Posilnovanie

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

Tak pokial cvici stylom,ze to neprepaluje ale proste cvici pre radost = aby sa hybal, tak je to v pohode... Ak cvici na nabratie atd,tak to musia byt sakra dobre doplnky :D
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Sky »

Zalezi aj aky trening ma... ja som v posilke kazdy den :D Ale odcvicim len jednu partiu na jeden den. Takze kazdy jeden den v tyzdni cvicim nieco ine (na 7 dni rozvrhnute), teda cele telo za 7 dni.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

Takyto trening sa mi neosvedcil :/ aby tonrastlo potreboval som partiu aspon 2x do tyzdna
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa spencer »

Hoši nazdarek

Hodím sem taký môj malý posilkový životopis, teda aspoň čo si spomeniem . cvičím už asi 5 rokov ( momentálne mám 27r) . vtedy som mal stabilných 66 kilo . bol som jak patyček . kamaráti ma namotali že či s nimi neskočím zacvičiť ,že chodia tak za týždeň . tak vravím že okey aj keĎ som si od toho nič nesľuboval, bol som vždy ten tenký Miro,ktorému starka vravela že či ma doma nekrmia a už nakladala hordy jedla . Od začiatku sme cvičievali Prsia- biceps - brucho , CHrbát - triceps - brucho , Nohy - ramena -brucho . ( raz týždenne a striedalo sa to v poradi tak , ako som to nnapísal ) .
Ako začiatočník ,ktorý sa nepoučí z rady iných som sa prvé mesiace treningu vždy pretrenovaval lebo som cvičil 3 hodiny v kuse :D (niekoľkodňová nadcha a podobné komplikácie) . časom mi to doplo a spoznal som v posilke ľudi , čo mi povedlai , že idealne je cvičiť tak 1 -1.5 hodiny . Samozrejme zla technika začiatočníka mi privodila viacero zraneni , niektoré mi ostali a komplikujú mi cvičenie dodnes :D . Od malička som mal problémi s kolenami ,chrbticou . Zranenia boli teda pochopiteľne hlavne so spodnou chrbticou a krížami - zlá technika a vysoké vahy na mrtvý ťah . Ramená - vysoké váhy , slaba rozcvička . Tieto zranenia sa vždy vytratili tak do 4 dni takže asi to boli mikrozápaly . Po týchto negativných skusenostiach som sa rozhodol , aj vďaka odhovoreniu kolegu , ktorý kedysi súťažne cvičil , nechať mrtví ťah lebo aj keĎ som sa snažil znižiť vahy , tak problémi aj s lepšou technikou stle boli(žiaľ, chrbtica a jej poškodenie už z detstva) . Drepy - prekvapivo kolena netrpili ale opäť trpela chrbtica a škoda mi to bolo lebo drepy ma bavili .Ramena som cvičiť prestal , jeden znamy mi hovoril že je to problématicka partia a je často vyťažovaná aj pri ostatných cvikoch ako sekundarná partia a precviči sa vždy ) . Ako čas plynul do posilky sme začali chodievať ešte prvý rok častejšie a začal som chodievať už aj sám ( namotivovali ma prvé výsledky ) . čo si zo začiatkov pamätám sú : Benchpress 45 KG -možno 5-krát v serii . Zhyby na hrazde nadhmatom 0-krát . bicepsoví zdvih jednoručky po 7 KG - 10-krát . asi druhý rok som začal chodievať tak 2-3-krát do týždňa do fitka a začali sa prejavovať prvé výsledky čo ma motivovalo ešte viac :) ( prestal som cvičiť partiu Nohy , lebo som chodil len 2-krát do týždňa do fitka a všetky partie mali priliž veľké pauzy medzi treningami + bral som ostatný šport ako nahradu pre nohy čo s časti stačilo ) nabral som možno po 2 rokoch na 74 KG a tu sa môj rast zastavil začal som sypať sojové proteiny bez príchute , keďže som bol vtedy troška extrem na pridavky do potravín ako sú sladidla konzervanty a ostatné e-čka . pri tejto váhe Som zažil svoj oficialný prvý zhyb na hrazde nadhmatom a citíl som že to nebolo marné :D . na benchpress som daval zhruba 60 KG -5krát . Samozrejme celú dobu čo cvičím sa stávalo že som mal občas pauzu alebo s ami nechcleo cvičiť aj mesiac,dva (a tak to je aj dodnes :D ) , ale aktivita vždy bola , zhruba každý druhy deň (cyklo ,korčule , plavanie ...) . časom som prešiel ku kvalitnejšim srvatkovím proteinom + zmenil som trocha jedalníček (viacej mäsa , menej vypražaného , viacej vajičok , cottagechess , syrečky , mozzarela , ryby , ryža , mlieko ...tvaroh som nikdy nedokázal jesť samotny ani miešany s nejakými ovociami ) . Moja váha sa začala dvíhať , spozoroval som konečne nejaké svalstvo ,ktoré sa dá nazvať aj svalstvom :D . Asi minuly rok som dospel k hranici 80 KG . tu som sa ustalil . Benchpress 75 kg -4-krát . zhyby na hrazde 8-krát . biceps s jednoručkami po 12 KG . Začal som to flákať chuť ma prešla vizor sa zlepšil -bolo poznať že aj cvičievam .

Od zimy som začal cvičiť intenzivnejšie a tento pol rok vcelku dobre vsledky čo sa výzoru týka . Neviem či som sa zbavil tuku, alebo čo ,lebo stále si držím váhu 78-82kg pri vyške 176 cm . Momentálné vahy sa snažim dvihať vyššie . Zranenia mávam menej aj keĎ stále sa nejaké objavia . nohy som stále nezaradil do posilky a ostáva im zatiaľ len kondičny šport . Zranenia sa týkajú hlavne ramien najčastejšie pri tlakoch s jednoručkami hore hlavou na šikmej (tu je problém si ich vyhodiť sám a začať seriu a opäť ich nejako rozumne položiť ,keďže cvičievam sám najčastejšie ) . ďalej ľave zápestie - neviem kedy presne som si ho odfajčil , ale pri benchpresse si musím naň davať bacha . chrbát + predlaktie - pri bicepsovom zdvihu s EZ tyčkou (váha 35 KG je už moc a jebne ma v chrbte aj keď ruky by vládali ) ďalej chrbát - tu je problém hlavne cvičenie priťahy činkou v predklone kde nemôžem na tyčku hodiť viac ako 40 KG (moje dnešné prekonané maximum ) , inak mi tam sekne a ledvom docvičim do konca ) . Kolena sa vˇdaka športom a fitku úplne zocelili a nemám s nimi žiadné problémi :) . pri francuzských tlakoch ma bolievajú lakte ,takže tie tiež už necvičievam . čo sa týka momentálného výzoru som so sebou spokojný . váha sa prekvapivo nemení ale "údajne" som o niečo namakanejši , pozorujem to trošku aj ja . (keĎ sa porovnávam s chalanmi vo fitku tak som stále len nejaký priemer alebo ešte nižšie ) . Moja strava je asi všetko možné ,len nebyť hladný + robím si asi 5-krát do týždňa priemerne protein od nutrition , chutí fajn a vysledky sú dobre . Mám aj klbovku Arthro Guard ,nedodržujem jej davkovanie pravidelne ale už sa snažím viac . Momentálné silové výkony sú neni nijak ohromujúce ale keĎ si to zoberiem spetne , že som si neveril že raz budem aj kus chlapa a nie patyk tak ma tešia (samozrejme sa snažím radšej menej naložiť a predisť zraneniu + techniku si stražiť . Jediný cvik kedy si necham pomôsť , je posledná seria pri benchpresse s veľkou činkou (istenie) .

Moje výkony dnes :
Benchpress s veľkou činkou : 80 -85 KG -4-7krát , ako kedy .
Zhyby na hrazde 8-krát - tu akosi stále neviem prísť na to prečo ma tak vyčerpávajú a nespravím ich časom viac ale niekedy aj menej ako 8 . Bicepsovi zdvih s jednoručkami po 16-17.5 KG 8-krát .
Priťahy činky v predklone 40 KG 8-krát - hrozi jebnutie v chrbte tak radšej menej .
Zhyby na bradlach 10-krá ,8-krát, 7-krát .
Jednoručky tlaky na šikmejhore hlavou po 22.5 KG -8-krát (vyhadzujem si ich sám a ľave rameno to občas schyta )
Nie sú to po 5 rokoch extrémné výkony , ale keďže pauzy bývali často dlhé , tréningové plány nedokonalé , tak sa to da aj očakávať . nikdy ale nejdem do posilky keĎ som unaveny a bez enrgie , to radšej ostanem doma ako mať odflaknuty trening a trapiť sa tam .

Držim sa hlavne čo najviac naturalneho posilovania a dodnes som skúsil len BCAA , Gainer , Protein , klbovku . Držím s alen klbovky a proteinu .

Tak to je asi tka všetko viac ma nenapadá a ani neviem prečo som to sem písal asi som si chcel na to všetko zaspomýnať a pri písaní sa toho dosť vynorí , kľudne hoďte podobný príbeh a sorry za tie preklepy aj gramatiku , nie som na to talent ale hádma pochopíte .

Dôvod prečo som sem vôbec začal písať je , že už dlhšie rozmyšľam nad nejakou predtreningovou pumpou nikdy som to ešte neužil , tak by som bol rád ak by ste mi niečo poradili po čom by som mohol mať dosť energie na cvičenie a bavilo by ma o to viac + by som niečo ešte povyrastol a zosilil :) Niekedy sa mi stáva , že po robote (16:00) sa vrátim zmoreny a vyčerpany ,aj keĎ toho až tka moc nerobim . Chuť na cvičenie by ale bola a nejaké energeťaky piť pred treningom neviem či ma vyznam piť preto saobzeram po nejakej zaujmavej pumpe ,aj keĎ už to pre mňa nebude taký natural trening ako doteraz . rozpočet by bol okolo 30 € tak nejak na 2 mesiace keby mi to vyšlo + vysvetliť ako a kedy to užiť v akom zhruba množstve .

EDIT : ešte dplním že cvičebný plán mám zhruba takýto : 1. Psia -biceps -predlaktie -brucho .
2.chrbát -triceps -traperzy -brucho
3.prsia -ramena - predlaktie -brucho
4.chrbát -biceps -traperzy - brucho ....
skratka veľké partie sa točia len dve a male až tri čo spôsobuje rôznorody treningovi plán u
mňa ale zvykol som si na to a hyvuje mi no :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
ANONYM_a7

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nice cita sa to dobre, len zarad asap nohy, nohy mas "polovicu tela" a tak ich treba poriadne pocvicit.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa SpQx »

Ak tam chybaju nohy, tak znie všetko zle.
Ak tam máš nohy hockrat (hlavne drepy, oni nemusia byť superťažké) tak ti može byť jedno čo tam nemáš.

quicky napísal:Takyto trening sa mi neosvedcil :/ aby tonrastlo potreboval som partiu aspon 2x do tyzdna
2x/w partia? Ale iba keď si bol ON nie?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

nie vzdy sa mi to viac osvedcilo..jeden trening na partiu hard druhy trening len pumpa :)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa spencer »

Tak som objednal tutok toto , poradil som si sám či dobre to uvidíme :D najprv otestujem ten kofein trebars 3 treningy a potom tri tréningy tu pumpu :
https://gymbeam.sk/flexit-gelacoll-nutrend.html
https://gymbeam.sk/predtreningovy-stimu ... lucor.html
https://gymbeam.sk/258-caffeine.html
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Sky »

Najlepsi trening co sa pocitu aj vysledkov tyka, tak to boli kombinovane serie k torym sa velmi rad vraciam a momentalne som na ne presiel znova.
Ich zaradenia odporucaju tiez na prekonanie stagnacii, takze ak to uz nejde, alebo ak uz dlhsie idete svoj stereotyp, vyskusajte.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Chris »

dnes ma myprotein.at 30% na vsetko a 40% na amino akciu, ak by chcel niekto nieco objednat a je z Ba, tak dajte vediet :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa spencer »

ujebal som si pred hodinkou a pol jednu tabletu toho kofeinu a neviem čo so sebou a to som už po treningu domacom kliky + zhyby na hrazde len tak lebo nestiham plny trening v posilke aj pivo treba . inak ta pumpa dokiaľbude zaberať kofein tak ju nejdem otvarať . aje to táto nie C4 ...
https://gymbeam.sk/predtreningovy-stimu ... etech.html
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa marfan »

Kamarát používal kofeinové tabletky pri tréningoch a po čase mu prestali tie tabletky účinkovať na začiatku to mal tak ako ty spencer, nevedel čo od radosti po bežnom treningu v posilke ako bol zvyknutý byť úplne odpálený tak mal ešte stále veľa energie. Po čase mu to prestalo už účinkovať pretože telo si na to zvyklo. Preto si myslím, že tie kofeinove tabletky si dávať raz za čas inak si telo zvykne a už to nebude mať žiadny účinok aj keď si dáš viac naraz.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa SpQx »

Lebo na kofein si telo zvykne... ja davam max 1x kofač za tyzden....
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa marfan »

Keďže do posilnovania sa nejak nevyznám (určite viete viac ako ja), tak som napísal svoj postreh ako to mal moj kamarát, ktorý aktívne cvičí a za 3 roky sa pekne vypracoval.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

2.5tyzdna /7kg dole...celkom prekvapilo kedze vikend aa niesol v duchu spekaciek slaninky maska,proste grilovacka :D

P.s. absolutne sa netyram ziadnou dietou, dam si aj sladke aj junk...

Návrat na "Debata o všetkom"