Posilnovanie

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ako priezracny, resp. ciry ano, ale 5x denne, tak 15x :D
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa jergus »

shadowko: o casovani jedal moze na nete dristat hoc aky pseudo odbornik na vyzivu, mam za sebou 12 rokov sportovej kulturistiky, tusim 15 sutazi za sebou a zarucene ti viem napisat, ze podla toho kedy kolko a co zjes, a predovsetkym v diete pred sutazou, sa bud zlepsujes, alebo zhorsujes, bud stracas tuk, alebo stracas svaly. k sladkemu sa nejdem nejako rozpisovat, pokial mas rovnomerny celodenny prijem komplexnych sacharidov, tak na sladke ani nedostanes chut. k tukom, take sprostosti ako slanina si moze dat clovek ktoremu nezalezi na tom ako vyzera, je to tuk, mega energia, mega spomalenie metabolizmu, tam konci cela debata na temu tuky.
a pocitanie kalorii je somarina! napadlo ta niekedy ze kulturisti jedia pred sutazou mega bielkovin, malo sacharidov a minimum tukov? kaloricky ti vyjde mega prijem a pritom nikto z nich nikdy nepribera tuk, prave naopak, straca. cele je to zapricene tym, ze bielkoviny sice obsahuju energiu ktora sa uvolnuje ich rozstiepenim na amino, lenze ta uvolnena energia je mensia ako energia potrebna na ich rozstiepenie. to je aj dovod preco bielkoviny metabolizmus zrychluju. presne cisla ucil Uricek, uz si na to nepamatam, bolo to skoro 10 rokov, ale tusim srvatkovy protein ma 4kcal v jednom grame, ale na jeho rozstiepenie telo potrebuje 7kcal, cize po straveni si 3kcal v deficite, preto ti je pocitanie na dve veci...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa LordKJ »

Tu ja mam skor pocit, ze kazdy si ide svoje zameranie :D
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

jergus =) tiez ukoncim tuto debatu par vetami

s ludmi ako si ty sa stretavam skoro denno denne, kulturisti, ktory maju oci zalepene starymi vecami, nepripustaju nove poznatky... nehovorim ze klasicka "kulturisticka" strava nefunguje, hovorim o alternativach ktore su pre BEZNEHO cloveka milion krat lepsie, neobmedzuju ho atd... to ze si sutazil je pekne, lenze prepokladam ze pri sutazeni si uzival AAS, a zklbit AAS a IF je uz troska ine a je fakt ze pri uzivani AAS clovek potrebuje prijem castejsie

tuk mega energia slanina? heh, tuk v slanine = 9kcal, tuk v oleji = 9kcal, tuk v masle = 9kcal, tuk v syre = 9kcal... mam pokracovat? nikto nehovori "zjez 500g slaniny na posedenie" :facepalm:

o strave kulturistov mi hovorit nemusis, ale ak tvrdis ze "kaloricky ti vyjde mega prijem" a tym hovoris ze su v kalorickom nadbytku, tak to zacinam pochybovat o tvojej kulturistickej kariere resp jej vysledkoch pretoze ak tvrdis ze ked je pred sutazou clovek cisto na tukoch a bielkovinach a je v kalorickom prebytku a chudne, tak to si asi porusil zaklady fungovania tela (ako mozes chudnut ked tvoje telo prijme viac energie ako vyda? nijak)

zakoncim to takto... ak je tu niekto z vas SUTAZNY kulturista ktory uziva AAS tak nech sa paci... ale ak ste obycajny clovek, ktory sa nechce zblaznit (fungoval som na klasickej strave dlho, cize moje reci nie su len okopirovane clanky) a chce si aj uzivat zivot, neobmedzovat sa tym ze kazde 3 hod jedlo a same suche maso ryza a pod tak zacnite studovat NOVE veci (leangains, warriors diet, eat stop eat,.... milion dalsich veci)

jergus, tvoje nazory respektujem, no zial nesuhlasim zo vsetkym ako som povedal... ak si teda sutazil urcite ti hovori nieco meno Igor Kopček, mimochodom moj dobry kamarat, ktory mi sam povedal ze IF nie je blbost a funguje to... je mi jasne ze pravdepodobne tvoje nazory nezmenim, len tu chalanom ponukam lepsiu cestu, nie len tu "jednu kulturisticku" ktoru vidi "stara skola"

kazdy nech si cvici a stravuje sa ako chce, ja nespochypnujem stare metody, ktore ocividne funguju, ja ponukam aj druhu cestu, normalnejiu pre beznych ludi, ale ked mi niekto tvrdi uplne nezmysly tak mi to proste neda

ako som povedal, koncim tuto debatu, ciastocne lutujem ze som ju tu aj zacal ale verim na zaklade PMiek ktore prisli ze som par ludom pomohol, ak mate chut, viac si mozme pokecat na posilnovanie.sk :good:
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa shajek »

no , celkom som to prestal citat pri tvojom tuku shadowko ... pises celkom hovna a kopu veci si nepochopil .... a napirklad ti niekto povedal ze tuk v slaninve je iny ako tuk v masle ? uz ti niekto povedal ze dobry tuk a dobry cholesterol je potrebny pri tvorbe TST ?

boze ved to prave vysvetlil ako mozes mat MEGA prijem a zaroven chudnut ... bielkoviny su ako investicie do niektorych bankovych produktov sypes peniazteky lenze deficit je vacsi ako urok a tym padom este o peniazteky prichadzas .. chapeme sa ? nehovoriac o tom ze mozes mat rychly metabolizmus (ci uz s pomocou syntetickej T3 T4 alebo priordzene) a vtedy mozes mat FAKT MEGA prijem a stale budes nechutne chudnut .... a dalej sa mi nechce pisat ... je pekne ze mas uz neico nastudovane, ale este by to chcelo o kusok viac .... a opieras sa zas do AAS a inych veci .... skus si nastudovat aj to ako to tu rovno vykrikovat a dehonestovat ano ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

ja si myslim,ze kazdy ma nejake svoje navyky poznatky a hlavne kazdy mame ine telo :) ja zjem obed a som najedeny 8hodin...kamos zje obed a o hodinu ide na dalsi :D proste kazdy sme iny. ono je to skorej o tom poznat seba ale samozrejme si myslim, ze pri chudnuti princip prijat menej ako vydat je logicky, samozrejme tomu prisposobit aj vyvazenost stravy b/t/c a hlavne ich povod... :cool:

v kazdom pripade som sa rozhodol,ze dam sancu tej IF "dietke" a uvidime co to povie,uz somv stadiu,ze je cas skusit nieco nove a nie iba svoje zauzivane zvyky mat :) naviac teraz som zacal aktivne trosku zit, bicykel,kolieskove korcule,navrat k mlaaadi, a hlavne si nechcem uz zodrat v posilke klby tazkymi vahami :( hlavne ramena a upony neboli bohvie co.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa LordKJ »

.kamos zje obed a o hodinu ide na dalsi
Toto poznam, kurnik, idem domov z obedu a rozmyslam ci som na dakom obede vobec bol :D
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa shajek »

obcas to tak mam aj ja :D spapinkam 250g masa k tomu nejaku tu ryzu, zeleninovy salat ... a o hodinu na mna kukaju ze mam nalozene nieco znova a uplne zabudnem ze som papala :D castokrat sa mi stalo ze sa spytali ci som nemal obed.. a ja ze co ? ahaaaaaaaaaaaa .. :D :D :D ale zas neikedy sa nazerem a nechcem vidiet jedlo istu dobu
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa jergus »

shajek napísal: pises celkom hovna
:hysterical:

shadowko: pred rokom som siel v priprave ako kazdodenny zaklad kilo kuracieho masa, 200g ryze, dva proteiny a nejake vajcia, plus zelenina co pocitat nejdem, denny kaloricky prijem v zaklade 2350kcal prip 9800kJ a z toho polovica bola z bielkovin a chudol som kilo tyzdenne. a podla slavnych kalkulaciek som mal este 2000kJ nad limit v prijme! a aby si nerypal, tak nebral som nic na urychlovanie metabolizmu, ziadne stimulanty, jedine stary dobry karnitin. z tukov som mal jedine jednu kapsulu rybieho oleja s prvym jedlom a moja aerobka spocivala 15min vecer po silovom treningu. tuto kolega shajek ti pochopitelnejsie vysvetlil preco ti je pocitanie na prt.
a ano spomenuteho dotycneho poznam, a k nemu len jednu vec mozem napisat, kvakat a "radit" hotovym pretekarom vie aj moja zena, ked on vypestuje svojho prveho pretekara od bezneho chlapca z ulice po minimalne medajlistu z majstrovstiev slovenska, zacnem davat viac pozor o com vlastne drista a uz to nebudem pustat jednym uchom dnu a druhym von

ako som uz napisal, normalny clovek co chce schudnut, tak na zaciatok musi zacat pravidelne v rovnakych intervaloch jest aspon 5x denne, nejest vyprazane, mastne, ziadne sladke a denne si najst aspon 45 minut nejakej kondicnej aktivity
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

nemal som v plane sem uz pisat, ale uz naozaj posledny prispevok...2200kcal ide moja priatelka, to ze ty si siel 2350kcal a chudol si je pochopitelne, lebo pre chlapa je to imo malo :)

keby si pozorne cital co pisem, co si asi nerobil, tak som hovoril ze kalkulacky odporucam iba zaciatocnikom IBA NA ODRAZENIE, mne kalkulacka vyplula hodnotu 4k kcal, idem 3400... keby som siel 4k tak som ako prasa to mesiaca... lenze ked niekomu povies spocitaj si kcal tak nevie ani odhadom kolko, ci 500, ci 1500 alebo 15000 cize ta kalkulacka mu aspon ako tak ukaze hodnotu od do, a potom sa od nej odrazi, nidke som nepisal, vypocitaj si a drz sa toho :facepalm: clovek nie je stroj ze sme vsetci rovnaky

a k igorovi, pekne slova, veru, na to ze znacne pomohol jarovi pri priprave na najlepsie umiestnenie slovaka v historii kulturistiky (4 miesto olympia 212) alebo ze v poslednej dobe znacne pomaha cambalovi ktory ma aktualne zivotnu formu za xyz rokov jeho posobenia + to co spravili s marianom zo sadeka za kratky cas, okej dalej dehonestuj jeho robotu

@shajek, aas v ziadnom pripade nedehonestuje, neodsudzujem ani nic, len normal. clovek sa nemoze porovnavat s kulturistom ktory sutazi, minimalne z dovodu uzivania aas

debatu ako som povedal koncim, ked ludia necitaju poriadne co pisem a nemaju ani minimalnu snahu si spravit aspon zakladny research tak to cenu nema, kazdopadne drzim palce kazdemu, nech dosiahne to co chce :) :good: hlavne neprestajte makat
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa jergus »

shadowko: vzdy som bol zvedavy ako uz len pomohol hotovym pretekarom s medzinarodnymi uspechmi :D zaujimali by ma tie zmeny v treningoch, v jedalnickoch, v suplementacii, v pozovani, vo volnych zostavach, proste vo vsetkom. kolko hodin ma s nimi stravenych v posilovni, kolko sa im tyzdenne osobne venoval. obaja spomenuti pretekari su produktami uplne inych trenerov, kedze si v obraze, asi vies koho. a marian samozrejme ze ma zivotnu formu, pretoze u profikov nie je brzdeny tym cim bol u amaterov, zasa by si mal vediet o com hovorim, kedze tvrdis ze si obraze...
priatelka ti ide 2200kcal? to ma kolko? 80kg?
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Leon »

Ver mi, že priateľku má neskutočnú štíhlu fešandu. A môžem za shadowa strčiť ruku do ohňa, že vie o čom píše.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Mám rád tieto diskusie :D Tá jeho priateľka má zrejme môj metabolizmus :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Chris »

Chlapci, treba dat foto ako dokaz, inak su to len prazdne reci na internete :laugh:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Tej priateľky najmä :D
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push

Návrat na "Debata o všetkom"