CCNA štúdium

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

CCNA štúdium

Príspevok od používateľa CSman »

Čaute zahájil som dlhú cestu štúdia CCNA a chcel by som nejaké rady ohľadom literatúry, softwareu prípadne zariadení (RaS) ktoré by mi pomohli na prípravu na CCNA/CCNP a možno CCIE, už som si kúpil oficiálnu knihu prípravy na skúšku 640-802. Hádam sa tiež nájde niekto kto bol samouk ako ja s už to má za sebou a poradil by mi resp. či existujú na nete nejaké cvičné testy a opísal ako tá skúška prebieha.
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa overlordslovak »

final testy su na nete... a vsetky ostatne testy tiez(myslim uz vyriesene a podobne)... priprava jedine co viem materialy na netacad.com ale ja to mam ako student na strednej...ked si v obore doma tak to pochopis za behu... odporucam robit cvicenia v packetraceri...

ku testom poviem ze su na hlavu postavene (myslim otazky a podobne) pre mna a vacsinu spoluziakov... najma ich otazky okolo diagnostiky problemov...kde poviedia vzdy prilis malo informacii a ostatné mas predvidat..a moznosti su este lepsie..lebo ked aj...tak vybrat jednu spravnu je tazko ... //cisto subjektivny nazor..

napr. teraz robime CCNA2
i7
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

ja len ye 640-802 je uz end of life http://www.cisco.com/web/learning/exams ... osite.html

nova CCNA R&S je 200-120 ak dobre pamatam a presunuli sa tam niektore veci co boli povodne v CCNP, takze na priemyslenu certifikaciu odporucam pozriet aktualny blueprint skusky

tiez som zacinal ako samouk na strednej s CCNA, a kde som dnes tak s tym som dost spokojny
ak mas nejake otazky, tak sa pytaj

co sa SW vybavenia tyka tak packet tracer a GNS3 (CCNA1-3 po starom) /dynamips (CCNA4, CCNP Route, TSHOOT) budu tvoji kamarati
na seriozny switching treba realne zelezo (aspon na CCNP urovni jednoznacne) pripadne vyuzit skolsky labak ak sa da

poviem ti jedine, have fun ;)
...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12220
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Čaute zahájil som dlhú cestu štúdia CCNA

za mesiac to mas aj s prstom v ri---zadku. Spravne zaznelo ze vsetky potrebne veci na "ulahcenie studia a aj skusky" mas na internete zadarmo - a tu zacina moja filozofia o hodnote certifikacii, ktorej vas vsak pre istotu usetrim.

Aby si zbytocne neprehlupil, hladaj na internete knihu (pdf) od Todd Lammle-ho, ten sa ccna a cisco trackom venuje uz nejaky piatok, zozenies to maximalne do dvadsiatich sekund a stiahnes zadarmo. Viem ze niekto ma rad knihu, len ti radim. Rozdiely oproti starej 802ke nepoznam, ale moc velke nebudu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa CSman »

overlordslovak napísal:final testy su na nete... a vsetky ostatne testy tiez(myslim uz vyriesene a podobne)...
na strednej som mal tiez ccna vyuku len tam nas to ucil taky clovek co to sam nevedel cize to bolo onicom a typ vyuky ze pozerat na vyriesene testy to by som nechcel to som uz zazil a nic mi to nedalo
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa CSman »

jcdenton12 napísal:nova CCNA R&S je 200-120 ak dobre pamatam


co sa SW vybavenia tyka tak packet tracer a GNS3 (CCNA1-3 po starom) /dynamips (CCNA4, CCNP Route, TSHOOT) budu tvoji kamarati
na seriozny switching treba realne zelezo (aspon na CCNP urovni jednoznacne) pripadne vyuzit skolsky labak ak sa da

poviem ti jedine, have fun ;)
fuha tak to ma moc nepotesilo a kde by som vedel najst ten aktualny blueprint ?

vedel by si mi opisat ako ta skuska prebieha od prihlasenia az po jej vykonanie ? a kde by som sa mal na nu prihlasit ci do BA alebo KE ? Lebo som pocul o BA nie nie moc dobre veci.

diki urcite sa nebudem nudit :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa CSman »

mp3turbo napísal: za mesiac to mas aj s prstom v ri---zadku.
presne tomuto by som sa chcel vyhnúť takémuto rýchlo štúdiu lebo toto chcel a robil učiteľ na strednej a nič sme z toho nevedeli takže radšej si to chcem pomaly ale dôkladne prebrať nemám sa kam ponáhľať aj tak by ma to raž dobehlo v neskoršej dobe
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

v KE Elfa robi certifikacne skusky, v BA netusim

a co sa tyka dlzky studia tak to neskutocne zavisi na tom ake uz mas znalosti a skusenosti

za mesiac from zero to hero je nerealne aby si sa toho naucil dost
na druhu stranu ak robis vo fachu a mas real exposure tak za mesiac sa to da, teraz si to uz viem za take 2 mesiace predstavit

avsak student na strednej asi nebude ta druha kategoria
zavisi aj kolko casu tomu mozes venovat popri skole
ja som mal 2 hod tyzdenne + vikendy na citanie kurikul a labovanie a trvalo mi to tusim necele 2 roky
je pravda, ze ak ficis 24/7 tak to trva menej, ale urcite odporucam odlabovat vsetko co ta napadne, nie len to co je v pripravenych labakoch

//edit:
blueprint mas tu http://www.cisco.com/web/learning/exams ... ml#~Topics
...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa Jednoduska »

v BA mas 3 firmy na CCNA ale mena ti nepoviem. chod kam chces, skuska je rovnaka vsade predsa.

eventualne pojdes ku dumpom (blueprintom) so spravnymi odpovedami uvidis :D ja som tiez nesiel a koli tomu prelozil skusku :rofl:
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa CSman »

jcdenton12 napísal: //edit:
blueprint mas tu http://www.cisco.com/web/learning/exams ... ml#~Topics

Diki moc za tel link :good: ja mam teraz pocas vs dost casu tak take 2-3 niekedy aj viac dni tyzdenne tomu venujem cas chyba mi len labak kde by som si to vedel realne odskusat len PT je sice dobry ale je strasne limitovany uz len co sa zakladnych prikazov tyka nie to este nejakych sietovych konfiguracii.

//edit.
Este som chcel dopisat ze bohuzial ja nemam skusenosti v praxi i ked rad by som v tomto obore robil len na sr je zacarovany kruh ze ked nemas vs a aspon certifikat tak ta nikde nepustia aj ked by soom mal len zizat na niekoho ako to konfiguruje by ma to bavilo lenze sa neda bohuzial :smutny:
Naposledy upravil/-a CSman v St 26. Nov, 2014, 23:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa CSman »

Jednoduska napísal:v BA mas 3 firmy na CCNA ale mena ti nepoviem. chod kam chces, skuska je rovnaka vsade predsa.

eventualne pojdes ku dumpom (blueprintom) so spravnymi odpovedami uvidis :D ja som tiez nesiel a koli tomu prelozil skusku :rofl:
To ze skuska je vsade rovnaka to mi je uplne jasne ale pocul som ze v ba znami mi to vravel ze mesiac mu chlapik z nejakej firmy hovoril ze bude skuska a v kuse to zrusil a raz to az tak dopadlo ze sedel uz v buse skoro pred danou instituciou a vtedy mu napisal ze skuska nebude tak nechcem taketo zbytocne prehanacky.

Tak tie spravne odpovede by som chcel pozerat uz fakt len ako nieco exra i ked mi to bude nic platne ked sa teraz menila cela ta skuska :? ale zaujimalo by ma ako prebieha ta prakticka cast daju ti nejaky hardware a konfiguraciu co mas spravit alebo musis troubleshootovat ?
Naposledy upravil/-a CSman v St 26. Nov, 2014, 23:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

Flash based applet v browseri
Ináč môžeš pozrieť labswitch na blogspote, a použiť dostupný hw
Niekedy bol lab aj na packetlife ale už je offline viac nez rok
...
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa CSman »

A este taka dôlezita otazka kolko ta skuska kostuje priblizne co som ja pocul nejakych 140USD.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: CCNA štúdium

Príspevok od používateľa Jednoduska »

310 eur

Návrat na "Debata o všetkom"