Fajcenie,prestavanie,skusenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
ANONYM_a7

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Sorry @M1ch4l ale ak si nefajcil dlhodobo nevieš o čom to je. Dokonca ak máš fajn tabak z domáceho "chovu" je to fakt fasa pofajčeníčko čo nemá NIČ spoločné s bežnými cigami. Upokojenie je jedna vec, ďalšia je focus, sústredenie, ciga vie tiež dobre zobudiť (pre ľudí čo mávajú nízky tlak celkom pomôže negatívny vplyv nikotínu na krvný tlak). Je to droga jednoducho má to svoje +/- ako každá iná :)

Alkohol to isté. Ak si dáš denne poldeci - vedecky dokázane ti to krásne vzpruží cievy, ochráni pred mŕtvicou, tvorbou zrazením a poriadne ochráni pečeň :) Proste je o dávkovaní, ani bežne dostupné lieky nemožno brať ledabolo.

Asi len toľko k tomu :) Samozrejme neber to v zlom, beriem tvoj postoj si proste nefajčiar je to fajn ale má to aj svoje +++ nie len ---. Ak to dokáže človek kontrolovať, zdravie poslúcha a športuje, nevidím problém vo fajčení kvalitného tabaku. Samozrejme všetkého veľa škodí a závislosť ako aj negatíva sú založené poväčšine na vysokých a častých dávkach, na tom je vlastne vybudovaný celý tabakový biz :p
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Broslowski napísal:Upokojenie je jedna vec, ďalšia je focus, sústredenie, ciga vie tiež dobre zobudiť
co ti ja viem..nechaj nefajciara dostat regulernu davku nikotinu z jednej cigarety a 3 hodiny bude lezat na zemi v dazdi :)

ako fajciar,dlhodoby,to tiez vidim tak,ze nikotin neda cloveku nic
kludneji a lepsi focus mas preto,ze ti nikotin v danu chvilu nechyba imho..bez neho sa ti focus aj s autofocusom pokazia

ja som si do poznamkovej appky dal tieto motivacne body :cool:
  • Vlasy
    Dick
    Prachy
    Pľúca
    Vrásky
    Dych
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Broslo:
Mas pravdu, ze o tom moc neviem. Verim, ze sa da vychutnat si nejaky kvalitny tabak, tak isto ako ja napr. vychutnavam kavu a caj, obcas nejaky kvalitny alkohol - idealne whisky, rum. Je to presne o tej kontrole...mam tu uz skoro rok otvorenu Glenfiddich 12yo. Caj kontrolovat netreba a kava sa drzi pod kontrolou tym, ze ju musim rucne mliet :D To mam vacsi problem kavu spotrebovat skor ako zacne degradovat. Co je pre mna tazke ukontrolovat, je prokrastinacia, youtube a obcas hry.

Problem nastava s tou zavislostou. Kedze na nikotine sa zavislost vraj vytvara rychlo, asi je tazsie to udrzat pod kontrolou ako napr. alkohol.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa zwARO »

niekedy ~22.3.2015 som prestal, vobec mi to nechyba pocas dna a to mozem stale chodit s fajciarmi na prestavky a nevadi mi ani ten dym. Fajcim len ked mam xx promile, ale to je odpustitelne, kedze som predtym daval 10-15+/day

vnimam viac vone :D

hlavne ked som sa snazil prestat tak mi to nikdy neslo, toto prislo tak nejak samo
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ja nefajcim 2m 12d
Problém bol prvý týždeň dva. Potom už lepšie a teraz mi to vôbec nechyba. Mam vyhodu te vôbec nepijem..

Tak trochu som vraj omladol vzhladovo a je to aj lepšie v posteli ;)
ANONYM_a7

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Lepsie sa ti spi? :D skor ako o pol roka o rok necakaj razantne zmeny, cize skor placebo, no je dobre zachovat si pozitívne myslenie keep it up :cool:
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Žiadne placebo. Sak ja mam 35 :D
ANONYM_a7

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Jaaj to je ina :D
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa MaxPayne »

uz tu trepete dve na tri obcas,lepsie v posteli ozaj asi len spanok si mysel,lebo v inom to ucinok nema,a to viem pretoze som bol fajciar,teraz nefajciar,ved predsa sa vie ze najlepsie padne cigaretka po sexe :)
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Jednoduska »

psychika predsa robi vela :) ja som prestal az ked ma k tomu donutilo zdravie, na to ze mam 24 mi prislo nevhodne mat pravidelne zaludocne problemy a sposobovalo mi to zatekanie hlienov comu cigaretky priespievaju razantne.

Tiez si dam niekedy ku pivku, ale ja si vzdy radsej zmotam nieco zdravsie ked uz fajcit :) a je to par mesiacov bez cigariet a pohodicka.

Inac suhlasim, na fajciarky treba chodit nadalej, tich par minut pauzicky je na nezaplatenie :D
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@MaxPayne: Hoď si to do Gogoľa, nie sú to žiadne nezmysly.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Return »

mne sa uz podarilo prestat vdaka Ecigam, bolo to prekvapivo jednoduche, na<> mi bolo az na konci aj to len jeden den, jeden krat som sa vyspal a rano som sa uz citil normalne
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa pepkopav »

Fajcil som 35 rokov,pred tromi rokmi som zacal fajcit el. cigaretu.Viem,ze je to blbost ale aspon mi nesmrdi dych,nemam zazlknute prsty a mozem fajcit v byte. :facepalm: Pochopitelne aj usetrim cca 100€ mesacne. :good:
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa quicky »

ja som teda nikdy nefajcil :) za zivot som bol raz mega spity (hanba mi) a vyfajcil jednu cigu,resp asi polovicu,potom som siel dobrovolne vyprazdnit obsah zaludka :D hlava sa mi tocila ako psovi, a to nehovorim druhy den ako mi smrdelo z ust a prstov,fuj na ten stiplavy zapach z ust nezabudnem asi nikdy ...

viete co mne pomohlo z amlada ako prevencia? :D dedko fajcil asi 2 skatulky denne, mal zdravotne problemy,prestal zo dna na den co ho obdivujem... no a vtedy som mal asi 5 rokov,akurat fajcil a volakde odisiel,cigu nechal v popolniku, tak ja mlady nateseny,ked on moze mozem aj ja, som si potiahol, len co osud nechcel v tom dosiel ma videl ,taku mi praskol po hlave,ze som skoro kotrmelec na mieste spravil a povedal,ze nemam byt sprosty ako on , no a s tymto som si isiel celym zivotom

mama fajcila taktiez krabicku denne, okolo 35ky sekla zo dna na den, uz nefajci cca 18 rokov, musim povedat,ze nedavno mala narocne obdobie ako v praci aj sukromi a asi 2 mesiace fajcila, tiez tak do 5 cig. denne,ale potom som jej vynadal a prestala,teraz uz rok zase nic ,ani na to nepomysli...

uz mi ostava len frajerka, ktora fajci, sice ked je pri mne tak sa snazi nefajcit,ale vadi mi to aj tak,lenze zenskej vysvetlit ,ze mi to vadi a nezelam si to,asi neuspejem :D

inak som v roku 2015 pil iba 1x ,co je nezvykle malo a musim povedat,ze nevidim na tom nic pozitivne, opit sa jak buldozer :D nepoviem,ze si obcas nedam pri veceri pohar ruzoveho ,pripadne 1-2 radlerov za vecer (ale to nepovazujem za pitie ) :D

a este len tak pre zaujimavost ja som dost kofein addicted :x uz obcas som v stadiu ,ze vypijem 2-3 monstery za 3hodiny a som viac unaveny jak pred tym.. alebo proste dam kafe a zaspavam na stole, vtedy viem,ze je cas na ocistu a 5 dni nepijem kavu ani energetak :) prve dva dni len spim, v praci zaspavam :D ale potom sa prebudzam omnoho sviezejsi a plnsi energie... holt pijem to lebo mi to chuti,aj ked ja idiot by som mohl prestat lebo tolko cukru co tak do seba seriem, cele zle. a podla mna jednoduche cukry su este horsie jak cigy :D
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

kava atd odvodnuje>>znizuje krvny tlak paradoxne..preto ta unava zrejme

Návrat na "Debata o všetkom"