Posilnovanie

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

nazvime to spravnymi slovami, ziadna kondicka ? :D ja som tiez hral 10rokov hokej a hocico a teraz by som zrejme nezabehol ani kilometer bez prestavky :) treba postupne pridavat a casom do toho prijdes (samozrejme nie jak za mladi ale dobre bude)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Papek »

Alergia by to byt nemala, to by si nestacil s dychom. Ja mam na pel a prach, takze april-maj je pre mna uzasne obdobie. Ked dam trochu vyssie tempo tak sa neviem uplne nadychnut.

To grcanie by som tiez prisudzoval slabej kondicke. Na zaciatku roka som sa odhodlal po zimnom spanku na bicykel, samozrejme nadsenie ze si vyslapem na Kamzik. Este som nebol poriadne ani pod kopcom a prichadzali na mna navaly slabosti. Musel som trochu oddychnut a zvolnit tempo.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tu kondick usa snazim vylucit a zabehnem si par x do tyzdna (idealne), no ja vladzem svalmi aj dychom, prosto mi stihane hrdlo do pistalky a na polhodinu som v prdeli. Ale hej, ako hovorite, treba to nejako zlepsit makat a potom zistovat. dam vediet snad to bude fajn.

Inak zacal so mto riesit ked ma tieto zachvaty "dychavycnosti" chytali z nicoho nic doma, v posteli pred spanim abo co. snubenica si myslela ze sa zadusim, cisto astma. ale astmu nemam....
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

tak mas panic attack :D ako zas netreba to samozrejme podcenovat,ked sa necitis dobre alebo nieco,treba si zacvakat poriadne vysetrenia komplexne aby si mal obraz...

pokial ta to chyta len pri cviceni tak to moze byt ta kondicka... ja ked sa zadycham mam pocit,ze srdce vyplujem cez usta :D
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa SpQx »

Nevieš dýchať, nič iné, musíš sa naučiť. Daj si hore ruky vystreté nad hlavu a behaj pomali, nájdi ideálne tempo dychu a hlavne to sleduj.
Ludia podceňujú dýchanie, pritom to vie urobiť až +100-200% výdrž...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja vidim silnu logiku v tom co pisete, bohuzial musim tieto poznatky vyvratit. Ze som bol aktivnym sportovcom pokial mi neskoncili teenage roky som uz pisal a myslim to vazne, behat viem, mam techniku, aj vladzem viac ja sa nezadycham, jednoducho mi stiahne hrtan, hlieny, pistalka miesto krku a napina ma, pritom pluca aj svaly by sli.

Koli tomu som uz prebehal gastro (nikdy viac do krku, radsej cez zadok hadicu...) lebo som mysle lze zaludok je cudny. v podstate doktorske vysvetlenie - nadmerne zahlienenie (fajcil som 9 rokov plus alergia, prepazka atd.) startuje daviaci reflex a naopak.

Ale ako pisete, tazko sa stazovat po 3 pokusoch behat, idem na to poriadne, co tam ze vyzeram ako fetak ked ma napina naboku pri trave, bude dobre!

Dam vediet.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Papek »

Cukor mas v poriadku?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Neviem. ale minuly rok som bol v celkovej anesteze a ak si spravne pamatam tak mam vsetko v normne (trchu cholesterolu viac som mal hehe lupienky) ale inak nic.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa gammaray »

Mal by si si dat porobit nejake podrobne testy na alergie, mikroorganizmy, virusy a pod. Krv podrobne atd. Toto nema s tvojou kondickou nic, kedze sa ti to stane aj v kludovom stave. Na tvojom mieste by som neriskoval so sportom a snazil sa prist na pricinu problemu najskor.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

ja som bol dnes na korculiach prvy raz tento rok... po 20min mi stvrdli lytka a dokorculoval som :D takze trebaaa to zajtra rozhybat :D
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa shajek »

este v zivote som nekorculoval, ako sa korculuje nam tucnym ? resp. je to aspon zabavne ? ci ma aj korcule unesu a tak :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Papek »

Pokial sa dokazes dvihnut zo zeme, teda dokazes padnut a sam vstat, tak pohoda :) Korculovanie bude setrnejsie na klby ako behanie a asi aj zazivnejsie. O nosnost by som sa nebal, korcule toho znesu dost. Nejaky zaciatocnik na hradzi im neda prilis zabrat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa LordKJ »

staci kupit troska kvalitnejsie aby sa zas nerozpadli hned jak sa postavis :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

tak ja som od 5tich rokov hraval hokej :D cize korculovat viem "od veky vekov" :D akurat je to vsetko o kondicke ako vzdy...ja som dostal od zeny pred dvomi rokmi take kvalitnejsie, myslim,ze okolo 2kila boli a zatial drzia jak nove...
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa SpQx »

Tvrdnutie lytka poznam doverne... Kedysi som jazdil vela na lyžiach, tento rok som sa po 3 rokoch postavil, po 1km zjazdovke mi zdrdli lýtka a aj stehná, dal som to na rovnása a išiel papať vypražany eidam s hranolkamy... :-D
To iste s korčulami... cykel je najviac pohodka :-D

Návrat na "Debata o všetkom"