Fajcenie,prestavanie,skusenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
ANONYM_a7

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

daj si ciel, turisticky, sportovy, nieco co na cigaretach skrz plucka nedas. Pokojne fajci popri tréningu, ak si setnes dobry ciel a budes uz fakt blizko a bude ti chybat uz len prestat fajcit na to aby si sa posunul ďalej, urobíš to s radosťou a bez absťáku. Jednoducho si treba vybudovať zdrávú závislosť a suplovať s ňou tu nezdravú.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa geroswen »

zedolsi napísal:alebo pôjdem na elektrošoky :D viacerý na to boli a že to fakt na čas pomohlo
https://youtu.be/D7Jsru0bQ2Y

:rep:
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa dargy »

Vidím, že je tu viac zavislakov. Ja som na ecige, a to som uz nekuril pol rok, potom zase zacal, teraz som opat odstranil klasiky a som na ecige. Eciga preukazatelne skodi menej uz len z princípu horenia klasickej cigarety. CO, spaliny, a kopec jedov. To sa neda porovnat, mam aj astmu, ziadnu strasnu, a poviem je to riadny rozdiel oproti klasickej ciagarete. Mne sa zase stava ze sa predavkujem s ecigou skor ako s klasikou. Chlapci pevnu volu, aj ked sa to lahko hovori ze? Nehovorim, ze ecigi su neskodne, ale urcite je to menej skodlive ako horiaci tabak, hlavne co sa tyka mnozstva karcinogenov je to neporovnatelne. Samozrejme sa vyskumy este robia kedze dlhodobe vysledky este niesu. Je rozdiel para a dam ze ano.
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa DesRe »

ja vapujem už piaty rok a veselo sa chodím liečiť na Chopok a naposledy Štefanová chata jasné s pyro - cigaretou by to nešlo ,tak ak niekto chce prestať fajčiť tak lanovkou vyviesť hore bez cigariet iba s fľašou vody a dole pod kopcom sa človek môže spamätávať :)

k tej škodlivosti ak si porovnaš chleba s kauflandu a e cigaretu - čo je horšie ?
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Marek125 »

BigRoland napísal:
Marek125 napísal:Ja som prešiel tiež na El. Cigu, zatiaľ pohoda ako sem tam si dám dve za den ale to malo už mi to ani moc nechutí a hlavne smrdí, teraz si dám kvalitný Liqiud tak 3mg/ml nikotínu to stiahnem tak 2ml a som spoko.
a nemáš problém s tým že ti chýba nikotín ? keďže ho je menej ako v cigarete normálnej

Určite mi nechýba ten nikotín, skôr ten rituál že mám niečo medzi prstami ono dosť ťa zabavia aj rôzne chute toho Liqiudu atď. napríklad tento týždeň bafkam tak brutálny že nemám ani na cigu chuť.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Marek125 »

BigRoland napísal:o tom či je zdravšia sa teraz celkom dosť hovorí pretože to mega veľa chémie v sebe ktoré sú horšie ako ten decht z cigariet ale chcel by som si prečítať nejaký oficiálny článok nejakého doktora že či je to pravda... ale ososbne si myslím že to asi bude "nezdravšie" ako normána cigareta

Skladá sa to z dvoch zložiek Monopropylenglykol a Glycerín, glycerol. Plus samozrejme daka aróma na chuť, Nikotín. Ja si to miešam doma sám do toho dáku arómu čo mi chuti.

Podľa mňa je škodlivé oboje, nebudem tu obhajovať ani jedno. Ale mne príde tá E-Ciga troška lepšia človek nesmrdi ako potkan nemá žlté nechty, prsty. Je na človeku čo si vyberie ale keď si človek zráta čo nieje dneska škodlivé tisnú do nás samé E-cka , kofeín, sladidlá umelo vytvorené všakovaké kraviny. Je to na zváženie.

A jasné že sa o tom hovorí ľuďom s tabakového priemyslu sa to asi moc nepáči že začína byť moderné nefajčít vôbec alebo El-Cigu. ;)
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa zedolsi »

no hej len keď to vezmem z tohto pohľadu čo do nás pchajú tak ani nemá zmysel prestať fajčiť :D

k tej motivácii, moja bola že som začal pravidelne plávať a tam som fakt pocítil keď som prestal fajčiť, no uvidíme čo bude dalej
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa stiv »

Kokos som cakal ze na mna vybehne nejaka lajna. :-D
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja som tiez cakal nieco ine :D
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hladnemu sa o chlebe sniva

Lajny mate v podpisoch :D ;)
Používateľov profilový obrázok
BigRoland
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 14:44
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa BigRoland »

Marek125 napísal:

Skladá sa to z dvoch zložiek Monopropylenglykol a Glycerín, glycerol. Plus samozrejme daka aróma na chuť, Nikotín. Ja si to miešam doma sám do toho dáku arómu čo mi chuti.

Podľa mňa je škodlivé oboje, nebudem tu obhajovať ani jedno. Ale mne príde tá E-Ciga troška lepšia človek nesmrdi ako potkan nemá žlté nechty, prsty. Je na človeku čo si vyberie ale keď si človek zráta čo nieje dneska škodlivé tisnú do nás samé E-cka , kofeín, sladidlá umelo vytvorené všakovaké kraviny. Je to na zváženie.

A jasné že sa o tom hovorí ľuďom s tabakového priemyslu sa to asi moc nepáči že začína byť moderné nefajčít vôbec alebo El-Cigu. ;)
Presne pre tie zuby a smrad som si to kúpil aj ja, ale po prvom víkende čo to používam cítim že aj keď tam je nejaký nikotín tak mi to akosi nestačí.
Z čoho a ako si to doma miešaš ?
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Marek125 »

Monopropylenglykol, Glycerín-glycerol a do toho nikotín. Ale s tým je už u nás problém a je to aj dosť nebezpečné sa baviť s tým nikotínom. Ale tie príchute sú bomba mám teraz také dobrotky.

Inak ak ti to nestačí tak pridaj nikotín, a tahas priamo do pľúc alebo ústa pľúca? Priamo do pľúc mne 12mg/ml vadilo, 6mg/ml je super. Ústa pľúca zasa 12mg/ml.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

sak nestaci,tahat viac,..kamos sa takto z ecigi predavkoval nechtiac..mierna otrava
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Marek125 »

Preto sa odporúča dávať menšie dávky nikotinu, to aj ja sa niekedy pozabudnem teraz som mal Jablko-Citron som to nemohol prestať bafat. Potom sa mi už tiež troška hlava zatacila. Ale to sa ti zatočí aj s cigariet keď niekto valí 40 cigariet denne.

Návrat na "Debata o všetkom"