Turistika-debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

ja by som sa skor vyhol obchodu ako Exisport, ti ludia co tam robia, zvacsa vedia prd makovy. Znacky su priemer az podpriemer, ten obchod radsej nie. To iste Intersport a podobne blbosti :rolleyes:

A Adidas boty, niekedy aj motyka vystreli. Najlepsie boty ake som kedy mal boli Nike ACG. A ak to chces len na obcasne tury, tak to moze byt velmi dobra volba. Sak uvidis ;)
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Shatterhand napísal:@dendroid: Predstav si, prešiel som. Už ako 10 ročný. V protismere som to šiel neskôr tiež, okrem toho to teraz už úplne jednosmerka nie je, že áno.
Takže stále som nepochopil na čo sú paličky dobré.
Kde som ja písal, že je prechod jednosmerný ? Nemá zmysel ti to vysvetľovať, opýtaj sa horskej služby, na čo sú dobré paličky a pozri si niekedy výstrahy na hzs.sk v zime, koľkokrát ich tam aj spomínajú. Ale asi to vieš lepšie ako oni. Odjakživa keď ľudia dakde chodili sa opierali o palicu, tak nechápem, prečo sa tváriš, ako keby to niekto vymyslel predvčerom a včera sa to dostalo do teleshopingu. Ono to dá logiku, že keď stúpam do strmého kopca, alebo z neho schádzam, tak je dobré mať nejakú oporu. A keď už nič iné, tak zapájaš viac svalov a to tiež nie je na škodu (keď už ťa tak iritujú tí ľudia povedzme na rovinke). Vlastne ani na lyže ti palice z obchodu netreba, vystrúhaj si nejaké papeky a budeš to mať to isté :D
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

Per: hento su tak tenisky na vychadzky, ale do raja, no netvrdim ze neposluzia, ale priprav sa na povyvrtane clenky, zosmyknutie na mokrych skalach a furt mokre nohy.
Na take male vychadzky ja pouzivam tieto http://www.binbin.net/photos/merrell/Ch ... m-Shoe.jpg
Su lahke, vetrane, dobre tvarovane, vibram podrazka, cena nizsia ako tie adidy.

Ak si ale das poradit, skus sa popozerat po niecom takomto:
http://www.hudysport.sk/vimage/600x600/ ... 0Brown.png

http://www.explore.sk/reset01/rst_image ... 185709.jpg

http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/ ... 50x350.jpg

Je to zo strednych rad, taketo topanky sa daju zohnat od 150 do 200 eciek, urcite si v nich nohy nevyvrtnes, urcite ti 5 rokov nebudu premokat a urcite si v nich turistiku uzijes viac ako s mokrymi nohami v teniskach ;)

A co tu skacete, ja mam nohu 7micku :)
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Dnes mi kamarat odporucal nejake v zlave,poznate znacku High Colorado ?
a ano,su to celokozene a vysoke :-)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

7, 8.5 nohy, to mate fajnove nozicky pocuvajte :D
To sa vam aj dobre vybera, takych velkosti je furt dost, nie jak moje 10.5-11 :D

a hlavne sa vam to lahko do batohu vopcha
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@dendroid: Zrejme škoda na teba vôbec reagovať. Teraz je totižto na slovensku zima vieš... . Opieranie sa odjakživa o palicu porovnávať s hentou vtákovinou je total mimo. Keď stúpaš do strmého kopca tak to žiadnu logiku nemá, keď klesáš, tak si max. šetríš kolená. Ale veď ty to asi vieš najlepšie, lebo to sem došlo tak posledné dve sezóny a niečo si sa dočítal na stránke HZS. Radšej mi ukáž ktorýže od HZS behajú s paličkami. Žiadny poriadny turista s paličkami behať nepotrebuje. Lyže - zas total mimo.
Okrem toho, autor témy má 35 podľa profilu, takže žiadne palice by potrebovať nemal.

Autorovi témy - hentaké tenisky aké si tu dal máš tak ranné behanie na okraji Bratislavy po karpatoch.
Áno, obuv má byť vysoká (nad členok). Je to v tvojom záujme, pri uklznutí ti to zachráni nohu a nie nejaké paličky ktorými budeš aj tak len 95% času ťukať o kamienky.

Ešte si nezabudni dáke mega drahé funkčné tričko + obtiahnuté nohavice, nech vyzeráš ako pravý moderný turista, ktorému to spolu s paličkami zázračne dodá energiu a všetko vyšlape.
To je asi také dačo ako "horolezci" čo lezú len umelé steny, potom prilezú do tatier s novou drahou vyblýskanou výstrojou, a keď padne zo steny kameň, tak nevedia že sa majú pritlačiť k stene. A ten kameň im dá bombu, a potom budú celý draho zaplatený týždeň na brnčalke len sedieť a slopať, lebo kameň ich zhodil na zem a takmer si zlomili ruku. Zrazu zistia, že zaplatili vyše 200 eur za pobyt na chate, ktovie koľko za výstroj a nezalezú si ani hovno.
Alebo iné odborníčky (práve minulý leto) z prešova, ktoré na 100% vedia všecko, tatry majú pochodené, ale to ako sa ocitli na hrebeni belianskych tatier veľmi nevedia, keďže vraj tade viedla značka a oni idú na brnčalovu chatu od plesnivca :facepalm: (hrebeň belianskych tatier od plesnivca po biele pleso je už tak 30 rokov mimo značku, takisto z mengusovského sedla na veľké hincovo pleso). A potom keď zbadajú z hrebeňa chatu pod lomnickým a človek sa ich spýta "no, čo je hento za chatu?" tak odpovedia že plesnivec... :laugh: Horolezci by povedali jednoducho "vy*ebaný tramp". Najhoršie na tom celom bolo, že blondýna tam bola ešte tá najrozumnejšia. Nuž a práve takýto trampovia najčastejšie "paličkujú".

Mňa o paličkách nepresvečíš, skúšaj inde.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

LordKJ napísal:7, 8.5 nohy, to mate fajnove nozicky pocuvajte :D
To sa vam aj dobre vybera, takych velkosti je furt dost, nie jak moje 10.5-11 :D
raz som nasiel krasne pumy take tie tichojepky a pytam sa predavaca ze dobry den, mate velkost 40-41? a on ze tento model sa v detskych cislach nevyraba. som mu skoro pustil jednu
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

no ale tak aj ja by som pozeral ci to su zenske resp. detske velkosti, 40tky
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

LordKJ napísal:no ale tak aj ja by som pozeral ci to su zenske resp. detske velkosti, 40tky
ma neser aj ty :laugh:
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

ach ťažká to debata ohľadom paličiek, to jak android vs iOS, každý nech si používa resp. nepoužíva čo chce, niekto nosí zbraň (na zver zbytočnú) niekto paličky ;)
nie som kripel, paličky používam, keď stým ma niekto problém, že ma bude chcieť zavrieť, nech mi to povie keď ma stretne aspoň sa zasmejeme :D

Per: tie boty do raja asi fakt nie, ale ak sa pôjdeš v tatrách poprechádzať k nejakým "komerčným" plesám tam budú v pohode, chodníky sú v pohode a aspoň sa nedopotíš ako v kožených botách..


EDIT: Shatterhand - tie tričká (myslím Merino) majú vážne zmysel, kto nevyskúša, nepochopí to je rovnaké ako so šalviou divotvornou :hysterical:

hawk
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

:laugh:
Na mieste ti hovoriť o zatváraní na mieste priamo nebudem, maximálne sa ťa spýtam, že či to naozaj potrebuješ :-D
Vieš ja si naozaj myslím, že problém je proste dačo iné, a to je mentalita ako mi niečo super pomôže (alebo čo to teda je)...tých horolezcov som stretol pred ôsmymi rokmi...tie baby minulý rok... a to tu list nekončí. Proste nič sa nezmenilo, hlúpych turistov len pribúda, keďže ich je objektívne (aspoň v tatrách) viac. A za tie roky sa zmenilo len to, že zdražela výstroj a "vyzerá lepšie" + pribudli paličky.
Ale ok, už sa k paličkám nebudem vyjadrovať. :closed:

K tým botám - čo sú komerčné plesá v tatrách? Štrbské a Zelené? Tam by som ešte súhlasil, aj keď môj názor je že nemá zmysel streliť 100 euro za topánky, ktoré sú v podstate na hovno za 100 eur.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

marketing pracuje na plno. Vsimni si kolko vysperkovanych cyklistov pribudlo. Kazdy druhy na sebe gate, dres, tretry, pribla... vsetko top, ale nic len zavadzaju lebo rychlost nad 30km/h su schopni dosiahnut len dole kopcom. :facepalm:

To iste aj v horach. Soft-shell, Vibram, Funkcne Satky, GPS sracicky a 4 roky ma zdrbavaju za to, ze som ich zobral na Velky Choc a zdalo sa im to narocne :OO=

A este raz k tym Adidasom. Oni fakt nemusia byt zla volba, len je dolezite mat ich rozchodene uz predtym. Aby si po 10 km nemal otlaky az do masa... Na to pozor, ak mozes, tak v nich teraz chod co najcastejsie, nech povolia. :!:
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

To cyklisti sú iná kategória tiež tým zasiahnutá, ale tam to tak rozšírené nie je - teda ak majú aj dobrý bajk, keďže je to celé rádovo drahšie.

Tie adidasy je mu podľa mňa zbytočné brať, sú drahé na to na čo sa budú dať rozumne využiť (bo dá sa aj bosí na lomnický štít, len...) a budú to vyslovene výrobcovia smradu. Takisto podľa mňa veselo premoknú.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

hej myslel som také plesá ako píšeš kde chodia ženy aj v lodičkách :D (moja mamka dala v lodičkách aj lomnícke sedlo samozrejme lanovkou ale ľudia hore nechápali)
boty využije aj do mesta a pod. ak ich už kúpil ak nie tak jasne že nekupovať (do raja) :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Shatterhand napísal:@dendroid: Zrejme škoda na teba vôbec reagovať. Teraz je totižto na slovensku zima vieš... . Opieranie sa odjakživa o palicu porovnávať s hentou vtákovinou je total mimo. Keď stúpaš do strmého kopca tak to žiadnu logiku nemá, keď klesáš, tak si max. šetríš kolená. Ale veď ty to asi vieš najlepšie, lebo to sem došlo tak posledné dve sezóny a niečo si sa dočítal na stránke HZS. Radšej mi ukáž ktorýže od HZS behajú s paličkami. Žiadny poriadny turista s paličkami behať nepotrebuje. Lyže - zas total mimo.
Okrem toho, autor témy má 35 podľa profilu, takže žiadne palice by potrebovať nemal.
A letné snehové polia ti asi nič nehovoria, že ? Minulý rok bol napríklad o takomto čase sneh pod Rysmi od plies až hore po vrchol. Ja teba o ničom presviedčať nepotrebujem a škoda reagovať na teba skôr. Paličky sú totálna blbosť len preto, že podľa teba ich používajú ľudia, ktorí ich vôbec nepotrebujú, OK. Keď mi teda tvrdíš, že opieranie sa o palicu sa s hentou vtákovinou nedá porovnať, tak napíš nejaký argument. Ty totižto žiadne argumenty nemáš, lezie ti to na nervy a preto to musí byť blbosť. A tiež preto, že je to módna záležitosť. To je potom asi podľa teba blbosť všetko, čo letí, tiež beh, aj tie aplikácie, čo všetci používajú ...

EDIT - Prečítaj si dnešné výstrahy na hzs.sk

Návrat na "Debata o všetkom"