cloveku kt. ma 10 eurove faktury, natoz stale zarobit pokial mu z tej faktury viac ako polovicu odpustia :)
Vzdy som si bol vedomy ze ceny u nas su trosku nadsadene, ale toto jednoducho prestrelilo akekolvek moje predstavy...

Nedavno sme mali prave debatu s kamosmi ze sme zvedavi ako este dokaze Swan prilakat v tomto zdanlivo preplnenom trhu masu zakaznikov ked zacne ponukat aj hlasove sluzby - teda bude to plnohodnotny operator. Evidentne priestoru na manevrovanie je este stale kopec :)
ANONYM_a7

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Presne tak. U nas sa da tlacit na zakaznika cenou. Tam su take rezervy ze ak pride dalsi operator a nebude zamerany tak masivne za zisk ale celkovo na poskytovanie kvalitnych sluzieb teda tie prachy sa v tej firme budu aj pouzivat v ramci firmy nie stracat vo vreckach 10tich akcionárov, moze to byt velmi zaujimave. Praveze to ze je presytený trh by som skutočne netvrdil práve naopak, taktiež sa mi zdá, že každý operátor ponúka s prepáčením hovno, akurát že to hovno je nafarbené na inú farbu :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa Reinok »

Ty si musel objaviť ameriku ;)

Nie každý má gule na to sa hádať, lebo sa bojí že mu operátor povie, ok tak oddíte, a bude riskovať chudač slovenská že stratí ešte aj tých 6% zľavy za to že je u niekoho 6-8-10 rokov? Nie...

My teraz s priateľkou riešime tiež prechod z O2 do telekomu, teraz je v O2 kde má za 20€ paušál nejaké minúty, volne sms a prosim pekne 500MB hovno netu, ak prejde do tcomu dostane 2000MB normálneho internetu, 250min a volne sms 30€ minus 5€ ak to vezme bez telefonu, a minus 4€ mesačne za prechod, a bum zrazu mas za 21€ pausal v telekome s dostatčujucimi datami pre normalneho usera....cize platis to iste, ale mas k dispozicii normalny pouzitelny internet ;) A ešte aj ja dostanem zlavu nejakych 2,5€ mesacne + mozem zrusiť zdielaneie sim na druhu kartu dalsich minus 3€ (co mala priatelka kedze ten o2 sa nedal pouzivat vo vacsine pripadov), usetrene 14,5€ mesacne na dvoch pausaloch a pritom mas jeden z pausalov lepsi jak predtym...

Treba vediet aj vyuzit akcie, ale urcite to nieje aj tak v poriadku platit za 2GB net 30€ pausal....(bez zliav) choré!
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa LordKJ »

Broslowski napísal:Trocha nadsadene? Sme siroko daleko velmi drahy v zhladom na to co dostaneme :rolleyes:
a cesi su potom co?


..mama presla do o2 a momentalne plati 11e +4e za telefon ktory sme predali s 20e stratou, a vtom ma neobmedzene minut... samozrejme je tam aj zlava za prechod...
Harry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ne 21. Sep, 2008, 14:59
Bydlisko: Bratislava V.

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa Harry »

ked mozem poradit, resp. pochvalit sa co sa mi podarilo vybavit...

telefon si kupujem preto som nepotreboval ziadnu viazanost, no oslovili ma z O2 (ako zakaznika orange) ci nechcem ku nim prestupit.. mal som nastavene u pomarancu 100min (sova) a 800mb "neobmedzeny" internet ´resp. 10+7 € dohromady 17€.. v O2 mi ponukli soro to iste za 11€ tak reku preco nie poslite zmluvu.. den na to ako som ju podpisal mi volali z pomarancu preco odchadzam...vysvetlil som co a ako a oni mi ponukli tych 100min a 800mb internet za 6€ mesacne s viazanostou na 15mes.

v mojom pripade setrim zrazu mesacne 11 € co naozaj nie je malo.. v pripade, ze Vam staci takto nastaveny pausal nemozem nic ine len odporucat
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS Z390 ULTRA CPU: Intel Core i7-9700K @5,1 GHz + Fractal Design Celsius S36 + 3x NOCTUA NF12 RAM: HyperX 32GB KIT 3200MHz DDR4 CL16 Predator GPU: MSI ARMOR 1080 ti HDD: WD Black NVMe SSD 1 TB + WD Black NVMe SSD 500GB + Samsung EVO 860 500GB + Samsung EVO 860 1TB PSU: EVGA 750 G2 CASE: FD Define R5 + 4x FD Venturi HF-14 MONITOR: 34" Dell AW3418DW Alienware
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa felipe25 »

Harry - lenze takto to funguje uz roky. :)

Ja radim x ludom co maju klasicke pausaly a napr za podla seba 5 platia 29,99€! Ja platim za podla seba 7 19,99€ a to uz nieje v ponuke, ale ked som povedal: ak nebude podla seba idem do O2 zrazu bolo aj podla seba 7 s 50% zlavou.

Ked vsak poviem znamym znamej ako sa dostat k vyhodnemu pausalu /uspora 50% pri takom PS7 je 480€ !!!!/, pre nich je to take komplikovane, ze sa na to vykaslu. /(treba dat ziadost o prechod do O2, pockat na telefonat z telekomu, a vyjednat si zlavu - alebo od ineho operatora k inemu). Nechapem takych ludi, asi im bubaky padaju z neba.

Mne osobne ponukol este aj Orange (a to som ani nechcel a necakal..) ked som chcel zrusit simku jednoduchsim sposobom - prechod na O2 Fer ako cakat na vypovednu lehota - pausal za 1€ kde mam sluzby za 6€ a mobil za 1€. Kedze za 2roky zaplatim dokopy 24-30€ (plus nejake europa+ 2x pocas leta), mobil som predal za 30€, mozem povedat, ze orange mi dal svoje sluzby prakticky uplne zadarmo. Simka sice lezi stole a z toho kreditu neprevolam niekedy ani cent, ale naco, ked som zarobil na zaciatku, a tohto operatora mam len kvoli dobrym podmienkam pri sluzbe Moja Europa+ a Moj Svet+...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa stanomx »

Broslowski napísal:"taktiež sa mi zdá, že každý operátor ponúka s prepáčením hovno, akurát že to hovno je nafarbené na inú farbu :rolleyes:"
Nijak lepšie sa to ani nedá napísať hashtagEUROTEL, O2, ORANGE
RAMMSTEIN
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa faugusztin »

Reinok napísal:My teraz s priateľkou riešime tiež prechod z O2 do telekomu, teraz je v O2 kde má za 20€ paušál nejaké minúty, volne sms a prosim pekne 500MB hovno netu, ak prejde do tcomu dostane 2000MB normálneho internetu, 250min a volne sms 30€ minus 5€ ak to vezme bez telefonu, a minus 4€ mesačne za prechod, a bum zrazu mas za 21€ pausal v telekome s dostatčujucimi datami pre normalneho usera....cize platis to iste, ale mas k dispozicii normalny pouzitelny internet ;) A ešte aj ja dostanem zlavu nejakych 2,5€ mesacne + mozem zrusiť zdielaneie sim na druhu kartu dalsich minus 3€ (co mala priatelka kedze ten o2 sa nedal pouzivat vo vacsine pripadov), usetrene 14,5€ mesacne na dvoch pausaloch a pritom mas jeden z pausalov lepsi jak predtym...

Treba vediet aj vyuzit akcie, ale urcite to nieje aj tak v poriadku platit za 2GB net 30€ pausal....(bez zliav) choré!
No a teraz ta porazi, ked ti poviem, ze mne najprv ponukali v Telekome tragicke Happy XS so 100MB datami za 9 euro ci kolko... Konecne uplynula viazanost, a zrazu aj bez ziadosti o prenos (ten som sice u O2 zadal, ale este ani nedosiel kurier so zmluvou) mi ponukli ekvivalent mojho predchadzajuceho pausalu za polovicu. Takze predtym som mal Podla seba 1 Naj s 50 minutami a 2GB dat za 10 euro mesacne. Teraz mam Happy XS NAJ s 50 minutami a 2GB dat... za 5 euro mesacne. Oproti tomu je napriklad tvoja ponuka tragedia (aspon pre mna) :D
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa Kknightley »

Riešil som podobnú vec nedávno a takýmto spôsobom sa mi podarilo zraziť 25€ cenu paušálu na 15€ mesačne :cool:
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa CageJ »

otec v Orange-i takto setri asi 15€ .. net + telefon + tablet... + zlava cca 480€ na telefon
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa zedolsi »

budem to musieť aj ja doriešiť, mesačne mávam faktúru tak 18-20€ len mám len 800 (alebo 600?)MB netu potom mi ho vypnú (ORANGE) šikovná voľba kde som bez viazanosti a platím koľko prevolám, len neviem či sa ma budu chcieť podržať keď som mal teraz kvôli zabudnutej aktivácii roamingu za 120MB faktúru cez 1200€ tak som si ako keby zaplatil dopredu tak im asi bude jedno keď budem chcieť odísť :(
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: O2: Ako ziskat specialnu zlavu -6e ku kazdej fakture

Príspevok od používateľa liqua1 »

ja som pred pol rokom odchadzal so vsetkymi pausalmi z O2 kvoli (ne)signalu. hned ponukli mi cca 50% dole.

aj tak som v Orange. ale bez toho 5e mesacne prechodoveho bonusu na kazde cislo by bol pomaranc ukrutne drahy.

telefony si vzdy kupujem za hotove, takze to mam vzdy s minimalnou, alebo bez viazanosti.

Návrat na "Debata o všetkom"