Turistika-debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
ANONYM_a7

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Veď to som aj ja :hysterical: skoro :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Nízke tatry za minulý týždeň :-)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

predlzeny vikend v slovenskom raji, zlezene piecky - viac menej pohoda, a velky sokol - riadny sajgon. pociasie sice nebolo nic moc, ale o to viac zazitkov a dobrodruzstva.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Aha, co som to nasiel na hzs.sk. Asi im napisem mail a odkazem ich na tento thread, aby sa nieco naucili o palickach :D Turistické chodníky sú mokré a blatisté. Na túry odporúčame vibramovú obuv, vhodné sú aj trekové paličky. Od výšky 1000 m n.m. sa nachádza do 10 cm nového snehu. Túry vo vyšších polohách treba prispôsobiť aktuálnemu počasiu a podmienkam.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ak je to narážka na mňa, čo asi je, tak horolezecký/ľadovcový čakan tam nespomínajú, lebo ho vlastní tak 0,0005% populácie, že ano. Kdežto lyžiarske/trekingové paličky má doma nepomerne viac ľudí. Skús sa týpkov z hzs spýtať, či by si radšej zobrali na snehové polia čakan alebo paličky.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Ak sa nemýlim, paličky sa tam spomínajú v súvislosti s tým, že sú chodníky mokré a blatisté. Ale možno ide aj o tie snehové polia. Výšky do 10 cm :D :D. Každý rozumný človek by si zobral radšej čakan, do Malej Fatry, na vychodený turistický chodník, pri výške snehu do 10 cm :D Určite tie paličky spomínali preto, lebo čakan nemá nikto. Sľubujem, že je to môj posledný príspevok ohľadne paličiek, ale toto mi fakt nedalo :-) .
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Veď v poho ja len tak že cez leto som zasa videl kopec srandistov vo Vysokých Tatrách s paličkami. Ale na moje potešenie musím povedať, že ich už ubudlo, boom už opadol, už to asi nie je až tak in, takže ich už toľko nevidno. Najmä toto leto tam bolo tých snehových polí neskutočne veľa.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
ANONYM_a7

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ja už som druhý týždeň chorý :/ tiež by sa mi zišlo už niekam vybehnúť sakra..
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa fobos »

ja som šiel s priateľkou cez víkend na Chleb (1650 m n.v.) zo Šútova (popri šútovskom vodopáde) a poviem že to bola riadna kolmica :) ale počasie bolo túto sobotu fantastické a aj Malá fatra má čo ponúknuť.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Tá prvá časť cez les je najhoršia, potom to už je pohoda. Malá Fatra je parádna.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Vopred sa ospravedlňujem za porušenie môjho sľubu, ale ináč to nešlo :D .
Shatterhand, vytúžená fotka záchranára s paličkami :-)

http://www.hzs.sk/uploads/photogallery/ ... g00007.jpg

Peace :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

Ja sa musim priznat, manzelke som musel vyrobit palicu na podopieranie aby bezpecne prebrodila potok v raji, a to dokonca 2x :laugh:
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Jááááj dendroid :D Veď ale kukaj kde je odfotený :D
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

ahojte turisti, dnes som sa bol prejsť s partiou pri Šutovskom vodopáde a všimol som si že moja obuv už mi nejako dosluhuje, má už nejaký ten rôčik.. rozhodol som sa pre to kúpiť niečo nové, viete mi poradiť nejaký shop s personálom ktorý sa tomu vážne rozumie a poradí? najlepšie okolie PE, PD, TO,.... prípadne nejaké konkrétne modely?
určite vyššie, nízke určite nechcem, nechodím na vysokohorské túry, skôr len také behanie po Fatre, Vtáčnik a okolie, Slovenký raj a pod. kožu moc nechcem (ale úplne nevylučujem) skôr goretex prípadne podobnú membránu, v zime nechodím tak niečo na jar-jeseň... cenový strop cca. 150, ale ak to bude vážne citelný rozdiel v komforte tak kľudne aj 250 (viem to je to rozdiel 150-250 ide o to či stojí si tak dosť priplatiť)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Tieto stoja za to
http://www.gooutdoors.co.uk/mammut-brec ... ot-p204473
Ak sa budes starat o kozu (umyvanie, voskovanie), tak ti vydrzia dost dlho.
Lebo, cim celistvejsi zvrsok, tym mensia sanca na trhanie.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77

Návrat na "Debata o všetkom"