Posilnovanie

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Papek »

Teoreticky je to jasne jak facka - obmedzit sacharidy a tuky, ale ono to velmi rychlo cloveka prejde. Prvy tyzden je nic, ten nejako prejde ale potom ti uz nechutia ani grilovane kuracie prsia. Z brokolice sa stane nieco zelene nechutne. Proste sa toho clovek preje a nechuti mu to.
Dalsia vec je jest viac krat za den v mensich porciach. U mna v robote niekedy nemozne. Nehovoriac o tom, ze nemam moc casu si po veceroch vyvarat moje speciality zvlast pre seba, popri tom stihat domacnost aj posilku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa shajek »

zena v domacnosti na nezaplatenie :D :D :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

pises,ze si nejedol cukry,rozumej sacharidy... vlocky ovocie a pod maju toho habadej :) ale ano chapem,typicka bielkovinova dieta... mne tiez zaberala najviac :) ale chcem skusit teraz nieco ine...

cez den iba zelenina ovocie a po treningu nejake maso, protein a pod.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa shajek »

quicky, bacha, ako som vravel predtreningove jedlo je to najdolezitejsie !! nadrb sa nejakymi ryzovymi chlebickami s arasidovym maslom a tak utekaj a na vecer na spanie mliecne pomale bielkoviny ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

z ovocia (rychlych cukrov) mas energie habadej :) a po treningu vzdy nejake maso,protak a pod.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa shajek »

tak si ale musis dat bacha ake ovocie .. teda aky glykemicky index ma, aby to proste nevyjebalo cukor do neba a hned aj dole ... preto tie ryzove picusi, celkom postupne a dobre sa uvolnuju
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

je mi to jasne, s jablami som tak na tom :)) ryzove buzny moc nelubim ...nic dobre so meste na to nepocul :D
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Andrew007 »

quicky napísal:pises,ze si nejedol cukry,rozumej sacharidy... vlocky ovocie a pod maju toho habadej :) ale ano chapem,typicka bielkovinova dieta... mne tiez zaberala najviac :) ale chcem skusit teraz nieco ine...

cez den iba zelenina ovocie a po treningu nejake maso, protein a pod.
Vločky jem ráno o 5:30, cesta do roboty je dlhá, hlavne cez zimu. Olovrant o 9:00, tuniak, cottage, biely jogurt. O 11:00 mávam obed, podľa výberu to čo majú v jedálni (uprednostňujem ryžu a maso, cesto zemiaky idú bokom) . Poobede o 14:00 niečo menšie, ovocie atď. Pred odchodom domov o 16:30 cottage, 17:45/18:00 posilka ( po tréninku mám proták s vodou ) doma varím maso, ryžu, večer ešte šalátik s mozarelou alebo iná zelenia ..ale po hodinke zas nastáva hladovka tak to zabijem s 250g tvarohom, pol hodina ešte net kým mi to žalúdok príjme a spánok (7-8 hodín) ..rano znova dookola .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Chris »

Andrew007 napísal:Troska motivacie, mozno to niekoho nakopne, alebo prave naopak ..

Pracujem na customer care treti rok, sedava robota samozrejme zanecha svoje negativa. Po skonceni strednej som ledva vazil 65KG, (vyska 190cm)ektomorf a a extra rychly metabolizmus. Po prijati do prac. pomeru a vlastneho prijmu som sa zacal normalne stravovat. Pod slovom normalne si treba predstavit tri dolezite jedla pocas dna - ranajky,obed a vecera . Mojim cielom bolo pribrat na vahe za kazdu cenu, nerozlisoval som nutricne jedla ani podla zdrazej vyzivy . Doslova som zral vsetko co sa mi dostalo pod ruk, telo samozrejme razantne zareagovalo . Kym pocas skoly som jedaval 2x do dna, v praci som uchmatol aj 7x mensich jedal pocas celeho dna . Pocas 12ich mesiacov som pribral do 85KG bez cvicenia ! Zacinal som mat coraz menej energie, v praci nevyspaty, rozhodol somsa vybrat inym smerom . Kedze bolo z coho sekat formu a nebol som len kost a koza musel som aktivne zaradit aj kardio . Aktualne jedalnicek mam prisposobeny kazdy den inak . Cvicim idealne 4x do tyzdna + 4x do tyzdna hodinove kardio . Striedam street workout – cviky s vastnou vahou a fitko naraz . Vaha isla razantne dole, 7 prebytocnych kil cisteho tuku po 15 dnoch .

Stravu som dodrzal na 100%, ziadny cukor pocas dna ani kavicka ci sladke napoje. CIsta voda, tvaroh, maso, ryza, ryba, tuniak, cottage cheese, mozarella, ovocie len do 12:00, rano ovsene vlocky a pred spanim zas tvaroh . Nemusel som mat nastudovanu encyklopediu len ist sa zvojim a mat pevnu volu a povedat nie sladkostiam. Lahko sa o otom pise no zazit den bez cukru po tolkych mesiacoch maskrtenia bolo strasidelne. Ked to na mna prislo a nevedel som co zo sebou nalial som do seba liter cistej vody zamiesanu citronom (nie citronova stava – zas obsahuje cukor )aby som roztiahol zaludok .. Teraz fungujem normalne, citim sa lepsie, plny eneregie a elanu ..

No neviem si predstavit ani ako je mozne stratit za 15 dni 7kg cisteho tuku. Nemyslel si skor celkovej vahy ? :-)

Takisto 4x posilka este chapem, ale k tomu este extra 4x kardio ? To ako stihas ked koncis v praci po 17tej ?


Nechces radsej dat foto pred a po 15 dnoch ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja som daval 3x posilka, 3x kardio... ale tak nie kazdy ma chut chodit o 22:00 behavat von do mesta :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Papek »

Ja chodievam vecer o 22 do posilky. Ak sa dari, tak 4x do tyzdna a ak sa mi velmi chce, tak si dam na zaver aj kardio. Ale to sa mi skoro nikdy nechce, takze kardio nedavam. Iba sa sem-tam nejaky tyzden prepnem a potom zase klasika bez kardia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Andrew007 »

No neviem si predstavit ani ako je mozne stratit za 15 dni 7kg cisteho tuku. Nemyslel si skor celkovej vahy ? :-)

Takisto 4x posilka este chapem, ale k tomu este extra 4x kardio ? To ako stihas ked koncis v praci po 17tej ?


Nechces radsej dat foto pred a po 15 dnoch ?
Fotky si nerobím, jedine ti môžem poskytnúť stav po ukončení školy a aktuálnu formu. Nie som princezná zrkadla a dajako často sa nefotím. Celé sa to začalo skôr rekreačne, teraz je to rutina. Pracujem do 16:30, kým sa dotrepem domov je 45 minút ... podľa ročného obdobia ... Ako stíham ? Od 18:00 do 19:00 posilka nekôr 30minút beh v prírode, potom nákupy ak nemám čo na druhý deň. Mám rár poriadok a nachystané jeedlo na ďalší deň. Nikdy by som nevstal tak že neviem čo si dám ten daný deň. Dá sa to stíhať, plus ešte mám externe školu cez víkend, síce k pc a k hrám sa už nedostávam ale baví ma to a pocit rozbitého tela po 8 hodinovom sedení je naj pocit.

PS: frajerku nemám :D a hneď má človek viac peazí a času .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

inac,
nechcem vam brat iluzie ani nic, dlho som sa premahal sem nieco napisat alebo nenapisat pretoze sa bojim aky hejt dostanem, ale verim ze vela ludom pomozem, otvorit oci
Papek napísal:Teoreticky je to jasne jak facka - obmedzit sacharidy a tuky
tuky by som neobmedzoval, 0,5-1g/kg T, 2g/kg B a hýbat jedine sach... ludia ci casto myslia ze tuk = telesny tuk... ale to ze zjete tuk neznamena ze ho aj priberete
Andrew007 napísal:Stravu som dodrzal na 100%, ziadny cukor pocas dna ani kavicka ci sladke napoje. CIsta voda, tvaroh, maso, ryza, ryba, tuniak, cottage cheese, mozarella, ovocie len do 12:00, rano ovsene vlocky a pred spanim zas tvaroh . Nemusel som mat nastudovanu encyklopediu len ist sa zvojim a mat pevnu volu a povedat nie sladkostiam. Lahko sa o otom pise no zazit den bez cukru po tolkych mesiacoch maskrtenia bolo strasidelne. Ked to na mna prislo a nevedel som co zo sebou nalial som do seba liter cistej vody zamiesanu citronom (nie citronova stava – zas obsahuje cukor )aby som roztiahol zaludok .. Teraz fungujem normalne, citim sa lepsie, plny eneregie a elanu ..
kava je top, urcite ju nevyradzuj ale idealna je cierna, ked tak uz sladidlo... ovocie len do 12:00 :facepalm: tvoje telo nevie kolko je hodin, neobmedzuj sa casom... povedat nie sladkostiam je fajn, ale po case si moze clovek vypestovat poruchu stravovania - raz sa ti pod ruku dostane nieco sladke (oslava, cheat day) a prepchas sa na prasknutie, jednoduchsie je, si dat sladkost pre mna za mna aj kazdy den, ale zaratat ju do kalorickeho prijmu, pretoze ak 10-15% tvojho prijmu bude tvorit junk budes dosahovat rovnake ak nie lepsie vysledky (psychika atd)
quicky napísal:cez den iba zelenina ovocie a po treningu nejake maso, protein a pod.
opat co psiem hore, nezabudaj na tuky, vlakninu (idealne 10g na 1000kcal), zo zeleniny a ovocia neprijmes tolko kcal aby si telu dodal energiu na spravne fungovanie tela ale stale aby si bol v kalorickom deficite aby si chudol

strasne jednoducha vec:

Kaloricky prijem -(mínus)- Kaloricky vydaj = zázrak... a už závisí od vášho metabolizmu kolko kcal vam treba prijat, na to aby ste priberali/drzali vahu/chudli... napr ja mam aktualne 3400kcal a priberam 1-1,5kg/mes (posilka 3+1 split tj 5-6x tyzdenne) ale mam kamarata ktory mal problem pribrat pri 4300kcal (100kg chalan, cvici uz nejaky ten rok) a napr teraz dietuje 3300kcal a ide dole 0,5-1kg tyzdenne

niekto tu este hovoril o vela jedlach denne ze sa vam neda jest v robote atd... JE JEDNO CI ZJETE 10 JEDAL ALEBO 2 JEDLA, A JE JEDNO CI RANO ZJETE VLOCKY ALEBO VECER, TIE VECI TVORIA MINIMALNE AZ MIZIVE PERCENTO USPECHU, NAJDOLEZITEJSI JE POCET PRIJATYCH A VYDANYCH KCAL

existuju aj rozne alternativne stravovania intermittent fasting, leangains napr... ja tak fungujem, ale nenutim vam to, mne to slusne otvorilo oci... tiez som jedol 7 jedal denne... aktualne moj den vyzera takto:
11:00 káva
12:00 bcaa
12:00 začiatok cvičenia
14:00 koniec cvičenia + protak
ked pridem domov zvycajne 14:30-15:00 prve jedlo maso+ryza (k tomu zinok, omega3 a vitaminy)
dalsie jedlo o 4 hod cca (ale viac menej pocitovo) vajcia+syr vlocky+mlienko+granko
a ked idem spat tvaroh+granko+arasidy a vlakninu

edit: este by som chcel dodat ze ked mam na nieco chut tak si to dam, napr dnes nanuk, 300kcal, odratal som z inych makier (makronuntrinenty) aby to sedelo, zabralo mi to 5 sekund a som rad, vcera to iste, 2 nanuky, pivko, a ide srandy, sedelo to do kcal, a stale som prijal dost kvalitnych makier z tepleho jedla)

tj cca 16 hodin nejem (fastujem) 8 hodin jem (feedujem)... trenujem na lacno (len kava a bcaa, dokopy ani nie 50kcal) a sila na treningoch je lepsia ako ked som chodil najedený, mam viac energie, citim sa proste lepsie

ale je to individualna zalezistost, niekomu je dobre pri 7 jedlach, no co tym chcem povedat a otvorit vam oci, ze sa vobec nemusite stresovat tym ze nestihate jest, alebo ze je 12:00 nesmiem cukor

celkom dobre clanky v slovencine ak mozem odporucit su na leangains.sk a fitcult.sk ... na fitculte najdete aj clanok ako si cca vypocitat kcal, ALE NERIADTE SA kalkulackami, pretoze kazdy clovek je iny, mne tam vybehne cislo 4000kcal a idem 3400 a pri 4000 by som vyzeral ako prasa po mesiaci :)
Naposledy upravil/-a sh4d0wko v Št 28. Máj, 2015, 17:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Chris »

tak frajerka to vysvetluje :D

Ale neviem si predstavit po Leg day is behavat :D Sak by sa mi podlomili kolena po 5 minutach :D

Ja som zacal teraz skusat fasting dietu. Teda 6-8 hod po zobudeni nejes, potom len 8hod jes a potom pauza 16hod a dookola.
+ BCCA + Glutamin. Mate niekto skusenosti ? :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

chris precitaj si prispevok nad tebou :D :facepalm:

Návrat na "Debata o všetkom"