Turistika-debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

super, ďakujem za typ, koži som sa chcel vyhnúť ale včera som ešte dosť poštudoval a asi pôjdem nakoniec fakt vyskúšam kožu :)
dosť mi padli do oka aj tieto http://www.trekland.sk/produkt/4642/han ... buv-panska sú dosť vysoké tak by nebol problém ani v Slovenskom raji ani v prípadnom jarnom snehu... prípadne nižšie http://www.trekland.sk/produkt/497/hanwag-tatra-gtx
jedine čoho sa pri koži obávam (možno bezdôvodne) nepotí sa vám nejako extrémne noha v nich hlavne v lete?
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2255
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Mas tam Gore-Tex, v kombinaci s dobrou ponozkou sa nemusis obavat nadmerneho potenia.
Mne sa osvecili tieto Treksport MERINO TREKKING a tensia verzia Treksport MERINO LIGHT

Minuly rok v auguste kupil Garmont Nebraska GTX a pokrstil som ich v Bieszcadoch v Polsku pri 30-kach teplotach.
Uplne s prehladom to zvladli. A krasne sa v nich da behat cez potoky, kym nenatecie zvrchu, neni sa coho bat :-)
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

no merino ponožky mám, na merino nedám dopustiť :) teraz už len musím premyslieť či vziať vyššie alebo tie nižšie, ale pôjdem niekde do shopu poskúšať ako budú sedieť hlavne, takto cez net si moc netrúfam objednať...
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

zedolsi: manzelke som kupil Hanwag Tatra GTX, nevie si ich vynachvalit, ale hned po kupe som ich impregnoval pripravkom na kozu, su lahucke, vnutro je textilia, pohodlne, pevne. ja som si kupil Meindl Engadin MFS, nie su z brusenej koze, ale su hladke, a kozene su aj vo vnutri, maju nejak odvetravanie cez jazyk, avsak su pomerne dost tazke, treba si na tu vahu zvyknut. od zaciatku ich voskujem meindl voskom nahrubo, mal som ich par krat v raji, nosim ich v zime v snehu, zvladaju vsetko bez problemov, nikdy mi nepremokli ani pri chodeni po potoku, jedine mi do nich natiekla voda vrchom :-) . perfektne zvladaju mokre skaly. ale dnes by som si uz kupil vyssi model Meindl Dovre Extreme GTX.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

zajtra idem akurát pracovne niečo vybaviť do BB tak som pozrel na nete dva shopy kde majú hanwag tatra gtx aj alaska gtx (tie alasky sa mi pozdávajú zatiaľ viac, aj čo som čítal recenzie tak ich chvália, aj kvôli gumovej "ochrane" pozdĺž celej podrážky) ide mi hlavne o pohodlie, hanwag je podla toho čo som sa dočítal dobrá voľba, vyskúšam oba modely, možno ešte ďalšie čo budú mať a uvidím čo mi bude najlepšie sedieť :)

inak k tej penetrácii, čítal som že zo začiatku je dobré penetrovať sprejom (napr. Footwear Proofer od firmy Granger's) mal by sa zachovať vzhľad kože (nubuk, brúsená...) a neskôr keď už sú opotrebené tak sa používa vosk (čo je vraj ideálne riešenie na kožu aby nepopraskala hlavne v miestach kde sa prehýbajú prsty) ale to už zmení vzhľad že koža stmavne a bude lesklá... čo používaš ty?
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

ak si tento post stihnes precitat, urcite sa cestou do BB zbehni pozriet ku ZV do kovacovej, je tam velka predajna lesnickeho naradia grube a tam maju aj hanwagy a aj meindl.
na hanwagy mam nejaky impregnacny sprej, vzdy po pouziti topanok topanky necham vyschnut, vydrhnem ich kefkou pripadne este doumyvam, a potom vzdy impregnujem. znacku impregnacneho ti z hlavy nepoviem.
na meindl som kupil vosk priamo znacky meindl. postup ten isty, akurat toho vosku pouzivam riadnu vrstvu a hlavne zahyby, spoje a svy riadne voskujem. potom ich uz ale neutieram novou handrou, nechavam ich navoskovane na hrubo.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

idem najprv do ZV tak to mám po ceste, zastavím sa aj tam :)
impregnáciu teda poriešim sprejom a neskôr voskom :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

zedolsi napísal:impregnáciu teda poriešim sprejom a neskôr voskom :)
ak kupis topanky z brusenej koze, tak najskor impreg potom vosk, ale ak kupis z hladenej koze, tak hned vosk
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
ANONYM_a7

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tiež som už zahájil sezónu :)

Klasika - vysoká malé karpáty - najviac ppc scenérie :) (na vrchu doslova polia snežienok, áno v apríli snežienky :OO= )Gore-tex miletka slúži ako oči, síce bolo extŕemne teplo, brutálne fúkalo a bunda držala ako sa patrí! Konečne poriadne využitie takej drahej handry :D
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2255
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

aky model konkretne mas? moja starsia bunda dosluhuje, tak kukam po novej a vaham medzi Millet Kamet GTX a Mammut Crater GTX
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci neake tipy kde ist s kocikom a polrocnou dcerou?
nieco jemne kedze sme lamy s manzelkou.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2255
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

terenny kocik? :-)
Ale tak, z Pavloviec, ak vides az pod les na aute, je celkom v pohode prechadzka na Zlatu Studnu.
Je tam chata a maly rybnik. Vyzera to tam celkom pekne a z Presova si tam raz dva.

Pripadne, kus dalej sice, ale zo Zamutova sa vies dostat na Zamutovske skaly a vedie tam asfaltka.
To je ale dlhsie a s vacsim stupanim.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

v sobotu sme pobehali trošku Jánošikové diery, tak som potestoval nové boty nakoneic som vybral hanwag alaska GTX (zatiaľ po prvej túre spokojnosť, len som neni zvyknutý na užšiu špičku ale pohoda, zvyknem si :D ), počasie vyšlo...
len by som potreboval info o raji, chcely by sme ísť na víkend pobehať, kedy je najlepšie tam ísť (teraz na jar, leto, jeseň, vždy?) a je tam aj nejaka trasa ktorú by zvládli aj ludia ktorý nemusia rebríky? (hlavne schádzanie z rebríkov), proste niečo aj pre "posratučké" (beriem že nie každému je príjemné lezenie po rebríku, stúpačkach a pod.) polovičky :D
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

zedolsi: v raji sa po rebrikoch dole nechodi - nesmie, popozeraj na nete smery tras. da sa tam ist celorocne, na jar sa ale priprav na viac vody, my najradsej chodime koniec leta, jesen, vtedy je vsetko farebne. a tury bez rebrikov su skor okolo dediniek.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

no tak to by hádam zvládli, hore sa ide dobre, nebol som sú všetky tie časti len jednosmerné :)
trasy som popozeral, je z čoho vyberať, však sa to tu aj spomínalo... diky za info
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)

Návrat na "Debata o všetkom"